• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu HDPKK'ya kalkan oldu

13 yıl önce AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin davayla ilgili "Savcı gerekeni yaptı" diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye kalkan oldu. Kılıçdaroğlu, "Siyasi partileri kapatmak, onları farklı şekillerde topluma tanıtmak ya da terör örgütleriyle onları bağlantılaştırmak asla doğru değil. Varsa böyle bir şey devletin savcısı, hakimi devreye girer; ama bu iş, bir siyasi talimatla yapılırsa o doğru değil" diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2021-06-22 17:09:00 -
Kılıçdaroğlu HDPKK'ya kalkan oldu

TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi partilerin kapatılmasını doğru bulmadıklarını vurgulayarak, "Siyasi partileri kapatmak, onları farklı şekillerde topluma tanıtmak ya da terör örgütleriyle onları bağlantılaştırmak asla doğru değil. Varsa böyle bir şey devletin savcısı, hakimi devreye girer; ama bu iş bir siyasi talimatla yapılırsa o doğru değil. Haksızlık kime yapılırsa yapılsın, kimin için olursa olsun; haksızlığa karşı çıkmak, insan olarak bizim görevimizdir. Demokrasilerde en büyük hakem halktır, millettir" dedi.

Milletin partisine karşı Kandil'in partisine kalkan oldu

Aynı Kılıçdaroğlu yıllar önce AK Parti'ye yönelik açıklan kapatma davası için, "Davayı açtı diye Cumhuriyet savcısını neredeyse vatan haini ilan ettik. Oysa kişi kendi işini yaptı" demişti. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri samimiyetsiz ve iki yüzlü tutumunu gözler önüne serdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmedim

Kemal beyin Ankaradan İstanbul'a yürümesi boşunaydı. Herhangi bir ilin HDP binasına gidip gece nöbeti tutsa, yanına da Hdp.li dostlarını alıp okey oynasa daha iyi olurdu. Adamcağız onlar için helak olacak diye endişe ediyoruz.ÜzülüyorMUŞ gibi yapma kemaL bey, kapanması işine yarar, sevin, sevin...
 • Yanıtla

zurriyetsiz

daha dün Bi kız katledildi. yeter artık cahil cuhelaya zurtiyetsize hedef göstermeyin. ayıptır
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23