• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Lût kavminin çocuklarına lânet, Diyanet İşleri Başkanı’na destek yağıyor! Erbaş bahane savaşları İslâm’la

Yeniakit Publisher
2020-04-28 10:52:00 - 2020-04-28 15:53:48
Lût kavminin çocuklarına lânet, Diyanet İşleri Başkanı’na destek yağıyor! Erbaş bahane savaşları İslâm’la

Kur’an’ın hükümlerini hatırlatarak, “İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, eşcinselliği lânetliyor” diyen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a yönelik sapkınların ve azgın azınlığın başlattığı linç kampanyasına tepki çığ gibi.

Siyasetçiler, ilahiyatçılar, hukukçular ve STK temsilcileri, salyalar akıtarak Erbaş’ı hedef alan sapkın güruhun asıl derdinin İslam ile olduğunu ifade ederek, “Kur’an’ın hükümlerinden rahatsız olanlara karşı Erbaş’ın yanındayız” dediler.

Cuma hutbesinde, “Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, eşcinselliği lanetliyor, HIV gibi bütün kötülüklerin sebebi bunlar” diyerek toplumu uyaran Ali Erbaş’ı nefret dili ile konuşmakla suçlayan sapkınlara tepki yağdı.

İslam’ın en kutsal  zaman dilimi Ramazan-ı Şerif’te sözde ‘Onur yürüyüşü’ gibi provokatif eylemlere imza atan LGBTİ’li onursuzlar yine rahat durmadı. Ramazan’ın ilk Cuma namazında hutbe okuyan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı mesnetsiz iddialarla hedef aldı. Yüce dinimiz İslam’ın eşcinsel sapkınlığa müsaade etmediğini en yüksek perdeden deklare eden Erbaş’ı hedef tahtasına koyan ahlaksızlar sürüsü büyük bir karalama kampanyası başlattı.

İslâm’a kin kustular

İnsan Hakları Derneği; Erbaş’ın Cuma hutbesinde Kur’an-ı Kerim’den okuduğu ayetler hakkında suç duyurusunda bulunurken, Ankara ve İzmir baroları ile CHP’de LGBTİ sapkınlara sahip çıktı. Türk milletinin ahlakını yerle bir etmek isteyen sapkınlara destek veren baro yönetimleri, Erbaş’ı haklı söylemleri nedeniyle linç etmeye kalktı. Ankara Barosu açıklamasında; “Sesi çağlar öncesinden gelen ses” ifadeleriyle Müslümanların kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayetlere hakaret etti. Açıklamada, İslam tarihinde kadının yakıldığı yalanı da ortaya atıldı. Terör partisi HDP’ye destek veren, kayyıma “darbe” diye bahseden İzmir Barosu da Diyanet’e karşı düşmanca bir dil kullandı. Sapkınlara sahip çıkan baro, Erbaş’ın, İslam’ın hükümlerinden bahsetmesini nefret söylemi olarak tanımlaması kirli zihinlerini gözler önüne serdi.

Erbaş’ın yanındayız

Yaşanılanlara tepki gösteren Milli Beka Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hukukçu Hasan İlter, şunları ifade etti: “Homoseksüellik ve lezbiyenlik gibi her türlü ahlaksız ilişkiler bizim dinimizde lanetlenmiştir. Devletin en yüksek dini bir kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığı adına açıklama yaparak Müslüman Türk Toplumunu bilgilendirmek ve uyarmak isteyen Sayın Ali Erbaş’a karşı yapılan bireysel ve kurumsal bütün  saldırıları şiddetle protesto ediyoruz. Toplumsal ahlak da sağlığımızın bir parçasıdır ve devletin koruması altındadır. Bu bilinçle hareket edilmelidir.”
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Sapkın derneklere kilit

Eğitimci yazar Ercan Çifci, de şu değerlendirmede bulundu: “Diyanet İşleri Başkanı, bütün Müslümanları ilgilendiren bir mevzuya, sapkın cinsel yönelimlere dikkat çekti. Sayısı üç beş bini geçmeyen şehvet azgın güruh 83 milyon Müslümanı temsil eden Diyanet Reisi, İslam’ın helal ve haramlarından bahsetmesin istiyor. Devlet bir an önce ne kadar eşcinsel dernek varsa kapatmalı ve eşcinsel ilişkileri suç ilan etmelidir. Diyanet Reisi İslam’ın helal ve haramlarından bahsetmeyecek mi?”

