Kocalarınıza sahip çıkın!

Allah’ın bizim hiçbir şeyimize ihtiyacı yoktur. Bize ne emretmişse yararımız içindir. Neyi de yasaklamışsa zararından korunmamız içindir. Her şeyde olduğu gibi, giyim hususunda da Allah’ın emrine uymamız en doğru yoldur.

09 Haziran 2019 Pazar 13:16
Kocalarınıza sahip çıkın!

Örtülmesi gereken yerler, yerine ve kadının durumuna göre değişir. Her kadın ve büluğ çağına giren her kız, sokakta yüzünün, ellerinin ve ayaklarının dışında bütün vücudunu örtmekle yükümlüdür. Bu hem Allah’ın emridir, hem kendilerinin yararına, hem de toplum düzeninin yararınadır. Bu, Allah’ın emri olduğu gibi sorumluluktan kurtulup cennete Allah’ın onlar için yarattığı altın ve ipekten ipliklerle Allah’ın kudret eliyle dokunmuş, nadide elbiseler giyinmeleri için de güzel bir vesiledir, yatırımdır.

Allah’ın bizim hiçbir şeyimize ihtiyacı yoktur. Bize ne emretmişse yararımız içindir. Neyi de yasaklamışsa zararından korunmamız içindir. Her şeyde olduğu gibi, giyim hususunda da Allah’ın emrine uymamız en doğru yoldur. Bir emrin yapılmasında nice yararlar vardır.

Kocalarınızın sizden soğumamasını, başka kadınların ağına düşmemelerini ve gönüllerini yabancılara kaptırmamalarını istiyorsanız ve ömür boyu mutlu olmak arzusunda iseniz, kendinize iyi bakın. Evinizde şık giyinin ve kocanıza daima daha güzel görünmeye çalışın. Dışarı çıkarken de, Allah’ın emrettiği gibi kapanın. Böyle yapmakla hem kendi yuvanızı, hem başka aileleri mesut etmiş olursunuz, hem de Allah’ın rızasını kazanırsınız.

Dışarının câzibesinden, kadınların tahrikinden, beylerinizi kurtarmanın yolu onları eve, yuvalarına bağlamaktır. Evi “huzur merkezi” haline getirmektir. Aksi halde evler “cehennemin şubesi” durumuna gelir. Unutulmasın ki siz kocalarınıza sahip çıkmazsanız, başkaları sahip(!) çıkar. Birçok ailede karı-koca arasındaki geçimsizliklerin ve gün geçtikçe çoğalan boşanmaların sebeplerinin başında hanımların evde kendilerini ihmal etmesi, dışarı çıkarken süslenip, açık çıkmaları gelir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Haziran 2019 Pazar 13:16

YORUM YAZ

  • yasemin sevgiyasemin sevgi14 gün önce
    Dünyada hızla azalan erkek nüfusuyla, yakın gelecekte dünya nüfusunun %20 si erkek %80 'i kadın yani 2 milyar erkek 8 milyar kadın nüfusundan oluşacakmış, bu durumda ister sahip çıksınlar ister çıkmasınlar, zaten başkaları sahip çıkacaktır.
  • şenay doğan şenay doğan 15 gün önce
    kocanıza bakın onu ne kadar seviyorsunuz değil mi bir tek tüyünü yaratmaktan aciz olduğunuz o varlığı allah yarattı ve onu yüreği ile birlikte inşallah ebediyyen size bağışladı rabbimiz şükrü haketmedi mi allaha emanet olun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019