Mete Yarar'dan operasyon değerlendirmesi: Normal şartlarda ilk bir hafta keşifle başlar ama...

Barış Pınarı Harekatı'na yönelik değerlendirmelerde bulunan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, kamuoyunda operasyona ilişkin Türkiye aleyhine kampanya yürütenlere seslenerek, "Geri adım attırmaya bizi susturmaya çalışanlara inat susmayacağız ve sesimiz daha çok çıkacak" dedi.

11 Ekim 2019 Cuma 19:47
Mete Yarar'dan operasyon değerlendirmesi: Normal şartlarda ilk bir hafta keşifle başlar ama...

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr 

"Normal şartlarda operasyonların ilk bir haftası keşifle başlar." diyen Yarar, "Yapılan keşifler istihbarat bilgileri ile birleştirilir ve ona göre bir ilerleme sağlanır. Fakat günümüzde Türk Silahlı Kuvvetleri elinde bulunan teknolojik imkanlarla fazlasıyla istihbarat bilgisine sahip. Bölgedeki bütün iletişim vasıtalarını dinleyebiliyoruz. Kriptolu da olsa telsizlere ulaşabiliyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin elinde olan imkanlar sebebi ile çok hızlı ilerleyen bir operasyonla karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.

'Haritalar meseleyi küçümsetir'

Mete Yarar, Barış Pınarı Harekatı'nın büyük bir alanı kapsadığına dikkat çekerek şunları söyledi:

"Güvenli bölgeyi sağlamak istediğimiz alan haritada bir avuç toprak gibi görünse de İstanbul'dan Kocaeli'ye kadar olan bir mesafe düşünün. Veya tam tersinden bakalım. İstanbul Beşiktaş'tan Tekirdağ arasındaki mesafe kadar bir noktada operasyon düzenliyoruz. Bütün bu bölgeyi göz önüne aldığımızda içeride onlarca köy ve kasaba da var. Haritalar olayı anlatmak açısından iyidir ancak meseleyi küçümsetir. Bunu özellikle örneklendirerek anlatıyorum ki harekatın ne kadar büyük ve zorlu bir alanda yapıldığı anlaşılsın"

'M-4 Karayolu nihai bir hedef değil'

"SDG eğer ABD'nin koruması altında saldırmaya devam ederse TSK o zaman gidebildiği yere kadar gider."

'Bir insan ülkesini neden küçültmeye çalışır?'

"Barış Pınarı Harekatı başlamadan önce Türk kamuoyunda bazı çevreler, 'giremezsiniz.' diyordu. Sonra, 'girebilirsiniz ama ABD ile beraber.' dediler. Daha sonra, 'tek başınıza da girebilirsiniz ama hava sahasına giremezsiniz.' diye başlayan cümleler kullandılar. En sonunda ne oldu? Türk Silahlı Kuvvetleri yalnız başına girdi. Hava Kuvvetleri de dahil olmak üzere bütün güçlerimiz içeride. 'Özgür Suriye Ordusu'nu sokamazsınız.' dediler. O da oldu. İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu da değindi. Hala sosyal medyada Türkiye aleyhine kampanya yürütüyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulan bu cümlelerin hepsini bir kağıdı yırtar gibi yırtıp attı."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 19:47

YORUM YAZ

 • yazikyazik3 gün önce
  harekat yanlis yapiliyor; ilk once hava indirmeyle M4 denetim alina alinmaliydi. arkadan bkusatarak bogma harekati yapilmaliydi. hepi topu 30km mesafe. M4 havzasi her turlu savunabilirdi. operasyonu 10-15 gun icinde neticelendimek, yani M4 dahil, bu tarafini denetime almak cok cok onemli. ecen hergun aleyhimize olur.
 • abdullahabdullah3 gün önce
  DÜŞMAN FETÖLEŞMİŞ, KREİPTOLAŞMIŞ, RENKLENDİRME YÖNTEMİ İLE HER PARTİDE, SANATÇI-MEDYA-MAFYA-İŞADAMI-SİYASETÇİ-EMEKLİ ASKER/BÜROKRAT-SAVAŞ KARŞITI-AKADEMİSYEN vs GÖRÜNÜMLÜ ALÇAKLAR... bunları milletimiz de devletimiz de iyi biliyor, dertlerinin İSTİKLALİMİZ, İSTİKBALİMİZ, VATANIMIZ BÖLÜNMESİ ve TEKRAR KÜRESEL/NATO(ABD VESAYETİNE DÖNÜLMESİ...savaş zamanı daha net göründü fotoğraf... not ettik!
 • ArnavutArnavut3 gün önce
  Tank paletleri donmeye basladi ve turk topcu konusmaya basladi an herkes sussun, tarihten buyuk bir derstir.
 • . . 3 gün önce
  Yahu girsen niye girdin girmesen hee hee giremedi. Ne kadar gerizekalı var bu ülkede
 • Yavuz 1517Yavuz 15173 gün önce
  Gideceğimiz yeri biz belirleyeceğiz. Bu operasyon, diğerlerinden çok farklı olacak. İYİ İZLEYİN.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019