• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Katil Netanyahu’dan ‘Sisi modeli’ vaat!

Ürdün ve darbeci Sisi'nin yönettiği Mısır ile iyi ilişkiler kuran terör devleti İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu, daha fazla Arap ülkesiyle "tarihi barış anlaşmaları imzalama" vaadinde bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-01-22 10:51:00 - 2020-01-22 11:04:01
Katil Netanyahu’dan ‘Sisi modeli’ vaat!

Yedioth Ahronoth Gazetesi'nin haberine göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, liderliğini yaptığı Likud Partisi'nin seçim kampanyasını başlattı.

Netanyahu kampanya kapsamında yaptığı konuşmada, daha fazla Arap ülkesiyle "tarihi barış anlaşmaları imzalama", "ABD ile bir savunma ittifakı kurma" ve "İran'ı nihai olarak dizginleme" vaadinde bulundu.

Ürdün Vadisi'yle ilgili de konuşan Netanyahu, "Hiç vakit kaybetmeden Ürdün Vadisi ve Ölü Deniz'in kuzeyinde egemenliğimizi ilan edeceğiz, bir erteleme ya da Ahmed et-Tıybi'nin (Ortak Arap Listesi Bloku milletvekili) vetosu olmaksızın bunu yapacağız." dedi.

Netanyahu, "Hiçbir Yahudi yerleşim birimini boşaltmamakla kalmayacak bilakis bu bölgelerin tamamında; Gush Etzion, Ma'ale Adumim, Ariel ve diğer yerleşim birimlerinde İsrail kanunlarının uygulanmasını sağlayacağız." ifadesini de kullandı.

Mısır ve Ürdün

İsrail'in, Mısır ve Ürdün dışında hiçbir Arap ülkesiyle diplomatik ilişkisi bulunmuyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 17 Eylül 2019'da yapılan seçimler öncesi Ürdün Vadisi ve Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin ilhakını vadetmişti.

Dün partisinin kurmaylarıyla Batı Şeria'daki Ürdün Vadisi'ne giden Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz da 2 Mart'taki seçimleri kazanması halinde Ürdün Vadisi'ni ilhak edeceğini söylemişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eyup

Bugün Filistin topraklarını israile peşkeş çeken teke sakallı arap yöneticiler unutmasınki sıra birgün kendilerinede gelecek. Bütün islam ülkeleri sözde müslüman özde yahudiden daha berbat yöneticilerin elinde
 • Yanıtla

HİZİPSAVAR

bunlaral anlaşma imzalayan her arap ülkesi külliyen kafirdir. imzalayan sözde lider in katli vaciptir. Peygamber efendimize sav yarın nasıl hesap verecekeler. kutsal toprakalrda yapılan bu hainliği.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı