Seçim 2019 Sayfası

Karamollaoğlu’na zor soru! Anıtkabir de mi israf ve gösteriş?

Prof. Dr. Mustafa Erdoğan Sürat, Çamlıca Camii için “israf ve gösteriş” diyen Saadet Partisi Genel Başkanı TemelKaramollaoğlu’na “Anıtkabir için de aynı şeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

14 Nisan 2019 Pazar 13:58
Karamollaoğlu’na zor soru! Anıtkabir de mi israf ve gösteriş?

 Hakan Gündüz  yeniakit.com.tr 

Prof. Dr. Mustafa Erdoğan Sürat, Çamlıca Camii için söylediği “israf ve gösteriş” sözleri tepki toplayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na, “Anıtkabir için de aynı şeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Anıtkabir de mi israf ve gösteriş?

Sürat konu hakkında şunları söyledi: “Anıtkabir’e bakın, ne büyük bir maliyet her bakımdan. Bunu da mı israf ve gösteriş olarak görüyor Temel Abi!.. Aslanlı yollar, kaz adamı piyadeler; ben çıkıp da ‘Anıtkabir’i yaptırmak hangi akıllının aklına gelmiş, bu ne israftır!’ diyor muyum, Temel Abi diyor mu?.. Bir desin bakalım Altı okçular nasıl tepki gösteriyor Temel Abi’ye. Denir mi böyle şeyler, denmez elbet. İçinden geçirsen de demezsin. Ben gelişmelere uzmanı olduğum Sosyal Tıp Felsefesi’nden baktığımda, Anıtkabir’den hazzetmeyebilirim ama bunu ifade etmem, çünkü orasının da bağlıları var. Çamlıca Camii’nden rahatsız olmak da ayıptır. Getirip de bunları toplumun önünde malzeme yapmak ayıptır. Temel Abi, beni çok incitiyor. Ben gidip, Anıtkabir’i sökelim dedim mi… Demem. Temel Abi niye camiye karşı çıkıyor, anlamadım ki?.. Temel Abi haysiyetli adamdır, bizim eski partimizin başında oturmaktadır. Kendisine saygı duyarım, bunca tecrübenin sahibidir. Bir zamanlar bir ‘doçent’ vardı, gitti, parti kurdu, döndü dolaştı, CHP’ye gitti, gitti de ne oldu?..”

Çamlıca Camii tartışması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Çamlıca Camii’ni hedef alarak, “Hangi akıllının başına Çamlıca Tepesi'ne 60 bin kişilik cami yapmak gelir ya?" ifadelerini kullanması büyük tepkilere yol açmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, Temel Karamollaoğlu’nun Çamlıca Camii’ni hedef almasına tepki göstermişti:

"Birisi de çıkmış diyor ya ‘Büyük Çamlıca’ya 60 bin kişilik caminin ne gereği var.’ Nereden nereye.” diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürmüştü:

“Bu hesabı kalk bir de Kanuni’ye sorsana, Fatih’e sorsana. Biz bu ülkede kimlerin camilerimizi ahır haline dönüştürdüğünü gayet iyi biliriz. Sadece şuracıkta, şu Fatih sınırları içinde, sur içinde 400'e yakın mescit kapatılmıştır. Kim? İşte bu malum CHP tarafından. Bunların bir kısmını biz yeniden inşa ve ihyaya başladık. Bunları onlar yaptı biliyoruz. Ama bunları kalkıp da 6 oka 7. bir ok ilave etmek suretiyle, oradan bir şeyler kapanlar bunu söylemeye gayret ederse kusura bakmasınlar herhalde milletim onlara gereken dersi, gerektiği yerde verecektir."

Karamollaoğlu’ndan ilginç savunma

Kamuoyundan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen sert tepkiler üzerine sosyal medya adresinden paylaşımlarda bulunan Karamollaoğlu, Çamlıca Camii’ni hedef almasının sebebini şu ifadelerle izah etmeye çalışmıştı:

“Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AKP’ye dert oldu. Bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı. Mesele cami meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın, İslam’a hizmet diye takdim edilmesidir. Hal böyleyken bir de camii karşıtıymışız gibi bir algı oluşturma çabası var. Bu arkadaşların her türlü algıyı oluşturma becerisi var, bunu hepimiz  çok iyi biliyoruz. Fakat algılarla bu gemi daha fazla yürümüyor, bunu da kendileri çok iyi biliyor. Bizim ne söylediğimizi çok iyi anlıyorlar ama söylediğimiz hakikatler işlerine gelmiyor.”

Karamollaoğlu’na tepki büyük

Temel Karamollaoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı “savunma” da vatandaşların yoğun tepkilerine yol açtı. Vatandaşların tepki mesajlarından bazılarında şu ifadeler yer aldı:

Kin ve nefret saçarak mı ikaz ediyorsunuz? Savrulmanın gittiği yer önce kardeş sonra cami karşıtlığı mı? Allah basiret versin.

İçinizi dışınıza döktünüz. Söyledikleriniz Müslümanlar adert oldu. Çamlıca Camii’ni Mescid-i Dırar ile nasıl açıklarsınız?..

