Melih Gökçek, CHP’lilere böyle çaktı! 'Halk TV'de çık karşıma'

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a seri vuruşlar. İmamoğlu’na: “ Gerçek bile değil, kıytırık bir site” dediğin ‘İstanbul’u Fetheden Rum” diye manşet atan site Yunanistan’ın en çok takip edilen haber sitesi. Ayıp be İmamoğlu!” Yavaş’a: “Daha Meclis aritmetiğini bile bilmiyor, şok oldum. Halk TV’de çık karşıma!”

26 Mayıs 2019 Pazar 10:35
Melih Gökçek, CHP’lilere böyle çaktı! 'Halk TV'de çık karşıma'

 Hasan Üstün  yeniakit.com.tr 

“İstanbul’u fetheden RUM: İmamoğlu” diye manşet atan Yunan medyasına niçin tek laf etmedin?” sorularını uzun süre duymazdan gelen İmamoğlu, Melih Gökçek’in konuyu ısrarla gündemde tutması üzerine, sessizliğini “Uydurma bir site niçin muhatap alayım!” diyerek izah etmeye çalışmıştı. Gökçek, İmamoğlu’na “Ayıp be İmamoğlu!” diyerek hitap etti ve şu ifadeleriyle İmamoğlu’nu “yalan söylemekle” suçladı:

Ekrem İmamoğlu’nun “Gerçek bile değil, uydurma (kıytırık) bir site” dediği, ‘İstanbul’u Fetheden Rum” diye manşet atan sitenin Yunanistan’ın en çok takip edilen haber sitesi olduğunu biliyor muydunuz? Ayıp be İmamoğlu!”

Mansur Yavaş’a: “Daha Belediye Meclis Aritmetiğini bile Bilmiyor, Şok Oldum!”.

Gökçek, İmamoğlu’yla eş zamanlı olarak Mansur Yavaş’a da yüklendi.

Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Meclis üyelerinin partilere göre dağılımını bile bilmemesinin kendisini şok ettiğini belirten Gökçek’in mesajında şu ifadeler dikkat çekti:

“Sn Yavaş’a gazeteciler Büyükşehir amblemini hitit güneşiyle değiştirecek misiniz?” demişler.

Yavaş, ‘Meclis aritmetiği 43’e karşı 105, değiştiremiyoruz.’ demiş.

Ya arkadaş şok oldum, Yavaş Meclis Aritmetiğini bile bilmiyor. Doğrusu, 42’e 107.

Ak Parti 88, MHP 19, CHP 30, İP 11.

Pes!…”

Mansur Yavaş’ı “Halk TV”ye davet etti!..

Gökçek, “Bunların 1 katrilyona yaptırdığı ihaleyi biz 188 milyona yaptık.” iddiasında bulunan Mansur Yavaş’a Halk TV’de karşısına çıkmaya çağırdı.

Mansur Yavaş benim 1 Katrilyona yaptığım ihaleyi kendi 188 milyona yaptırdığını söyledi. Dedim ki, ‘Benim ihale pahalıysa ben siyaseti bırakayım, seninki pahalıysa sen Belediye Başkanlığını bırak.’

Yavaş’da konuyla ilgil tek kelime yok. Halbuki basın toplantısı vardı.” diyen Gökçek şöyle devam etti:

“Sayın Yavaş, bugün yandaş gazetecilerle basın toplantısı yapmışsın. Niçin muhalif medyaya haber vermedin? Sana bizim iddialarımızı sorarlar diye mi korktun? Hadi bekliyorum, iddian doğruysa teklifimi kabul etsene. Cevap bekliyorum, kaçma, Yavaş Yavaş cevap ver.

Madem ki devr-i sabık meydana getirmek istiyorsun; hay hay ben her soruna cevap vereceğim.

Ben de Yavaş için devr-i sabık başlatacağım. Ama kıvırmadan hepsine cevap isterim: Bir de bugünün Yavaş’ı neler yapıyor? Biz de soralım, ama mertçe cevap ver, tüymek yok.”

“Sayın Yavaş, senle Halk TV’de 2 saatlik program yapalım. Sırayla, sen bir soru sor, ben cevaplayayım. Ben bir soru sorayım, sen cevapla. Birimiz eski, birimiz yeni büyükşehir belediye başkanıyız. Korkup bahane mi üretirsin? Yoksa yiğitçe kabul mü edersin? Merakla bekliyorum”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 10:35

