• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu Erdoğan'a teşekkür edip AK Partili vekilleri hedef almıştı... Mahir Ünal'dan 'filtre' cevabı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "filtre" vetosuyla ilgili, "Cumhurbaşkanımız toplumsal hassasiyeti dikkate aldı." dedi ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na sert tepkide bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-12-03 18:47:00 -
Kılıçdaroğlu Erdoğan'a teşekkür edip AK Partili vekilleri hedef almıştı... Mahir Ünal'dan 'filtre' cevabı!

Termik santrallere filtre teklifinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  veto edilmesiyle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, gündeme ilişkin soruları cevapladı.

TRT Haber'de konuşan Mahir Ünal'ın filtre konusunda şu ifadelerde bulundu:

"Cumhurbaşkanımız toplumsal hassasiyeti dikkate aldı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "filtre" vetosu daha önce de gündeme geldiğinde partide sıcak bakılmamıştı.

Cumhurbaşkanımız toplumsal hassasiyeti dikkate aldı. Siyasette aslolan siyasetçi toplumsal hassasiyetlere göre hareket eder. Bizden "toplumsal hassasiyetleri dikkate almayın" onu istiyorlar. Toplumsal hassasiyetler çerçevesinde anayasal hakla veto edildi.

Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine cevap verdi

Bizim hiçbir vekilimizin aklı hiçbir yere kiralanmamıştır. Kemal Bey maalesef bu ülkenin yargısından Kemal Kılıçdaroğlu elini çeksin. Kılıçdaroğlu, FETÖ'yü yargılayan savcıları, hakimleri "Saray'dan" emir almakla suçladı. Bu ülkenin askerine "Sarayın askeri" dedi. Bu ülkenin şerefli hakimleri nasıl namussuz ilan edilebilir? Hakikat itibar suikasti ile tahrip ediyor. Sistematik olarak kendi siyasi tabanını kin ve nefret temelinde zehirliyor. Kılıçdaroğlu iç siyasete değil dışarıya yönelik konuşuyor. Biz kendisini muhatap almamaya çalıştıkça Kemal Kılıçdaroğlu hakaretlerini daha da artırarak Cumhurbaşkanımızın kendisine, ailesine, yalanları tek tek söyleyerek toplumun kurumlara olan inancını yok ediyor.

Erdoğan'a veto için teşekkür eden Kılıçdaroğlu AK Partili vekilleri eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kendilerinin tüm itirazlarına rağmen çıkartılan, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın veto ettiğini belirterek, "Veto ettiği için teşekkür ederiz." demiş ve AK Partili vekillere sert sözlerde bulunmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada şu ifadelerde bulunmuştu:

Kendilerinin tüm itirazlarına rağmen çıkartılan, termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın veto ettiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, "Veto ettiği için de memnunuz. Veto ettiği için teşekkür ederiz. Bakın doğruya doğru, yanlışa yanlış. Ama burada el kaldırıp 'bu illa geçsin' diyenler birden bire döndüler 'yaşasın reis' demeye başladılar. Önce 'evet' diyordun, şimdi 'hayırcı' oldun. Yani CHP'nin saflarına geldin. Öyle CHP'li istemiyoruz biz. Saraydan talimat alan CHP'li istemiyoruz biz. Onlara akıllarını saraya kiralamış kişiler denir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

halim Selim

Bunlar komik olmanında ötesine geçtiler. 
 • Yanıtla

Hale Luya

Başta CHP olmak üzere Halk Tv Sözcü Oda Tv sayesinde veto edilmiştir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı