Karamollaoğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'na ziyaret!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

22 Nisan 2019 Pazartesi 16:59
Karamollaoğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'na ziyaret!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Merkezinde "geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu.

Karamollaoğlu ve beraberindekileri parti genel merkezine gelişinde CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak karşıladı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Karamollaoğlu partiden ayrılırken, kendisini uğurlayan Kılıçdaroğlu ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Saldırıya ilişkin değerlendirmesinin sorulduğu Karamollaoğlu, şunları ifade etti:

"Çirkin bir saldırıydı. Zaten esas itibariyle bir geçmiş olsun demek için Sayın Kılıçdaroğlu'nu ziyarete geldik. Bir seçim atlattık, biraz gergin bir ortam oluştu. Sayın Cumhurbaşkanı 'Artık önümüzde seçim vesaire yok 4,5 sene, o halde şu sıcak demiri soğutalım.' demişti. Doğru bir ifade ama dünkü saldırılar, hadiseler maalesef birilerinin Türkiye'de bu sıcak havanın soğumasına fırsat verilmesini istemedikleri kanaatini doğurdu. Elbette bunun adımları atılmalı ve mutlaka Türkiye'de hava sakinleştirilmeli. Sayın Kılıçdaroğlu'na 'geçmiş olsun' derken, bir taraftan da konuşmalar esnasında suçlayıcı tavırların takınılmasını da doğru bulmuyoruz. Yani bir hadise meydana gelmiş, siz o hadiseyi değerlendirip, faillerini yakalayıp, gerekli işlemleri yapmanız icap ederken, bir taraftan da suçlayıcı ifadelerle konuyu ele alırsanız, bu güven duygusunu ister istemez sarsar."

"En büyük dileğim adalete teslim edilmeleri"

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Türkiye ittifakı' açıklaması olmuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise 'Bizim ittifakımız Cumhur'dadır, Türkiye ittifakından bahsetmek kafamızdaki soru işaretlerini çoğaltmıştır. Ülke bazlı siyasi bir ittifak olmaz, olamaz." ifadelerini kullandı, bununla ilgili değerlendirmeniz nedir?" sorusunu Karamollaoğlu, şu şekilde yanıtladı:

"Ben, bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Sayın Cumhurbaşkanının ifadesi de açık. Aslında bizim ittifak ettiğimiz konular Türkiye'de belli. Biz, Türkiye'nin birliği, bölünmezliği konusunda ittifak ederiz, teröre karşı tavır koyma noktasında ittifak ederiz. Bunlar da Türkiye için önemlidir. Onun çözümü noktasında farklı yaklaşımlar olabilir, bu da demokrasinin tabii olarak bir yansıması, öyle kabul etmek lazım."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da saldırıya ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine, şunları kaydetti:

"Dün yaşadığım linç girişiminin bütün boyutlarıyla araştırılması, sorgulanması, faillerin yakalanıp adalete teslim edilmesi benim en büyük dileğimdir. Partimizin de en büyük dileğidir. Sade, sokakta yaşayan vatandaşımızın da en büyük dileğidir. 21'inci yüzyılın Türkiyesinde böyle bir olayın yaşanmasından son derece üzgünüm. Hele hele bir şehidin namazının kılınmaması, kılınmasına engel olunması benim madden de manevi olarak da kabul edeceğim bir olay değildir. O nedenle iktidar sahiplerinin üzerine ciddi bir görev düşüyor. Suçlayarak değil, sonuca ulaşarak, failleri bularak ve onları adalete teslim ederek görevlerini yerine getirirlerse ben de bundan mutluluk duyarım. Benzer olaylar da bir daha Türkiye'de yaşanmamış olur."

Açıklamaların ardından Karamollaoğlu, CHP Genel Merkezi'nden ayrıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Nisan 2019 Pazartesi 16:59

YORUM YAZ

 • avbavb27 gün önce
  karacahiloğluyla karıştırıcıoğlu,sağırlar birbirini ağırlar nasılda yakışıyorlar.kişi sevdiğiyle beraberdir.
 • hamzahamza27 gün önce
  karamollaoğlu akpartili bakaları saldırıya maruz kaldıklarında ziyaret ettimi?
 • mustafamustafa27 gün önce
  BAK SEN BAK. ŞEHİT AİLESİNE BAŞIN SAĞOLSUN DİYEMEYEN ALÇAK KARA MAL OĞLU HEMEN TERÖRSİTE SEVİCİLERİN YANINA KOŞMUŞ. ŞİMDİ SADET PARTİSİNİ TUTANLARA SORUYORUM ULAN ÇAKKALLAR BUNUN NERESİ MÜSLÜMANLIK. İSLAM DİNİNDE BİR MÜSLÜMANI ŞEHİT EDEN ALÇAKLARI ZİYATRET ETME GİBİ BİR DURUM YADA AYET Mİ VARKİ SİZ GİDİP BU TERÖRİSTLERE GEÇMİŞ OLSUN DİYEN BU ADAMIN PEŞİNDEN KOŞUYORSUNUZ. BUNUN DİNDE YERİ VARMI. BU ALÇAK BÖYLE YAPARAK ŞEHİTLERE KÜFREDİP ONLARI ŞEHİT EDEN TERÖRİSTLERİ SAVUNMUŞTUR BUNUN BAŞKA AÇIKLAMASI YOK. BUNA RAMEN HALA SAADET DİYEN ÖRÜMCEK KAFALILARA SESLENİYORUM; YARIN ALLAHIN HUZURUNA ÇIKTIĞINIZDA O ŞEHİTLERİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSINIZ. ALLAHIM KOLTUK İÇİN HERŞEY MÜBAHMI DİYECEKSİNİZ DİNSİZ KAFİRLER. BUNU ADI KAFİRLİKTİR. BUNUN ADI EBU CEHİLİKTİR. BUNU ADI EBU LEHEPLİKTİR. DÜPEDÜZ MÜNAFIKLIKTIR.
 • mustafamustafa27 gün önce
  HAH İKİ CANCIK BİR ARADA YAPTIKLARI PROVAKASYONUN GETİRİSİNİ KONUŞMUŞLARDIR.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 27 gün önce
  SENDE GİDEYDİN YA .
 • Süleyman BÜLBÜLSüleyman BÜLBÜL27 gün önce
  Benim düşüncem şu: Kemal bey ve Temel bey şehit cenazelerine gitmemeli, HDP gidiyor mu ? yok. dürüst olmak lazım. HDP terörist cenazelerine gidiyor, şehitlere gitmiyor. Siz hem HDP ile işbirliği içinde olacaksın. alttan alta sarmaş dolaş olacaksın. Göz önünde beri geleceksin. Bu iletişim çağında insanlar bunu yemez. Yemez ya. CHP bunu bilmiyorum ayağına yatamaz.Efendi hacıyatmazlık seçime kadardı seçimden sonra böyleydi diyemezsin. Bu iki yüzlülük olur. dürüst olmak lazım. Ya herro ya merro.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019