• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Libya’dan Türkiye açıklaması: Bunu gerçekten başarabiliriz

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac, Türkiye ile Rusya arasında yapılan mutabakatın Libya'ya olumlu yansıyacağını söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-04-06 18:37:00 -
Libya’dan Türkiye açıklaması: Bunu gerçekten başarabiliriz

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac, Rusya ve Türkiye’nin Suriye konusunda vardıkları mutabakatın Libya’daki duruma olumlu yansımasını umduğunu belirtti.

Sputnik’e konuşan Serrac, Rusya ve Türkiye’nin 5 Mart 2020’de Suriye konusunda üzerinde anlaştıkları mutabakatın Libya’daki duruma olumlu yansımasını umduğunu ifade etti.

Serrac, “Rusya ve Türkiye’nin Suriye ile ilgili mutabakatının Libya'daki duruma olumlu yansımasını umuyoruz. Bu gerçekten başarılabilir, zira Rusya'nın diğer tarafla ilişkileri ve üzerinde etkisi var” diye konuştu.

5 Mart tarihli Rus-Türk mutabakatı

Rusya ve Türkiye liderleri, İdlib’deki gerginliğin iyice tırmandığı 5 Mart'ta Moskova’da bir araya gelerek uzun bir görüşmenin ardından Suriye konusunda anlaşmaya varmıştı. Zirve sonrasında imzalanan mutabakatta taraflar 'Astana sürecine' bağlı kaldıklarını teyit etmiş ve o gece yarısından itibaren tüm askeri faaliyetlerin durdurulacağını duyurmuştu.

Taraflar ayrıca stratejik öneme sahip M4 karayolunda Rus-Türk ortak devriyelerin başlatılmasını da kararlaştırmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23