Korkutan toprak kayması! Yolda çatlaklar oluştu

Karabük'te toprak kayması sonucu bir mahallenin yollarında küçük çaplı çökme ve çatlaklar oluştu. Çökme ile çatlakların sebebini belirlemek için çalışma başlatıldı.

13 Mayıs 2019 Pazartesi 15:54
Korkutan toprak kayması! Yolda çatlaklar oluştu

Edinilen bilgiye göre, Karabük’te Aydınlıkevler Mahallesi 5001 No'lu Cadde'de toprak kayması sonucu yol ve 80 daireli iki sitenin istinat duvarları zarar gördü.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye gelen belediye ekipleri, önlem almak ve çökme ile çatlakların sebebini belirlemek için çalışma başlattı.

"Bölgede tedbir aldık"

Karabük Belediyesi Fen İşleri Müdürü İrfan İnal yaptığı açıklamada, toprak kayması olan bölgede tedbir aldıklarını söyledi.

Çalışmaların devam ettiğini aktaran İnal, "Muhtemelen su kaynağı ya da su kaçağı bulunuyor. Bunun üstünde duruyoruz. Bu toprak kaymasına suyun neden olduğunu düşünüyoruz. Tedbirlerimizi alarak çalışmalara başladık. Kısa sürede o bölgede bir sonuca varırız." diye konuştu.

Sitenin yönetim kurulu başkanı Ayhan Kuz da asfaltta oluşan çatlağın yavaş yavaş büyüdüğünü söyledi.

Tedirgin olduklarını ve yetkililere haber verdiklerini anlatan Kuz, "Belediye ekipleri geldi ve tehlikeli olduğunu gördü. Şu anda çalışmalar başladı ve devam ediyor." dedi.

Sitede 80 daire bulunduğunu belirten Kuz, tedbir alındığını ancak 80 daireden 40'ının tehlike altında olduğunu ileri sürdü.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Mayıs 2019 Pazartesi 15:54

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Mayıs 2019