“Kilise inkâr edemeyeceği tecavüzleri itiraf ediyor”

Eski rahibe Doris Reisinger, rahibelerin rahipler ve piskoposlar tarafından uğradığı cinsel tacizleri duyuran Papa Francis'in açıklamalarını yeterli bulmadığını belirterek, "Kilise sadece inkâr edemeyeceği şeyleri itiraf ediyor. Bundan sonra doğru tepki verileceği konusunda da hiç umudum yok" dedi.

12 Şubat 2019 Salı 13:13
“Kilise inkâr edemeyeceği tecavüzleri itiraf ediyor”

 Münübe Yılmaz 

Geçtiğimiz günlerde, rahibelerin rahipler ve piskoposlar tarafından cinsel tacize uğradığını ilk defa kamuoyu önünde itiraf eden Papa Francis’e cevap gecikmedi.

Bir rahibin tecavüzüne uğrayan eski rahibe Doris Reisinger, Papa Francis’in itirafının yeterli olmadığını belirterek, kilisenin bu vakalara cezai yaptırımlarla cevap vereceğini düşünmediğini ifade etti. “Kilise sadece inkâr edemeyeceği şeyleri itiraf ediyor. Bundan sonra doğru tepki verileceği konusunda da hiç umudum yok” diyen Reisinger, manastıra 2003 yılında 19 yaşındayken girdiğini, burada kitap okumasına ve dışarı çıkmasına izin verilmediğini anlattı. Ailesiyle iletişim bile kuramadığını belirten eski rahibe, “Manastırda bize temizlik ve yemek yaptırıyorlardı. 5 sene bu muameleye maruz kaldıktan sonra bir rahip odama gelip bana tecavüz etti. Tecavüze uğramama rağmen manastırdan ayrılmam üç yılımı aldı” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 13:13

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Ekim 2019