• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Maduro'ya suikast girişimi

ABD'nin darbe yaparak indirmek istediği Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya suikast girişiminde bulunuldu. Açıklama yapan Maduro, girişimi "Dün bir grup paralı askerin Venezülla'ya sızma girişiminde asıl hedef bendim" sözleriyle anlattı.

Yeniakit Publisher
2020-05-04 21:22:00 -
Maduro'ya suikast girişimi

Amerikan yönetiminin hedefindeki Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, dün başkent Caracas’ın kuzeyindeki La Guaira limanından ülkeye sızmaya çalışırken yakalanan ağır silahlı paralı askerlerin kendisine suikasta hazırlandığını söyledi.

Bağlantısızlar Hareketi'nin video konferans yöntemiyle düzenlediği liderler zirvesinde konuşan Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "3 Mayıs'ta ABD ile Kolombiya hükümetlerinin finansmanı ve desteğiyle Kolombiya topraklarında eğitim alan paralı askerler ve teröristler, deniz yoluyla sızma girişiminde bulundu" dedi.

'ABD'li bürokratın kanıtları ve tanık ifadeleri elimizde'

"Bu grubun Kolombiya topraklarında hazırlandığına dair tüm kanıtlara, tanık beyanlarına ve görüntülere sahibiz" diye ekleyen Maduro, şöyle devam etti:

"Venezüella'ya saldırmaları ve beni öldürmeleri için paralı asker ve teröristlerin eğitilmesini öngören ve Venezüella muhalefeti tarafından imzalanan sözleşmeleri dün kamuoyuyla paylaşan ABD'li bürokratın kanıtları ve tanık ifadeleri elimizde bulunuyor."

Kovid-19 pandemisi sırasında suikast ve terör saldırısı girişiminde bulunulduğuna dikkat çeken Maduro, 'asıl hedefin Venezüella Devlet Başkanı'nı öldürmek' olduğunu vurguladı.

Domuzlar Körfezi istilası girişimi gibi

Dün İçişleri Bakanı Nestor Reverol, bir grup paralı askerin başkent Caracas’ın kuzeyindeki La Guaira limanından ülkeye girmeye çalışırken tespit edildiğini açıklamıştı. Reverol, ‘yeni bir darbe girişimi için yapılan hazırlıkların parçasıydı’ yorumunu yapmıştı.

Maduro, geçen ayki açıklamalarında, ABD ile Kolombiya’nın 'Venezüella'ya yönelik komplo planları kurduğunu' dile getirmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet İSLAMİ

Başkan Türk milleti mehmedciği ile yanındadır 
 • Yanıtla

Murat

Sayin Maduro , bizdeki sihalardan al , bak sinirlarinda .......... gezinebiliyormu. Yasasin emperyal guclere direnen Maduro ve ordusu.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı