• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koronavirüs için inanılmaz yöntemi açıkladı: En büyük korunma yolu...

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak dünyaya yayılan Koronavirüs salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 300'ü aşarken Dr. Oytun Erbaş, Koronavirüs'ün ne olduğunu, bulaşıcılık seviyesini ve virüsten nasıl korunulması gerektiğini anlattı. Erbaş, virüsten korunmanın en etkili yolun, 'Tuzlu su çözeltisi' olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-02-03 01:21:00 - 2020-02-07 17:42:32
Koronavirüs için inanılmaz yöntemi açıkladı: En büyük korunma yolu...

Koronavirüs normalde burun akıntısı ve faranjit yapan bir virüs olduğunu söyleyen Dr. Oytun Erbaş, "Ama bu virüs yarasadan insana atladı, mutasyon geçirdi ve onun için vahşi bir yapıya dönüşmüştür. SARS virüsü de öyleydi. Yine Mers de öyleydi. Aynı Korona'dır, O da vahşidir. Yine Mers de öyleydi. Sars, Mers, yeni çıkan virisümüz de Yeni Korona" dedi.

"SARS, MERS ve Yeni koronavirüsün diğer Korona'dan farkı aşağıya doğru akciğere inmesi ve akciğer yetmezliği yapmasıdır" diyen Erbaş, "Bildiğiniz akciğeri yakıyor virüs, böyle bir özelliği var. Bulaşıcılığı çok fazla değil, SARS virüsüne göre bulaşıcılığı biraz daha düşük, hemen bir odaya girdiğimizde orada bir insan varsa atlamaz bize ama tabii korunmak zorundayız çünkü ölümcüllüğü yüzde 3'lerde..." diye konuştu.

50 yaş üstü vatandaşlar, akciğer hastaları, şeker hastaları, kanser hastaları ve çocukların virüse karşı daha dikkatli olması gerektiğini savunan Erbaş, "Virüse karşı en büyük korunma yolu tuzlu su çözeltisi, yarım litre suya 5 çay kaşığı tuz koyup karıştıracağız. Onunla gargara yapacağız ve suyu buruna vereceğiz. Suyu burna verdikten sonra başı geriye atarak suyun ağızdan çıkmasını sağlamalıyız ki geniz yıkansın" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Tükenmez Haber

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

erol kılıç

Tuzlu su yerine normal çeşme suyu kullanılması daha faydalıdır. Tuzlu suyu yutmak mide bulantısı yapabilir. Tuzlu suyu yutmamak kaydıyla sifon yapmak yani suyu bir burun deliğinden verip diğerinden boşaltmak olabilir. İnanmayan abdest'e baksın ve yaratıcımız ne kadar merhametli öğrensin.

Mehmet

Konu medya olunca Bu doktorlar nekadar çok şey biliyor. hastaneler yenilendi fakat doktorların tedavi şekilleri eskidi acilde yeni sitajer doktorlar vatandaşı bezdirdi kimse ilgilenmiyor hükümeti zayıflatmak için her yolu deniyorlar hiç acilde kuyruk olurmu be yazık.Ben olsam futbolcu değil doktor transfer ederim bu daha önemli değilmi
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23