• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Komşu ülke, Türkiye’ye karşı yardım istemişti... Suudi Arabistan tarafını seçti!

Türkiye’nin terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarına karşı çıkan Irak, 4 Arap ülkesinden Ankara hükümetine karşı yardım istemişti. Suudi Arabistan, Türkiye’nin PKK’ya yönelik operasyonunu kınayarak büyük bir skandala daha imza attı.

Yeniakit Publisher
2020-08-14 11:29:00 - 2020-08-14 11:36:18
Komşu ülke, Türkiye’ye karşı yardım istemişti... Suudi Arabistan tarafını seçti!

Dünya siyaseti tamamen Türkiye karşıtlığı üzerine  kurulmuş durumda. Ülkelerin terör örgütü olarak tanıdığı PKK’ya dahi destek çıkacak kadar Türkiye’ye düşman olması son zamanlarda kafaları iyice karıştırmaya başladı. Yıllardır Irak’ı kevgire çeviren teröritlere karşı Türkiye’nin yürüttüğü haklı mücadele, Bağdat hükümeti tarafından saygıyla karşılanmalı ve destek verilmeliyken, yetkililerden Ankara’nın aleyhine açıklamaların gelmesi akılalmaz bir durum olarak gündemi meşgul ediyor.

Son olarak Irak, öldürülen 2 teröristi savunarak Türkiye’ye karşı çağrılar yapmaya başladı. Mısır, Suudi Arabistan, Ürdün ve Kuveyt’ten yardım isteyen Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, TSK’yı bölgeden çıkarmaları konusunda destek istedi.

Suudi Arabistan tarafını seçti

Irak’ın çağrısının ardından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı konuya dair skandal bir açıklama yaptı. Açıklamada, Türkiye’nin öldürdüğü PKK’lılar “Irak askeri” olarak nitelendi ve söz konusu hava harekatı kınandı. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faisal bin Farhan, Iraklı mevkidaşını arayarak taziyelerini sundu. Görüşmede her iki bakanında Türkiye'nin düzenlediği operasyonların Irak'ın egemenliğini ihlal ettiği ve bölge barışını tehlikeye attığı konusunda hem fikir olduklarını belirttikleri aktarıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

atakan699

araplar pisraille beraber arap halki sus pus, hükümetleri pisraile tek tek teslim oluyorlar
 • Yanıtla

ali

suudi AMERİKA bizden yana olacak deyil
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı