Kayserili amatör balıkçılar bayram etti! "2 yıldır bekliyorduk"

Kayseri'de Yamula Barajı'nda alabalık üretimi yapan bir çiftlikte kafesin yırtılması sonucu binlerce balığın göle dağılmasıyla birlikte oltalarına çok sayıda balık takılan amatör balıkçılar bereketli bir gün geçirdi.

18 Nisan 2019 Perşembe 16:06
Kayserili amatör balıkçılar bayram etti! "2 yıldır bekliyorduk"

Kayseri'de Yamula Baraj Gölü'nde alabalık üreten çiftlikteki bir kafesin yırtılması sonucu balıklar göle dağılınca amatör avcılar bereketli bir gün geçirdi.

Merkez Kocasinan ilçesinde bulunan Yamula Barajı'nda alabalık üretimi yapan bir çiftlikte kafesin yırtılması sonucu binlerce balık göle dağıldı.

"2 yıldır bekliyorduk"

Baraj etrafında oltayla balık tutan amatör avcılar, oltalarına çok sayıda balık takılmasına sevindi. Amatör balıkçıların arkadaşlarına da haber vermesiyle çok sayıda kişi baraj gölüne geldi.

Amatör balıkçı Selami Arslan AA muhabirine, balıkların kaçtığı haberini alınca göle geldiğini belirterek, "Çiftlik patlamış diye bir haber geldi. Tabii bu kulaktan kulağa yayıldı. Kaçan balıklar bir haftaya tüm baraja dağılır ve her bölgeden balık çıkmaya başlar. Şu olayı 2 yıldır bekliyorduk. 2 yıldır balık yoktu. Havuzun patlaması yüzümüzü güldürdü. Çünkü en azından balık tutabiliyoruz." dedi.

Rıfat Altıntaş da erken saatte gelenlerin çok sayıda balık tuttuğunu ifade ederek, "Arkadaşlarım, yaklaşık 160 balık tutan olduğunu söyledi. Ama o kadar balık da çok, yiyemezsin. Burada havuzu patlayan arkadaşa Allah yardım etsin. İlla ki zararı vardır. Tabii bu olay bizim ve av malzemesi satanların yüzünü güldürdü." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 16:06

YORUM YAZ

  • m.turkm.turk1 ay önce
    Ağlayanın malı, gülene hayır getirmez...Dinimizden ne kadar uzaklaşmışız...Vah ki vah.
  • mustafamustafa1 ay önce
    allah belanızı versin 160 balık nedemek . nerde bu devletin jandarması uyuyormu. bul o 160 balık tutanı ver 16 yıl aklı başına gelsin. birde utanmadan 2 yıl balık tutamadık diyorlar.  sen kökünü kurutana kadar balık tutarsan tabi balık kalmaz. o tuttuğunuz balıklarda harm zıkkım olsun size. adam bak yahu 160 balık kanunen 5 taneden fazla tutamazsın  160 adet tutmuş bunu tutanda sadece bir kişi varın siz diyerlerini düşünün. allah bin belanızı versin emek düşmanı çevre katili ..
  • Mehmed saidMehmed said1 ay önce
    Haramdır yenilmez alınmaz satılmaz.Birinin zararını fırsat bilerek kar elde edilmez.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019