İmaj düzeltiyorlar

İlahiyatçı yazar Şule Parmak da, şunları dile getirdi: “İslâm dini başta olmak üzere diğer semavi dinlerin de hiçbirisinde böylesi sapıklıklara müsaade edilmemiştir. Diyanet İşleri Başkanımız tarafından yapılan açıklama gayet makul ve yerinde iken şunu da göstermiştir: Bu harekete karşı sükut etmek toplum vicdanının asla kabullenmeyeceği bir durumdur. Bu sebeple LGBTİ hareketi kendi yaşam ve imaj dünyasını kurarken toplumu bilinçli kılmak elzemdir. LGBTİ olarak adlandırılan sapkın zümre eşitlik, insan hakkı gibi süslü kılıflar altında kendi tercih ve yaşam tarzlarını topluma sunarak kendilerine esneklik gösterilmesinin yolunu açmaya çabalamaktalar.”

Sapkınların ‘BARO’nlarına soruşturma

İnsan Hakları Derneği’nin;  Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde okuduğu ayetler hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından Ankara ve İzmir Barosu da LGBTİ sapkınlara sahip çıkarak Erbaş’ı hedef aldı. Ankara Barosu, “Sesi çağlar ötesinden gelen bu şahsın...” ifadesini kullanırken, İzmir Barosu da Erbaş’ın İslam’ın hükümlerinden bahsetmesini ‘nefret söylemi’ olarak tanımladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Erbaş’a yönelik açıklama nedeniyle Ankara Barosu yöneticileri hakkında, “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama” suçundan soruşturma başlattı.

************

İslam’ın hükümlerini dile getirdiği için hedef haline gelen Ali Erbaş Hoca’ya sosyal medyadan destek yağdı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a siyasiler ve sivil toplum temsilcileri başta olmak üzere tüm ülkeden mesajı verildi.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop: “Diyanet İşleri Başkanımızın şahsına ve özellikle onun şahsı bahane edilerek İslam’a yapılmaya çalışılan saldırıyı şiddetle kınıyorum”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: "Zamanı ve mekanı yaratan Allah’ın hükmüne dil uzatanlar bu dünyada da ahirette de hüsrandadır. İlahi hükmü dile getiren #AliErbaşyalnızdeğildir"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “İslami değerleri dile getirdiği için Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş hakkında, Ankara Barosu’nun yaptığı faşist açıklama tam bir terbiyesizliktir”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: “Diyanet İşleri Başkanımız, Allah’ın emirlerini, yasak kıldıklarını anlatan, Allah’ın izniyle hiçbir zaman yalnız olmayacaktır. Hocamıza yapılan alçak saldırıları kınıyorum”

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: "Diyanet İşleri Bakanı Sayın Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde naklettiği dini hükümler nedeniyle Ankara Barosu’nun rahatsızlığını ifade eden ve yer yer haddi zorlayan açıklamasını esefle karşılıyorum”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "İnsana kâinatta hak ettiği değeri göstererek, evvelimizi ve ahirimizi kul olmanın idrakiyle aydınlatan yüce dinimiz İslâm’ın kaideleri, Ali Erbaş hocaya münasebetsizce saldıranların keyiflerine göre sorgulanacak kaideler değildir" dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt: “Ali Erbaş hocam, sağlıklı, hastalıksız, ahlaklı yaşam için vaaz vermiş. Bu niye sizi rahatsız etti? İyi iş be! Her şey mübah deyin, troller saldırsın, inananlar sussun öyle mi? Hadi oradan! Ağzına sağlık başkanım.”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici: "Ramazan'ın ilk Cuma Hutbesi'nde Allah'ın hükmünü hutbede irat ettiği için sözde İHD Ankara Şubesi Diyanet İşleri Başkanımız hakkında suç duyurunda bulunuyor, bazı barolarda kınama mesajları yayınlıyor. Selam olsun, İlayı-ı Kelimetullah davasının davacılarına."

