• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Marmaray'dan Pendik hızlı trene aktarma var mı

Yüksek hızlı trene ulaşım nasıl olur? sorusunu binlerce vatandaş tarafından merak edilmekte. İstanbul Marmaray’dan Pendik Hızlı Tren İstasyonu’na gitmenin en basit yollarını sizler için araştırdık. Pendik Tren İstasyonu’na birkaç yoldan ulaşabiliyorsunuz. Peki Metrobüs ile Pemdik YHT garına nasıl gidilir? Pendik’e trene Bostancı’dan aktarma var mı? Marmaray’dan Pendik hızlı tren istasyonuna nasıl gidilir? Marmaray'dan Pendik hızlı trene aktarma var mı?

Yeniakit Publisher
2019-12-11 11:51:00 - 2019-12-11 11:52:13
Marmaray'dan Pendik hızlı trene aktarma var mı

Yüksek hızlı trene ulaşım nasıl olur? sorusunu binlerce vatandaş tarafından merak edilmekte. İstanbul Marmaray’dan Pendik Hızlı Tren İstasyonu’na gitmenin en basit yollarını sizler için araştırdık. Pendik Tren İstasyonu’na birkaç yoldan ulaşabiliyorsunuz. Peki Metrobüs ile Pemdik YHT garına nasıl gidilir? Marmaray’dan Pendik hızlı tren istasyonuna nasıl gidilir? Marmaray'dan Pendik hızlı trene aktarma var mı? 

Marmarayın açılmasıyla İstanbul’da hızlı trene erişmek artık çok kolay. Marmarayla direk Pendik yüksek hızlı tren istasyonuna gidemeyebilirsiniz ancak aktarma yaparak da çok hızlı bir şekilde yüksek hızlı tren istasyonuna ulaşmanız mümkün. İstanbul’dan Eskişehir, Ankara ve Konya’ya hızlı tren ile gitmek isteyenlerin İstanbul trafiğinin çilesini çekmeden en hızlı ve en kolay bir şekilde pendik’e nasıl giderim? Pendik hızlı tren istasyonuna, garına nasıl gidilir? İşte Pendik yüksek hızlı tren istasyonuna Otobüs, Metrobüs, Deniz Otobüsü, Şehirhatları vapurlarını kullanarak nasıl gideceğinize ilişkin ulaşım rehberi.

Marmaray’dan Pendik hızlı tren istasyonuna nasıl gidilir?

Metro (M1) ile Yenikapı İstasyonu’na gidin (son durak)

Marmaray ile Ayrılıkçeşmesi İstasyonu’na gidin (son durak) Pendik Gar’dan hareket eden ilk trene (06:15) yolcu taşımak üzere Kadıköy-Pendik hattında 16 hat numaralı İETT otobüs seferleri başlamıştır.

İlk sefer Kadıköyden hareketi  saat 05:15’dir. Rıhtımda ki Haldun Taner Tiyatrosu önünden hareket etmekte ve Kadıköy altı yol (boğa) –Kızıltoprak - Bostancı’ya - Altıntepe – Maltepe - Kartal Meydan – Pendik (YHT Gar) güzergahını takip etmektedir. Ankara-İstanbul YHT hattı, Marmaray'a entegre edildi. Böylece Avrupa'dan Asya'ya kesintisiz ulaşım sağlandı.

222 PENDİK - KADIKÖY

16 PENDİK - KADIKÖY

16A PENDİK - ÜSKÜDAR

16D PENDİK - KADIKÖY

17 PENDİK - KADIKÖY

251 PENDİK - ŞİŞLİ

133T TUZLA - BOSTANCI

KM-20 PENDİK YHT -  KARTAL METRO

17B GEBZE KARTAL METRO

Hat saatleri için tıklayınız

Kartal metrosu ile Pendik tren istasyonuna nasıl gidilir?

Pendik’e ile ulaşım seçenekleri arasında İstanbul trafiğini gözönünde bulundurursak, en iyi yol metro ile ulaşım sağlamak. Kartal metrosu Pendik’e kadar gitmese de Pendik’in yakınına kadar hızlıca ve vakitlice yaklaşabilen tek toplu taşıma aracı. Kartal metrosu ile Pendik tren istasyonu arası yoluna göre 5-6km ve taksi ile yaklaşık 10 dakikada ulaşılabiliyor.

Taksiye binmek istemeyenler metronun 4 numaralı çıkışından çıkmalılar. Ardından Pendik köprüsüne ulaştıktan sonra minibüsler aracılığıyla YHT garına ulaşabilirler. Kartal Metro’dan Pendik’e ulaşmak için otobüsleri de kullanabilirsiniz. KM28, 132A, 132H, 132K, 132P otobüsleri veya başka bir güzergahtan giden 17B hattını tercih edebilirsiniz.

Metro ile Pendik hızlı trene nasıl gidilir?

Metro ile ulaşmayı tercih ediyorsanız ve İstanbul’un herhangi bir yerinden Metrobüs ile Uzunçayır durağına kadar gelmelisiniz. Sonrasında Metrobüs durağından Metro’ya aktarmak yapmanız gerekecek.

Marmaray'dan Pendik hızlı trene aktarma var mı?

Otobüs ile Pendik tren istasyonuna nasıl gidilir? İstanbul’da bir yerden bir yere ulaşmak puzzle birleştirmek gibi. Çıkış noktasına en uygun seçenekleri gözönünde bulundurarak Metro, Metrobüs, Marmaray gibi farklı toplu taşıma araçlarıyla farklı kombinasyonlar üretmeniz gerekiyor. İETT, Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu’na Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan kolay ulaşım için aşağıdaki seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Marmaray'dan Pendik hızlı trene aktarma nereden yapılır?

Anadolu Yakası’nda oturanlar için Üsküdar’dan Marmaray ile Ayrılıkçeşmesi istasyonunda metro aktarması yaparak, Ümraniye’den 14ES, 14B, 14DK, 8E numaralı otobüslerle Göztepe Köprüsü’ne veya 19D, 10 numaralı hatlarla Bostancı Sanayii durağında inip metro aktarması yaparak, Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan E-10 hattı ile Pendik Köprüsü’ne, ardından minibüslerle YHT tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. Kadıköy’den 16, 16D, 17 ve 222 hat otobüsleri, Üsküdar’dan 16A otobüsleri de Pendik YHT garı durağından geçiyor.

Metrobüs ile Pemdik YHT garına nasıl gidilir?

Avrupa Yakası Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler, Merter tarafından gelenler önce Metrobüs ile Mecidiyeköy’e ulaşmalı. Ardından mezarlığın yakınından kalkan 251 numaralı otobüslerle YHT’ye kadar gidebilirler. Atatürk Havalimanı‘ndan Pendik YHT garına ulaşmak için önce Aksaray – Havalimanı metrosuyla Merter’e, sonra Metrobüsle Mecidiyeköy’e ulaşarak yukardaki yolu takip etmelisiniz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23