• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Kılıçdaroğlu vicdanları sızlattı

MOSSAD’ın yönlendirdiği Firavun torunu katil general Sisi’nin talimatıyla Mısır’da yüzlerce darbe karşıtı silahlarla taranıp öldürüldü. A

Yeniakit Publisher
2013-08-23 21:13:13 - 2013-08-23 21:14:10
Kılıçdaroğlu vicdanları sızlattı
EROL METİN/ANKARA -kabinde zalim babasını aratır hale gelen Beşşar Esed’in ordusunun kimyasal silahlı saldırısında çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 2 bine yakın kişi çırpına çırpına can verdi. İçinde en ufak bir vicdan kırıntısı taşıyanların bile tepki gösterip gözyaşına boğulduğu bu katliamlar karşısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı yorumlar ise vicdanları sızlattı.
HERKES KINAMA BEKLERKEN
İTİDAL ÇAĞRISI YAPTI! 
“Namus” olarak addedilen oylarına sahip çıkmak maksadıyla meydanlardayken şehadet şerbetini içenlerle dalga geçercesine Mısır için ‘taraflara itidal çağrısı’ yapmakla yetinip, Sisi’nin imzasını taşıyan vahşeti görmeyen Kılıçdaroğlu, Suriye’de de masumlar kimyasal gazlarla katledilirken katil Esed’in baş destekçisi Irak’ın ‘şer güçlerin kuklası’ Başbakanı Nuri El Maliki’yle görüşmek için bu ülkeye gitti. Esed’in bardağı taşıran bu son eylemini sert bir dille kınaması beklenen Kılıçdaroğlu, Irak topraklarındayken Suriye’ye ilişkin yaptığı açıklamayla vicdanları sızlattı. Esed güçlerinin sivil halka karşı kullandığı kimyasal silahlara hiç değinmeyen Kılıçdaroğu, Mısır için yaptığı gibi Suriye’de de tarafları itidale çağırdı! Irak Başbakan Yardımcısı Hüseyin Şehristani ile yaptığı görüşmenin ardından Suriye’deki sorunun uluslararası bir konferansla çözülebileceğini savunan Kılıçdaroğlu, “Arap Ligi, AB, Irak’ın komşuları ve Suriye’deki tarafların bir araya gelerek, Suriye sorununu çözebileceklerini ifade ettik. Şu anda adımları atılan Cenevre sürecini destekliyoruz” dedi.
AĞZINDAN ‘KİMYASAL’
KELİMESİ ÇIKMADI
Bağdat’taki El Nahrain Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde de bir konferans veren Kılıçdaroğlu, yine kimyasal katliamdan bahsetmezken, CHP olarak Suriye’ye askeri müdahale yapılmasına karşı olduklarını dile getirerek, “CHP, Suriye’ye dış müdahale yapılmasına karşıdır. CHP olarak biz şiddetin sona ermesi ve Suriyelilerin kendi geleceklerini birlikte belirleyebilecekleri bir siyasi sürecin oluşturulmasını istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.
HANGİ YÜZLE BAHSEDECEKSİN?
Şimdi tüm Türkiye kimyasal gazla zehirlenen çocukların balık gibi çırpına çırpına can vermesi karşısında bile vicdanı sızlamayan ‘CHP Genel Müdürü’ Kemal Kılıçdaroğlu’nun, artık hangi yüzle meydanlara çıkıp adalet duygusundan, zalimin zulmüne karşı koymaktan, demokrasiden ve yaşam hakkından bahsedeceğini merak ediyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23