• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kendisini tanımayan trafik polisine hakaret eden CHP'li Turan Aydoğan'dan ilk açıklama

Yolda aracıyla giderken kendisine kimlik soran trafik polisine bağırarak hakaretler yağdıran CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan gelen tepkiler sonrası açıklama yapmak zorunda kaldı. Yazılı bir açıklama yapan Aydoğan, "özür dilemek" yerine "üzgünüm" demekle yetindi.

Yeniakit Publisher
2021-07-31 17:44:00 -

CHP Milletvekili Turan Aydoğan, yolda aracıyla giderken kimlik soran trafik polisini azarlayarak hakaretler yağdırdı. Trafik kontrolü yapan polis memurları, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan'ın aracını durdurdu. Bu duruma sinirlenen Aydoğan, milletvekili olduğunu belirterek görevli polis memurunu tersledi.

Görevli memur Aydoğan'a "Milletvekili olduğunuzu nereden bileyim, 650 tane milletvekilini tanıyamam ki" dedi. Bunun üzerine CHP'li vekil, trafik polisine bağırarak, "Bakanın kimliğini sorabiliyor musun? Beni tanımıyorsan TBMM'nin fotoğraf albümünü alıp oradan bakacaksın. Fazla uzatma, yap gereğini!" diyerek oradan uzaklaştı.

Görevi başındaki memurları azarlamaya kalkan Turan Aydoğan, yaşanan bu olayın ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Özür dilemedi

Açıklamasında orman yangınlarının kendisi üzerinde gerginlik oluşturduğunu bahane eden CHP'li Aydoğan, çirkin üslubunu "üzgünüm" diyerek geçiştirmeye çalıştı.

Özür dilemekten bile aciz olan Turan Aydoğan'ın yaptığı yazılı açıklama şu şekilde:

"Millet olarak ağır bi travmanın içindeyiz. Bütüm moral değerlerimizin dibe vurdurulduğu bir dönemde, ülkemizin dört bir yanı cayır cayır yanıyor. Yangının telafisi mümkün olmayan zararlar verdiği Marmaris'e, İstanbul'dan bizzat kendi kullandığım aracımla ulaşmaya çalışırken emniyet görevlisi arkadaşlarımızla aramızda yaşanan diyaloğun bir kısmı medyaya servis edilmiştir...

Normal zamanlarda polis noktalarından geçerken nezih ve saygın bir biçimde selam alıp verdiğimiz görevli arkadaşlarımızla, yaşadığımız afetler tablosunun yarattığı telaş, erken ulaşma isteği, heyecan, gerginlik gibi nedenlerle beni de çok derinden üzen bir diyalog ortaya çıkmıştır. Bu diyaloğun muhatap ortağı olan iki polis memuru arkadaşımda ve emniyet camiasında yarattığı incinme, üzüntü, kırgınlık var ise bu açıdan da ayrıca üzgünüm."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

1700 LÜ YILARDA BATILI ÜLKELERİN YETİŞTİRDİĞİ MEYVELERİN ESRİ

KİM YETİŞTİRİRSE MEYVELERİNİ BATIYER BATININ ÜRETİKLERİNİDE 85 MİLYO ALIRYER
 • Yanıtla

YAZIKLAR OLSUN SANA SENİN GİBİ KİBİR ABİDESİ TİPLERİ

Görevini yapan devlet memuruna yardımcı olacağına küstahça beni nasıl tanımazsın tarzı ifadeler ancak kamalist CHP zihniyetinde olur. MUŞLUADAM
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23