• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu HDP'yi, HDP de Öcalan'ı çözümün adresi gösterdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de Kürt sorunu olduğunu öne sürerek çözümün HDP ile sağlanabileceğini söylemesinin ardından açıklama yapan Sezai Temelli, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ı adres gösterdi.

Yeniakit Publisher
2021-09-20 01:34:00 - 2021-09-20 06:44:43
Kılıçdaroğlu HDP'yi, HDP de Öcalan'ı çözümün adresi gösterdi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye'de Kürt sorunu olduğunu öne sürerek çözümün HDP'de olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasına yanıt veren HDP'li Sezai Temelli, "Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır" diyerek PKK elabaşı Öcalan'ı adres gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Bay Kemal ve İttifakları' isimli belgeselde Türkiye'de 'Kürt sorunu' olduğunu ifade ederek, çözüm yolunun HDP'den geçtiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu: 'Kürt sorununu' HDP ile çözebiliriz

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. Devlet dediğiniz kurum gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. Meşru organ kimdir? HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz. Dolayısıyla eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla da biz bu sorunu çözebiliriz; bu düşüncedeydim" dedi.

HDP'li Temelli: Çözümün adresi İmralı'dır

CHP Lideri'nin bu açıklamasına HDP cephesinden anında yanıt geldi. Kılıçdaroğlu'na PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ı adres gösteren HDP'li Sezai Temelli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Kürt sorununun çözümünün yegane muhatabı HDP değil ama bu sorunun çözümü adına bugün demokratik siyaseti var eden ve kolaylaştıran başlıca aktör HDP’dir. Ama asla unutulmaması gereken şey demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Saim Dinç

Sn. Kılıçdaroğlu, olmayan Kürt sorununda Hdp'yi meşru organ gösterirken, Hdp'nin hain terör örgütü pkk'nın bir kuruluşu ve temsilcisi olduğunu kabul ediyor.! Teröre ve terör ile iltisaklı olanlara destek veren teröristtir.!
 • Yanıtla

Deli İbo

Kılıçdaryanoğlu ve Temelyanoğlu, bu Türkiye'de Kürt sorunu falan yok. Bu Türkiye'de kendisi Türk ama kripto (aynı sizin gibi) olan Ermeni sorunu var.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23