• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mansur’un ödülü kof çıktı!

Kendi okurunu uyutmayı çok seven sol medya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, yolsuzlukla mücadele kapsamında, “Dünya yılın başkent belediye başkanı ödülü” verildiğini iddia etmişti. Söz konusu ödülün 40’a yakın belediye başkanına verildiği ve pandemide esnafa yapılan yardım nedeniyle ödüllendirildikleri ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2021-09-14 12:57:00 -
Mansur’un ödülü kof çıktı!

 yeniakit.com.tr 

Gördüğü her habere sorgusuz sualsiz inanan kitlelerini kaybetmemek için her fırsatı değerlendiren sol medya, yalan haberlerle kendi mahallelerini gazlamaya devam ediyor. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a verilen bir ödül üzerinden ortalığı ayağa kaldıran solcuların mumu yatsıya kadar yandı. Dünya genelinde sayılı başkana ödül verildiği ve Yavaş’ın birinci seçildiği algısı çöktü.

“Mansur Yavaş birinci seçildi” yalanı

Sol medyada çıkan haberlere göre Mansur Yavaş, 18 belediye başkanı arasından birinci seçilerek ödüle layık görüldü. Ödülün yolsuzlukla mücadele kapsamında verildiği ileri sürüldü. Mansur Yavaş da, “Bu zafer 6 milyon Ankaralının” diyerek yalana ortak oldu.

32 belediye başkanına ödül verildi

Gerçek, çok geçmeden ortaya çıktı. City Mayors Foundation tarafından verilen ödül, sadece Mansur Yavaş’a değil, 32 belediye başkanına verildi. Söz konusu ödülün yolsuzlukla mücadele kapsamında değil, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sırasında esnafa verilen yardımlar kapsamında dağıtıldığı belirlendi.

Kuruluşun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, ödül alan tüm belediye başkanları sıralandı. İşte Mansur Yavaş’ın da aralarında bulunduğu 32 belediye başkanı:

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muzaffer Dündar

maşa belediye başkanlarını parlatmak için, siyasi kariyerlerini devam ettirip vatanına milletine değil de kaynağı belirsiz güçlere hizmetlerini devam ettirebilmek için uyduruk bir STKnin uyduruk bir ödülü. Bilmeyen, görmeyen, oyunu anlayamayan halkları kandırma çabası. edepli, efendi diye sunulan Mansur'un cirkefligini Ankara meclis videolarında net gorebilirsiniz.
 • Yanıtla

kagan

Tamam o zaman madem ki birden fazla belediye listeye girebiliyordu ak partili belediyeler nerede??  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23