YORUM YAZ

 • türktürk29 gün önce
  ccc put dikmenin maliyetinimi merak ediyorsun kara cahil atatürk orman çiftliuğinde milyonlarca malzemeler güneşin alnında çürümeye terk edilmiş haberin varmı önce allahtan korkacaksın sahte müslüman
 • cccccc29 gün önce
  Yavaşın ilk icraatı seymenler parkına put dikmek oldu maliyeti ne kadar bilen var mı?Ayrıca EYT yi unutmuş değilim takipteyim...
 • fahtıfahtı29 gün önce
  erken emekcıler ak partiye ıstambulda sandıkda gosterecek
 • lazerlazer29 gün önce
  melih gökçek sizce televizyona çıkabilirmi varmı o yürek
 • RahmiRahmi29 gün önce
  Adamın hasıdır Sayın Gökçek.
 • M.Lütfü URALM.Lütfü URAL29 gün önce
  Ankara seni çok arayacak gibi görünüyor Gökçek...
 • ZaferZafer29 gün önce
  Burada FETÖCÜ'ler algı oluşturarak Gökçek'i karalama kampanyasına başlamışlar. Gökçek'in dokunulmazlığı yok madem ki bir bildiğiniz var ise alırsınız elinize belgeleri gidersiniz savcılığa. Ama bu dosyalar o meclis kürsülerinde sallanan mavi kapaklı içi boş dosyalara benzemesin! Çünkü Gökçek Başkan'ın öyle boş belge ve bilgilerle konuşmayacağını biliyorsunuz.
 • FikretFikret29 gün önce
  Ben şimdiden Ankaralılara acımaya başladım.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM29 gün önce
  CHP HİZMET ETMEZ HALKI DÜŞÜNMEZ DEVAMLI ALGI YAPAR
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Yemez kardeşim bunlar hayel aleminde yaşıyorlar
 • nilgun canikoğlunilgun canikoğlu1 ay önce
  Eskı Basbakan yardımcısı Bülent Arınçi 'İ.Melih Gökcek Ankara yı Fetoye parsel parsel verdi' demistı.Bir tane vatansever yürekli bir savcımız yok mu?
 • NihalNihal1 ay önce
  Saygılar hürmetler Melih Gökçek! Evet meydan okuyor çıksınlar karşısına hep beraber seyreyleyelim ha ha ha ....PKK desteği ile seçilmişlerini
 • ZzxZzx1 ay önce
  em25 Mayıs 2019 Cumartesi 20:13İşte Melih Gökçek'in altından garaja çekilen milyonluk ciplerŞimdiye kadar Melih Gökçek’e tahsis edilen Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait 3 cipten 2’si belediye garajına çekildi. Ciplerin kısa süre sonra satılacağı öğrenildi.
 • dededede1 ay önce
  madem melih çalmış diyosun ver mahkemeye yada cıkın tvye konuşun öyle atıp tutmak yok.
 • Abdülhamit Doğrucu Abdülhamit Doğrucu 1 ay önce
  yaaaMelih Gökçekyetim hakkı yıyıyor.3 tane bir milyonluk cip kullanıyor yakıtı ,bakımı ,personeli belediyeden üstelik 2 sene olmuş belediye başkanlığından zorla alnmış.hiç utanmıyormu jipler geri isteniyor 2 sini geri gönderiyor birini göndermiyor.mecburmu ankaralı vatandaş melih gökçek in altına jip vermeye.
 • Deli İboDeli İbo1 ay önce
  Çıkamaaaaaz, çıkaaaaaamazzz bu herif kendiside inanamıyorki nasıl Belediye Baskanı olduğuna, kendisini birden orda buldu Seçim konuşmaları yalan dolan üzerine idi, Belediye ile ilgili bir şey bilmiyorki, mecburen yalan konuşacak.Eeeeee insanın kendine verdiği zararı kimse veremez.Ankara'lı güya kendi kafasına göre AKP'yi cezalandırdı, halbuki kendi ayaklarına sıktılar.Şimdi 5 sene AKP'nin bıraktığı yerde ..arlar.Bekleyinki hizmet gelecek diye.
 • Adnan Adnan 1 ay önce
  Alın size meydan okuma. Yiğit olan çıksın.
 • Adil Adil 1 ay önce
  Sayın Gökçek; bu dozda muhalefet yapmaya devam ederse bakan olabilir (!),
 • Özgür türkiye Özgür türkiye 1 ay önce
  dünya hayatının yani dünyanın geçici zevk ve menfaatlerinin, şan ve şöhretinin, makam ve mevkiinin çekiciliğine kapılıp kalıcı iyiliklerden uzaklaşan, geçici ve aldatıcı şeyleri değer ölçüsü sayarak, bunlara sahip olmayan veya kalıcı değerler olarak görüp önemsemeyen müminlerle alay etme ilkelliğini gösteren inkârcılar; diğeri de onların alay ettikleri, fakat herkesin gerçek değerinin ölçüldüğü kıyamet gününde onlardan üstün tutulacak ve sonuçta Allah’ın hesapsız lutuflarını kazanacak olan takvâ sahipleri yani dinî duyarlılığı ve sorumluluk bilinci yüksek müminlerdir.
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Melihşn karşısına çıkan chp liler genel başkan oluyor, imamoğlu için BULUNMAZ fırsat.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019