• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Lise sınavlarında hangi konulardan soru çıkar? liselerde yüz yüze sınavlar ne zaman başlayacak?

Lise sınavı soruları nasıl olur? Korona salgını nedeniyle birinci dönemde bazı okullarda birinci dönem lise sınavları yapılırken, bazı okullar ise lise birinci dönem sınavını tamamlayamadan uzaktan eğitime geçildi. 1 Mart’tan sonra normalleşme kapsamında bazı sınıflarda yüz yüze eğitime geçilecek. MEB yüz yüze eğitime geçilecek olmasıyla liselerde yapılamayan yüz yüze sınavların yapılacağını açıkladı. Liselerde birinci dönem yapılamayan sınavlar, 1 Mart'tan itibaren yüz yüze yapılmaya başlanılacak. Peki lise sınavlarında hangi konulardan soru çıkar?

Yeniakit Publisher
2021-02-22 16:26:00 -
Lise sınavlarında hangi konulardan soru çıkar? liselerde yüz yüze sınavlar ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıda, liselerde yüz yüze eğitim ve yüz yüze sınavlarla ilgili detaylara yer verildi. Yüz yüze eğitimle yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerine katılım isteğe bağlı olacak ve devam zorunluluğu aranmayacak. Ancak yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılmayacak öğrenciler için velileri, öğrenciyi yüz yüze eğitim için eğitim kurumuna göndermek istemediklerine dair taleplerini, bir dilekçeyle eğitim kurumu müdürlüğüne iletecek. İşte lise sınavı son dakika haberleri.

Liseler ne zaman yüz yüze eğitime başlayacak?

Liseler ne zaman açılacak? 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, 15 Şubat itibarıyla köy okulları hariç uzaktan eğitimle başladı. 1 Mart itibarıyla da ilkokullar ile 8. ve 12. sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla yüz yüze eğitime geçilecek.

Lise birinci dönem sınavları ne zaman?

MEB liselerde yüz yüze sınavlar ne zaman başlayacak? Liselerde tüm sınıf seviyelerinde birinci döneme ilişkin yapılamayan sınavların takvimi, 1 Mart'tan itibaren 2 haftayı geçmeyecek şekilde eğitim kurumu alan zümre başkanları kurulunca belirlenip planlanacak. Eğitim kurumu müdürlüklerince gerekli tedbirler alınarak, sınavların uygulanması sağlanacak ve birinci döneme ilişkin tüm iş ve işlemler, 19 Mart Cuma gününe kadar e-Okul sistemine işlenerek tamamlanacak.

Kaç dersten sınav yapılacak?

Birinci dönemde yapılamayan sınavların kapsamı, 1 Kasım 2020'ye kadar işlenen konularla sınırlı tutulacak. Her bir sınav, atölyelerdeki uygulama sınavları gibi zorunlu haller dışında, bir ders saati (40 dakika) süre verilerek uygulanacak ve sınav soruları, bu süreye uygun olarak hazırlanacak. Öğrenci hareketliliğini asgari düzeyde tutmak amacıyla bir günde her bir öğrenci için iki ders, zorunlu hallerde en fazla üç dersten sınav yapılabilecek. Herhangi bir nedenle sınavlara katılamayan ve okul yönetimince mazereti uygun görülen öğrenciler, ilgili alan zümre öğretmeninin belirleyeceği tarihte sınava alınacak.

lise yüz yüze sınav soruları

Lise sınav konuları neler?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise sınavları ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk, "Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir." dedi. Lise sınavları, 1 Kasım 2020’ye kadar olan ders konuları kapsamında yapılacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23