• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Maaş alan Suriyeliler' iddiası yalanlandı!

Yeniakit Publisher
2024-06-13 04:16:00 -
Maaş alan Suriyeliler' iddiası yalanlandı!

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, “Türkiye’de maaş alan Suriyeliler” iddiasına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) “Türkiye’de maaş alan Suriyeliler” iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

İRAN DİNARI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

DMM'den yapılan açıklamada, söz konusu görüntülerin Türkiye ile ilgisinin bulunmadığı belirtildi. Açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerle ilgili, “Türkiye’de maaş alan Suriyeliler” iddiası doğru değildir. Bahse konu görüntülerin Türkiye ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

"İTİBAR ETMEYİNİZ"

Görüntülerin geçtiğimiz ay sosyal medyada, "Irak'ta Şii Vakfı tarafından hazırlanan bir başvuru" iddiasıyla paylaşıldığı, ancak görüntülerdeki paranın İran Dinarı olduğu tespit edilmiştir. Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz." denildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Acem kızı

Biz de ülkemizde İranlı istemiyoruz. Chpli sırtlan tayfa , Suriyeli kadınlara ulaşamadığı için gitsinler istiyorlar. Ukraynalılar gelsin laaa paylaşımları buna örnek.

Kadir

Hiç birşey itibar etmeyin diyorsunuz kanallarında ama nedense emeklilere ve asgeri ucretlilerin nasıl geceinmesi konusunda ve günümüz şartlarında varsa bunun 10 bin TL gecinmenin formülü insanların et balık yiyemediklerini bir gün bile TV kanallarında tasimadinuz herşey güllük gulustanlik 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23