• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kurultay sonrası ortaya çıktı... CHP'de koronavirüs şoku! Kılıçdaroğlu'nun durumu belli oldu

CHP'ni37. Olağan Kurultayı'nda ilk tespitlere göre 30 delege koronavirüs kaptı. Sayının artmasından endişe duyulurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dahil kurultaya giden partililerinin kendilerini karantinaya aldığı belirtildi.

Yeniakit Publisher
2020-08-02 10:00:00 - 2020-08-02 10:06:38
Kurultay sonrası ortaya çıktı... CHP'de koronavirüs şoku! Kılıçdaroğlu'nun durumu belli oldu

Yeni tip koronavirüs nedeniyle erteleme taleplerini duymazdan gelen CHP, 25-26 Temmuz'da Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi'nde 37. Olağan Kurultayı'nı düzenlemişti. Türkiye'nin 81 ilinden gelen sadece kurultay delegelerinin alındığı kurultaya katılan 30 partilinin Kovid-19'a yakalandığı ortaya çıktı. Şimdiye kadar yapılan testlerde ortaya çıkan sonuç, partide korku ve panik yaşanmasına neden oldu.

Olayın üstünü örtmeye çalışmışlar

Kurultay salonunda maskesiz dolaşan ve mesafe kuralına uymayan delege ve parti görevlileri tedirginlik yaşamaya başlarken, olayın ortaya çıkmaması için çaba sarf eden parti yönetimine karşı tepkiler yükseldi.

Edremit'te tedavi altına alındı

Kovid-19'a yakalanan partilerden Üsküdar kurultay delegesi Aydın Yıldırım, geçen salı günü koku alamamaya başlayınca test yaptırdı. Test sonucu pozitif çıktı. Bunun üzerine Yıldırım, tatile gittiği Balıkesir'deki Edremit Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Kılıçdaroğlu dahil çoğu delege kendini karantinaya aldı

Yaşanan gelişmeler üzerine kurultaya katılan herkes endişeli. Şimdiye kadar herhangi bir belirti göstermeyen CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetimi ve delegelerin tamamı kendilerini evlerinde karantinaya aldı.

Üçüncü günün sonunda belirti göstermeye başladılar

Virüs kapan delegelerde kurultaydan sonraki üçüncü gün olan salı günü belirtiler görülmeye başlandığı, koku alamamanın yanı sıra bazı hastalarda öksürme, ateş gibi rahatsızlıklar yaşandığı belirtildi. Parti yönetiminde de bazı isimlerin virüse yakalananların olduğu öğrenildi.

Pandemi uyarılarını dikkate almadılar

Kurultayda genel başkanlık seçimine tek aday olarak giren Kılıçdaroğlu, bin 318 delegeden bin 251'inin oyunu alarak yeniden genel başkan seçilmişti. Eski CHP Milletvekili, PM ve MYK üyesi Şahin Mengü, kurultayın pandemi nedeniyle ileri bir tarihte ve daha geniş bir yerde yapılmasını isterken, eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav da Mengü'ye destek vermişti. Partide Kılıçdaroğlu'na muhalif isimlerden Mehmet Sevigen ise 27 Temmuz'da yine Sabah gazetesinde yayınlanan röportajında, pandemi ortamında kurultay yapılmasına tepki gösterip, "Üniversite sınavı iptal edilsin' diyorsun ama sen çadır tiyatrosu gibi kongre yapıyorsun. Kongreyi neden iptal etmiyorsun? Yangından mal kaçırır gibi kurultay mı olur? " demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali

Allah'ım... Sen kilictarogluna 100 sene ömür ver. Sağ salim chpnin başından ayırma. Her daim kurultay birincisi eyle. Yalanlarına hepten komiklik ver. Partiyi bitirene kadar çalışmalarını kuvvetlendir. Yalandan ayırma. Partiyi kemalizmden, yerli şia'zime dondurmede yardım et. Her daim rezil et....
 • Yanıtla

Serhat

Virüse virüs bulaştığını ilk defa görüyorum.bu korona neymiş be arkadaş
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23