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu: "Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş Allah'ın emrini, İslam'ın hükümünü anlatmıştır. Biz inanıyoruz ki, İslam neyi haram kıldıysa onda kötülük ve zarar vardır. Yine biz inanıyoruz ki, İslam neyi helal kıldıysa onda temizlik, fayda ve ferahlık vardır."
AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay: "Ali Erbaş kendinden değil Kitab'ın hak yerinden konuşmuştur. Onun söylediğini suç diye duyuranlar, kime savaş açtıklarını bilmeyen mücrim cahillerdir."

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya: “Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş; Allah'ın emrini, İslamın hükümünü söylemiştir. Biz de Sayın Başkan gibi düşünüyoruz. Bizim için Allah'ın ne dediği önemlidir.”
İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı: "Bizler Hak'kın sözcüleriyiz, hazzın değil."

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar: “Kurumumuzun saygıdeğer başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’anda lanetlendiğini söylemesinden dolayı sözde İnsan Hakları Derneği tarafından suç duyurusunda bulunulmasını kınıyor, Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.”
TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatmanur Altun: "Nefret söyleminden şikayet edenlerin, nefretin asıl kaynağı olması bu ülkenin en büyük sorunudur.”
KADEM Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu: “İnsanlığın topyekûn sağlıkla sınandığı bir zamanda, eşcinsellik üzerinden fitneyi sahneye koymak tek kelimeyle haysiyetsizliktir. Sapkın fikir ve tutumları meşrulaştırma gayretiyle Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı hedef alan saldırıların karşısında ve hocamızın yanındayız”

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "Fikrini değil, Kur'an-ı Kerim'in hükmünü söylediği için Diyanet İşleri Başkanını hedef alanlar bilmeli ki; Ali Erbaş yalnız değildir. Küreselcilerin insanlık üzerindeki projesinin, finanse ettikleri kirli mühendisliğin karşısında,eşref-i mahlukat için Ali Erbaş'ın yanındayız."

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Nail Gün: “Hedef aslında Diyanet Reisi Ali Erbaş Hocamız değildir,onun şahsında İslam’dır,Kur’an'dır, Efendimiz’dir (s.a.v). Baroların ve İslam düşmanı Baronların derdi, milli, manevi, İslami ve ahlaki değerlerimize savaş açmaktır. Diyanet işleri Başkanımız Ali ERBAŞ'IN söyledikleri şahsi fikrini değildir, Kur'an-ı Kerim'in hükmünü söylemiştir.”

SETA Genel Müdürü Abdülkadir Çay: "Renklerle ve kelimelerle LGBT adında bir oyun oynanıyor, amaç nesli bozmak. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir' diye haykıran Ali Erbaş yalnız değildir.”
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA): "TÜGVA olarak Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş'ın yaptığı bu açıklamayı destekliyoruz. Arkasındayız! Ali Erbaş yalnız değildir."

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başkanı Enes Eminoğlu: "Özgürlük beyanı olan Cuma Hutbesi'nde doğruları açık yüreklilikle ifade eden; Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş yalnız değildir."

IHH İnsani Yardım Vakfı: "Biz en temel meselenin aile olduğunu biliyoruz." - Bülent Yıldırım. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş'ı destekliyoruz. İslâm'ın haram kıldığında kötülük ve zarar, helal kıldığında temizlik ve fayda vardır."
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği: "Ali Erbaş yalnız değildir."

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci: "İslamofobi merkezlerinde hazırlanan içeriklerle, İslam'ın birleştiren ve özgürleştiren tüm değerleri hedef alınıyor. Susacak değiliz. Elbette, Ali Erbaş yalnız değildir."

Mehir Vakfı Başkanı Mustafa Özdemir: "Hocamızın Kur'an'daki ayetleri açıklamasından rahatsız olup zıvanadan çıkanlar bilsinler ki: Ali Erbaş yalnız değildir."

 

 

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ERSİN

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KALDIRILSIN.

Putsavar

zillet pedolari acikca destekleyemeyince hemen devreye barolar marolar giriyor. Bunlar cok örgütlü kafirler. Her platformda köklerini kazimaliyiz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23