Kardeş ülke Somali'de 2 üst düzey generale suikast!

Terör örgütü Eş Şebab, kardeş ülke Somali'nin başkenti Mogadişu yakınlarında iki generale suikast düzenleyerek katletti.

08 Aralık 2018 Cumartesi 22:41
Kardeş ülke Somali'de 2 üst düzey generale suikast!

Terör örgütü Eş Şebab, Perşembe günü Mogadişu yakınlarında iki Somalili generale yönelik suikastın sorumluluğunu üstlendi. Üst düzey iki generale ek olarak 8 asker de, el yapımı patlayıcıyla düzenlenen bu saldırıda öldürüldü. 

Hükümet doğruladı

Eş Şebab tarafından yapılan açıklamada, hükümete bağlı 12 Nisan Tugayı komutanı General Aden Dheere ve yardımcısı General Abd Ali Camami'nin yanı sıra 8 askerin, araçlarının bombalı saldırı ile hedef alınması sonucu öldürüldüğü ifade edildi. Mogadişu hükümeti kısa bir süre sonra yaptığı açıklamada iki generalin öldürüldüğünü doğruladı. 

Eş Şebab'a yönelik operasyonları komuta ediyordu

Yetkililer generallerin Aşağı Şabel bölgesindeki bir askeri üssü ziyaret ettikten sonra Mogadişu'ya dönüyor olduklarını ifade etti. İkili bölgede Mogadişu hükümetinin Eş Şebab'a karşı operasyonlarını komuta ediyordu. 

Aşağı Şabel, Mogadişu'nun hemen batısında yer alıyor ve Eş Şebab'ın kalelerinden biri niteliğinde. ABD bölgede gruba karşı çok sayıda insansız hava aracı saldırısı gerçekleştirmişti.

Kaynak: Long War Journal, Mepa News

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 22:41

YORUM YAZ

 • tuğrultuğrul3 ay önce
  Bu siyonist israile ne yapıp edip vurmadıktan sonra bu alçak siyonist köpekleri müslüman kıyımına devam edeceklerdir.
 • SAsASasASAsASasA3 ay önce
  kardeş diye soranlar MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR........ KARDEŞ OLMAK İÇİN İLLA AYNI KÖKENDEN OLUNMASI GEREKMİYOR.......................
 • she-ezshe-ez3 ay önce
  Yalnız karseş degil tamamıyla İKİZ devlet, hatta insanları bir birine o kadar benziyorki ayırmak zor.HabuPARANOİDfatoşa sesleniyorum, oglan sen o kadar beyin yıkamsı geçirmişsin ki her şeyin arkasında ABD ve Yahudileri görüyorsun. Fakat esas mesele İSLAM DÜNYASININ durumu.Müslümanlar durmadan bir birlerini öldürüyor buna son verilecegine mesuliyetti başkalarında arıyor.Sen ve benzerlerin bu komplonun aletleri, hala anlıyamadınmı geri kafalı.
 • YasarYasar3 ay önce
  Kardes???
 • enverenver3 ay önce
  bir yerde bir terör olayı varsa bunun başka açıklaması yoktur. bu anlayış beynimize kazındı. şeytan abd orada...
 • nostalji nostalji 3 ay önce
  Kardeş mi nesi kardeş ... Nerden kardeş oluyormuş.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş3 ay önce
  bu işinde arkasında yahudi abd var. karıştırmadık yer bırakmadılar dünyada bu pislikler. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri pi.çleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge pi.i abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır (gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Mart 2019