• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Kıbrıs'a kaçtı" iddiaları sonrası Alaattin Çakıcı'dan açıklama

Alaattin Çakıcı, Kıbrıs'a kaçtığı yönündeki iddialara "Özgür bir vatandaşım dünyanın her yerine gidebilirim" ifadeleriyle cevap verdi.

Yeniakit Publisher
2021-06-21 17:06:00 -
"Kıbrıs'a kaçtı" iddiaları sonrası Alaattin Çakıcı'dan açıklama

Alaattin Çakıcı'nın Kıbrıs'a kaçtığına dair iddialara yaptığı açıklamayla cevap verdi.

Çakıcı'ya birileri tarafından "sus ve piyasadan çekil" talimatı verildiğini ve Nisan 2020'de infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan ismin durum normalleşene kadar Kıbrıs'a gittiği bir gazeteci tarafından gündeme taşınırken, Çakıcı'nın Kıbrıs'ta bir ofis tutacağı ve işlerini buradan yöneteceği öne sürülmüştü.

Alaattin Çakıcı, Kıbrıs'a kaçtığına yönelik haberlere Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamayla yanıt verdi. Çakıcı, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Batı ve okyanus ötesi İsrail, ortaklaşa, ülkemizde, çirkin bir senaryo ile yerli işbirlikçilerini devreye sokarak, günlerdir bu çirkin oyunu izlemekteyiz, basın, sosyal medya ve televizyonlarda, devletimizin beka sorunu var iken, sürekli batının devreye soktuğu bu çirkin oyunda her konuda gündeme dolaylı da olsa getiriliyorum.

'Tarafım devletin bekası ve devamlılığı'

Bunu gündeme getiren sözde basın mensupları, bir haberlerinde de "Alaattin Çakıcı Kıbrıs'a gönderildi" diyorlar. Ben şu an özgür bir vatandaşım, Kıbrıs'a da ve dünyanın her yerine de gidebilirim. Bu kimsenin sorunu değilken, niye bu kadar sorun ediliyor. Ülkemiz üzerinde by-pass yapmak isteyen herkese sözüm şudur ki, devletin bekası söz konusuysa, tarafım devletin bekası ve devamlılığıdır. Kamuoyunun bilgilerine arz ederim."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Salihce

Cok önemli adam ya.. kacmasi yada kacmamasi haber oluyor!!
 • Yanıtla

BK

adamın kaçmak için bir nedeni yokki  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23