Kıbrıs’ta okuyan öğrenciler KYK yurt başvurusu yapabilir mi? | Kıbrıs KYK yurt ücretleri 2019

Kredi Yurtlar Kurumu yurt başvuruları 19-26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Türkiye’nin il ve ilçelerinin yanında Kıbrıs’da da yurdu bulunan Kredi Yurtlar Kurumu yurt başvurularına yoğun ilgi söz konusu. KYK yurt başvurusunda bulunan öğrenciler devlet yurtlarının çıkmasını çok istiyor. Peki Kıbrıs’ta öğrenim gören öğrenciler KYK yurt başvurusu yapabilir mi? Kıbrıs KYK yurt ücretleri 2019 ne kadar?

21 Ağustos 2019 Çarşamba 10:31
Kıbrıs’ta okuyan öğrenciler KYK yurt başvurusu yapabilir mi? | Kıbrıs KYK yurt ücretleri 2019

Kredi Yurtlar Kurumu yurt başvuruları 19-26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Türkiye’nin il ve ilçelerinin yanında Kıbrıs’da da yurdu bulunan Kredi Yurtlar Kurumu yurt başvurularına yoğun ilgi söz konusu. KYK yurt başvurusunda bulunan öğrenciler devlet yurtlarının çıkmasını çok istiyor. Peki Kıbrıs’ta öğrenim gören öğrenciler KYK yurt başvurusu yapabilir mi? Kıbrıs KYK yurt ücretleri 2019 ne kadar?

KKTC’ de öğrenim gören öğrenciler belirtilen tarihler arasında yurt başvurusu yapabilmektedirler.

Kurumun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yükseköğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencilerine hizmet vermek üzere dört yurdu bulunmaktadır.

Bülent Ecevit Yurt Müdürlüğü 587 kız, 375 erkek olmak üzere toplam 962 kapasiteyle 2011 yılından itibaren hizmet vermektedir. Bu Yurt Müdürlüğünden sadece Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencileri yararlanabilmektedir.

Necmettin Erbakan Yurt Müdürlüğü 401 kız, 362 erkek toplam 763 kapasiteyle 2013 yılından itibaren hizmet vermektedir. Bu Yurt Müdürlüğünden sadece Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri yararlanabilmektedir.

Refika Öğretmen Yurt Müdürlüğü 1000 kız kapasitesiyle 2016 yılında hizmet vermeye başlamış olup, 2017 yılında 1650 kapasiteyle hizmet vermektedir. Bu yurt müdürlüğünden ise 1.Öncelik Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi kız öğrencileri, 2.Öncelik ODTÜ Kuzey Kıbrıs Üniversitesi kız öğrencileri, 3.Öncelik Lefke Avrupa Üniversitesi kız öğrencileri yararlanabilmektedir.

II. SELİM Yurt Müdürlüğü 704 erkek kapasiteyle 2017 yılı Kasım ayından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Bu yurt müdürlüğünden ise 1.Öncelik Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi erkek öğrencileri, 2.Öncelik ODTÜ Kuzey Kıbrıs Üniversitesi erkek öğrencileri, 3.Öncelik Lefke Avrupa Üniversitesi erkek öğrencileri yararlanabilmektedir.

KYK yurt ücretleri Öğrencilerimizin ekonomik koşulları da dikkate alınarak aylık yurt ücreti 168 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca standardı yüksek, özel nitelikli yurtların aylık ücreti 180-285 TL arasındadır.  Kıbrıs'taki devlet yurtları için ise zam yüzde 30'un üzerine çıkartılarak 300 lira olan ücretler 400 lira olarak belirlendi. Beslenme yardımı: Sabah Kahvaltısı 4 TL, Akşam Yemeği 8 -TL olmak üzere toplam 12 TL günlük beslenme yardımı yapılmaktadır.Türk öğrencilerinin yoğun olarak öğrenim gördükleri diğer ülkelerde de yurt açılmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir.

KYK yurt beslenme yardımı ne kadar?

2019-2020 KYK yurt başvurusu için son gün ne zaman?

2019-2020 KYK burs miktarı ne kadar?

KYK burs kredi başvuruları ne zaman başlayacak, KYK burs başvurusu nasıl yapılacak?

Hatalı KYK yurt başvurusu durumunda yapılması gereken işlemler nelerdir?

KYK yurt başvuru ücreti ne kadar? KYK yurt sorgulama ekranı Kredi Yurtlar Kurumu başvuru işlemleri nasıl yapılır

KYK yurdunda kalma şartları nelerdir?

KYK yurdunda kalmaya hak kazanan öğrenci başvurusunu ne zaman yapacak?

KYK ilk kayıt ücreti nedir ve bu ücret ne kadardır? KYK ücreti nasıl ve nereye yatırılır?

KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 2020 KYK yurt başvuru sonuçları

KYK yurtları nerede var? Devlet yurtları sorgula e devlet 2019-2020 e devlet KYK yurt başvurusu

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK yurt başvurusu için gerekli belgeler neler?

KYK 2019 yurt ücreti ne kadar?

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? KYK yurt başvurusu için gerekli belgeler e-devlet

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Ağustos 2019 Çarşamba 10:31

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Eylul 2019