Köy muhtarı Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişiyi açıkladı

Ankara Çubuk'taki şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gösterilen tepki sonrasında köy muhtarı yaşananları anlattı. Muhtar Halil Kökmen, CHP liderine yumruğu atan kişinin köyden birisi olduğunu söyledi.

22 Nisan 2019 Pazartesi 09:17

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, saldırıya uğradığı şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze töreninin düzenlendiği Akkuzulu Mahallesi'nin muhtarı Halil Kökmen, Kılıçdaroğlu'na yumruk atanı tanıdığını; ancak gruptaki diğer saldırganları tanımadığını söyledi.

"Yumruk atan bizim köylü"

Kökmen, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cenazeye geldiğinde namaz kılınmak üzereydi. O arada halk yuhalamaya, bağırmaya başladılar. Cenaze namazını da halkın bağırmaları arasında kıldık. Namazdan sonra biz top arabasıyla önden mezarlığa çıktık. Kemal Bey daha arkadan geliyordu. Kılıçdaroğlu’nu yuhalayıp üzerine saldırmışlar. O arada arbede yaşanmış. Yumruk atan bizim köyümüzden biri, olayda 5-6 kişi daha var. Onlar tanıdık değil, bu köyden değil" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Nisan 2019 Pazartesi 09:17

YORUM YAZ

 • tuğrultuğrul1 ay önce
  Ateş düştüğü yeri yakıyor. Devlet ricali şehit yakınlarını lütfen incitecek harekette bulunmayınız. Sınırda siyasiler rahat etsin diye gözünü kırpmayan garibanın oğullarını küstürürseniz, memleketin selametini ateşe atarsınız. Bu ateşin kendi ocağına düştüğünü herkesi bir an düşünmeye davet ediyorum. Her insan bir candır. Her can kıymetlidir. Şehitlerin canı daha çok kıymetlidir.
 • muammer kayamuammer kaya1 ay önce
  Şehit kardeşlerimizeAllah tan rahmet diliyorum. Hiç kimse sizleri unutturamayacak.
 • SinanSinan1 ay önce
  Sıkıntı yokbeyler..!KeMAL bey kontrollü dayak yemiş hepsi bu.
 • SnsSns1 ay önce
  Siyonist ,kemalist, pkk lı keMal demirtaşoğluna az bile yapılmış.Yapanın eline sağlık.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
  ELLERİN DERT GÖRMESİN.
 • MelikeMelike1 ay önce
  Ben o yumruk atan muhtarın Ellerinden öperim saygılarımı sunarım.Allah yardımcın olsun derim.Kılıçdaroğlunada HDP ye daha fazla yakınlaşmasını dilerim ki ya huyundan ya suyundan kapsın.
 • nene hatunnene hatun1 ay önce
  YUMRUK ATAN ELİNE SAĞLIK....TERÖR SEVİCİNİN NE İŞİ VAR ŞEHİT CENAZESİNDE PİS HERİF....
 • aklı beşeraklı beşer1 ay önce
  Sen pkk ile koyun koyuna yaşa sonra git, şehit cenazesine. Utanmaz herif, nasıl bakacaksın o şehit ailesinin yüzüne.
 • SelimSelim1 ay önce
  Bir kişide sormuyor o kadar insan ne diye bu kadar tepkili diye. Asıl kendini hesaba çekmesi gereken KK dir. Neden bu kadar adam bana cenazede bile tahammül edemiyor diye.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  KeMal Yalandaroğlu, HDP İle Kanka Olduģu Zaman, Bu Tepkilerin Geleceğini Bilmeliydi. Şehit Cenazesinde Ne İşi Var?Hiç Samimi Değil.
 • görkemgörkem1 ay önce
  sn. Ömer Celik saldirganin AK Parti üyesi oldugunu acikladi...
 • Eski AkpartiliEski Akpartili1 ay önce
  Köylüyü bilmem fakat!!! muhtarın kimlerden olduğu belli!! olayın akparti ile ilgisi yok
 • YAŞARYAŞAR1 ay önce
  2010 Nisan ayında AK Partili Enerji bakanı Taner Yıldız'a Kayseri'deki şehit cenazesinde saldırıya uğrayarak Burnu kırılması yaşandığında, CHP kanadı olaya "Demokratik Tepki" demişlerdi. Hatta saldırganın CHP millet vekilleri korumaya almış, tutuklanma anında kelepçe dahi taktırılmamıştı. Şimdi ne değişti de Yine şehit cenazesinde yaşanan olaya gurpların önceden planlanmış olay olarak adlandırılıyor.
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  faturanın yeri hemen belli oluyor. ön yargı ile akp yi suçluyorlar. ula durunda durum aydınlığa bi çıksın
 • MahmutMahmut1 ay önce
  Osman çok haklısın. Kılıçdaroğlu kol kola şarkılar söylemişti zamanında adamlarla, hatta valilere dokunmamaları için talimat vermişti.
 • HarunHarun1 ay önce
  Eline Sağlık. Bari İyi geydirseidin. Az vursanda çok vursanda ceza aynı. Kılıçdaroğlu ağır tahrik yüzünden yargılanmalı. Bunun sebebi odur.
 • TakipçiTakipçi1 ay önce
  Kılıçdaroğlu projesi bitmek üzere, bu sefer İmamoğlu projesi başlıyor. Ayni gün ve ayni saate, Maltepede İmamoğlu parlatılırkan başka bir yerde kılıçdaroğlu batırılıyor.HER İKİ OLAYDA AYNI MERKEZDEN YÖNETİLİYOR.ŞEHİT CENAZESİ OLMASAYDI BİLE BUNA BENZEYEN SALDIRI BAŞKA YERDEMUTLAKA OLACAKTI.DİKKAT ...... IMAMOĞLU BİR PROJEDİR !.
 • TALAT AKTAŞTALAT AKTAŞ1 ay önce
  herkes ne konuştuğuna ne yazdığına dikkat edecek , iktidarıyla muhalefetiyle 3-5 oy fazla alacağım diye milleti germeye gerek yok. sadece yumruk atanı değil , eline taş alan vede yakın evi diyen kadınlarıda gözaltı yapacaksın.
 • SalihSalih1 ay önce
  Nostalji rumuzlu vatandaş sensin kendini bilmez .bak Meral teyzen ne diyor kulak ver biraz.toplumu kutuplaştırmayın nefret söylemlerini bırakın diyor.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  nostalji hayırlı işler. Terör suçu ile yargılanması? YPG terör örgütü değildir diyenleri destekleyenler hiç ağızlarına terör suçu nedir ne değildir almasınlar. İşinize gelince batı aşığı olan sizler batıda yumurta bile atıyorlar ama kimse terör suçu demiyor. Allah sizin gibi zihniyetleri bu ülkenin başına getirmesin.
 • OsmanOsman1 ay önce
  Rüzgar eken fırtına biçer. Sen pkk ile hdp ile kol kola girersen, halktan da böyle tepki göreceğini kabul edeceksin.
 • nostaljinostalji1 ay önce
  Bu kendini bilmez Akpliveya MHPli ler ; Her kim ise tutuklanmalı ve toplu linç ,katliama hazırlık (evi yakın naraları ile)terörsuçu ile yargılanmalıdır.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019