Meral Akşener: Ülkemiz ve milletimiz adına hükümetin yanındayız

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, dövizde yaşanan artış ve ABD ile gerginlikler konusunda açıklama yaptı. Akşener, "Hükümetimiz ve milletimiz adına hükümetimizin yanındayız" dedi.

10 Ağustos 2018 Cuma 16:52
Meral Akşener: Ülkemiz ve milletimiz adına hükümetin yanındayız

İYİ Parti, ekonomik verilerin düzeltilmesine yönelik siyasi partilerin katılacağı bir işberliği teklifinde bulundu.

Partinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Türk Lirası'nın değer kaybına sebep olan kararlar alınırken birlikte değildik ama çözüm için bir araya gelebiliriz. Hükümetten, siyasi partilerin ekonomi kurmayları ile geniş katılımlı bir toplantı talep ediyoruz" denildi.

Ancak Akşener,il başkanları toplantısı sonrası yaptığı açıklamada küstahça bir açıklama yaparak; "Ekonomide ve dövizde tam anlamıyla bir patlama yaşanmıştır. Hepimiz aynı gemideyiz geminin adı Türkiye Cumhuriyeti'dir. Dünü ve bugünü yarın konuşmak üzere sayın Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulunuyoruz; gelin etrafınızı saran sizi sürekli yanıltan o ekonomi kurmaylarından bir an evvel kurtulun. Türkiye Cumhuriyeti,  aile şirketiniz değil. Ekonomik tabloyu bozarken yalnızdınız çözüm için birlikte hareket etmeye hazırız. Bugün için ülkemiz ve milletimiz adına Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin yanındayız. Merkez Bankası'na müdahale etmekten vazgeçin" dedi.
 

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 16:52

YORUM YAZ

 • ahmet yılmazahmet yılmaz7 ay önce
  sen yanımızda olsan ne olur, olmasan ne olur, yüzünü görmeye tahammülümüz yok. kaybol
 • Mehmet DEMİRELMehmet DEMİREL7 ay önce
  sayın akşener şaşkınlık içerisinde.ne dediğini bilmiyor.önce nasıl konuşması gerektiği konusunda adabı öğrenmesi lazım.her zamanki gibi abidik gübidik bir konuşma.
 • iboibo7 ay önce
  dur ben hatirlatiyim meral z.llisi,aaauuuuuuuuuuu aaauuuuuuuuuuuaaauuuuuuuuuuubaskami.15 temuzdan sonra isler degisecek,baskami ? ben basbakan olacam.devam ediyimmisatilmis seni.
 • Mehmet ali IbrahimogluMehmet ali Ibrahimoglu7 ay önce
  basina tas mi düstü bu kadinin ?
 • UĞUR MUŞUĞUR MUŞ7 ay önce
  eminim ilerde abidik gübidik bir olay olmazsa meral hükumetin yanın da

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019