• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Metiner’den Akit muhabirlerine saldırıya sert tepki: AK Parti Genel Merkezi olaya el koymalı

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, kumar masasında yakalanan AK Parti Kastamonu milletvekili Hakkı Köylü, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’nün Yeniakit.com.tr muhabirlerini darp etmesine sert tepki göstererek “Genel merkezimiz il başkanımızın da adının geçtiği bu olaya el koymalıdır” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-01-19 10:43:00 - 2020-01-19 10:54:22
Mehmet Metiner’den Akit muhabirlerine saldırıya sert tepki: AK Parti Genel Merkezi olaya el koymalı

 yeniakit.com.tr 

Yeniakit.com.tr muhabirleri Mehmet Özmen ve Taha Emre Özdemir, Kastamonu Öğretmenevi'ni adeta kumarhaneye çeviren AK Parti Kastamonu milletvekili Hakkı Köylü, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’yü kumar oynarken görüntülediler. Kumar masasında yakalanan Hakkı Köylü ve Doğan Ünlü, korumalar ve bir grup bürokratla birlikte muhabirlerimizi darp etti.

Metiner’den sert tepki: Genel Merkez olaya el koymalı!

Skandal saldırıya ilişkin AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner’den sert açıklama geldi.

Küstah saldırıyı kınadığını belirten Metiner “Ak Parti’mizin Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’nün de bizzat dahil olduğu iddia edilen bu darp olayı her bakımdan çirkin ve yakışıksızdır. Partimizin ilkelerine ve misyonuna gölge düşüren bu olayı bir Ak Partili olarak şiddetle kınıyorum. Bu darp olayının hiç bir haklı gerekçesi olamaz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Merkezi’nin olaya el koyması gerektiğine vurgu yapan Metiner’in açıklaması şöyle;

"TBMM Adalet Komisyonu Başkanı sıfatını taşıyan Ak Parti’mizin Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’nün de bizzat dahil olduğu iddia edilen bu darp olayı her bakımdan çirkin ve yakışıksızdır. Partimizin ilkelerine ve misyonuna gölge düşüren bu olayı bir Ak Partili olarak şiddetle kınıyorum.  Bu darp olayının hiç bir haklı gerekçesi olamaz.

Genel merkezimiz il başkanımızın da adının geçtiği bu olaya el koymalıdır. TBMM Ak Parti grup yönetimi gereği neyse yapmalıdır. Bu olay hiç bir şekilde kabul edilemez. Mehmet Özmen’i tanırım. Bizim camiamızın değerli isimlerinden biridir. Olay esnasında bizzat darp ediliyor, cep telefonuna el konuluyor ve yanındaki AKİT TV muhabirinin kamerası elinden alınıyor. Köylü’nün darp esnasında “Benim aleyhimde nasıl haber yaparsınız lan!” biçiminde konuştuğu ve darp edenleri engellemek yerine bizzat müdahil olduğu iddiası şayet doğruysa bu çok vahim bir durumdur. Polis korumaların da bu müessif olaya karıştıkları iddia ediliyor. İnşallah bu doğru değildir. Şayet doğruysa İçişleri Bakanlığımız gereğini yapmalıdır. Polis korumaların görevi korudukları şahsa yönelik bir saldırı olduğunda gereğini yapmalarıdır. Kendilerine başka bir görev biçmeleri asla kabul edilemez. Polis korumalar Akit muhabirlerinin darp edilmesi olayına katılmışlarsa suç işlemişlerdir. Bu olayı engellemek için gereğini yapmamışlarsa görevlerini suistimal etmişlerdir. Bu yönüyle de kabul edilemez bir durumla karşı karşıyayız.

Kendi adıma çok üzgünüm. Bir milletvekilimizin ve il başkanımızın adının böyle bir çirkin saldırıyla anılması üzüntümü arttırmıştır. Aynı odada İl Milli Eğitim müdürünün bulunuyor olması da eğitim camiası adına yakışıksız bir durumdur."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Murat

Reis kapı önüne koyar, böyle..lerin Ak partide yeri yok.

Tunç

Yazıklar olsun. Sırtlarını Reise dayamışlar ohh. Bunlar, kumarın şeytan işi pislik olduğunu bilmezler mi. Yuh olsun.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23