Büyük Camiler her zaman dolmaz. Cuma kırı, Cumayeri, Çaycuma, Beycuma  gibi isimler Cuma kılınan yerlere işarettir.

Cami dolsun ellerinden öpeyim demiştin, doldu işte, buyur Başkan!..”

Anıtkabir’in büyüklüğüne dair yorum yapsana o vakit.

Tepki alınca böyle!..”

Karamollaoğlu'ndan yeni 'Çamlıca Camii' açıklaması

Karamollaoğlu kafasıyla ne Süleymaniye yapılırdı ne de Sultan Ahmed!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Temel Karamollaoğlu'na 'Çamlıca Camii' cevabı

Karamollaoğlu'ndan ilginç 'Çamlıca Camii' eleştirisi: Doldursunlar ellerini öperim

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Nisan 2019 Pazar 13:58

YORUM YAZ

 • mehmet ugur ozarslanmehmet ugur ozarslan9 gün önce
  doldursunlar diyecegine dolduralim diyememek ne demek
 • lazerlazer9 gün önce
  kiminize göre ciğersiz budala,kiminize göre ingiliz ajjanı kiminize göre yahudi amerikan şarlatanı terorist kiminize göre siyonist falan filan bu Yunus 16 rümuzlu çok bilen arkadaş her yazın tam bir facia yorum yapmak için yorum yapma
 • Recep GülerRecep Güler9 gün önce
  ANITKABİR-MABET Mİ,Kİ-KIYASLIYORSUNUZ?BİR MİKROBU BAŞKA BİR MİKROPLA YOKEDEMEZSİNİZ?İSLAMIN SEMBOLLERİNİ-DEVLETİN,,DEVLET ADAMLARININ KABİRLERİ İLE KIYAS EDEMEZSİNİZ!ATATÜRK İLE VEYA C.BAŞKANIMIZ İLE-PEYGAMBERİMİZİN KIYAS EDİLEMEYECEĞİ GİBİ!!!DEĞERLER,,
 • UÇKUN KASAPOĞLUUÇKUN KASAPOĞLU9 gün önce
  Hakikaten çok zor bir soru? İbadet etmek için İllaki cami mi gerekiyor.İhlasla inançla ALLAH için evde tek başına huşu ile göz yaşları ile kılınan namazın değeri yüz camiden daha değerlidir.Yapılara değil maneviyata bakın.
 • aydın tolunayaydın tolunay9 gün önce
  1000 ölünün mezarı olacak yer 1 kişiye tahsiz edilip anıt mezar, türbe neyse yapılması gelecek nesil açısından uygun olur mu düşünmeye davet ediyorum
 • altanaltan9 gün önce
  Maalesef hepsi öyle ayranımız yok içmeye nüfüsun yüzde doksanı gariban ve sadaka alabilir konumda şu ihtişamlı camilere devlet saraylarına fiyakalı makam araçlarına bir yolcu ile dünyanın öteki ucuna uçan airbaslı hizmetlere bak her şey baştan sona israf bir de beyaz saraya bak abd hayranı değilim ama mütevaziliğe dikkat et başkanın masasına bak masadaki telefona bak 1940 model abd malı adamların gücüne bak bizimkine bak bir şeyler yüzyıllardır yanlış sizce hangisi yanlış biri dünyaya hakim birisi kendine bile hakim olmakta zorlanıyor
 • BenceBence9 gün önce
  Bu nası bi kıyas bu nası bi kıyas yahu.,El insaf... Bugün bu kadar büyük camii, bu kadar büyük, bu kadar büyük tünel vs. yapabiliyorsakO Anıtkabir'de yatan adamın, insanın kurtarıcı vE kurucunun sayesinde yahu. Bugün Filistin'e dünyanın en büyük camiisini yapsan n kıymeti var içinde özgürce namaz kılamadıktan sonra., Bugün Filistin'de mesela bitane de bizde bi Atafilistin çıksa da çıkabilse de biz de bağımsız bi devlet olsak olabilsek. bizde rahatlıkla bi cami yapabilsek diye Allah'a dua ediyorlardır yahu...Onun için biraz el insaf diyorum...
 • mevhibe inalmevhibe inal9 gün önce
  Her yerde aşırılar oluyor. Aşırıya gidip de insanları kızdırmayın, küstürmeyin. Herkesi bir torbaya koymayın. SEN-BEN demeyin.BİZ bir çınarın dallarıyız....kendi bindiğiniz dalı kesmeyin.
 • meyyidmeyyid9 gün önce
  %1 bile oy alamayan bu adamı neden takıyorsunuz anlamıyorum.kaale bile almayın..
 • DADAŞDADAŞ10 gün önce
  adın temel ama ammada temelsizmişsin
 • yazmıyorumyazmıyorum10 gün önce
  28 şubat dönemi taksime cami yapılmasına karşı çıkaNLARLA AYNI CEPHEDE OLAN TEMEL EFENDİYE ŞAŞIRMIYORUM YAKIN DA BAŞÖRTÜSÜ YASAKLANSIN DİYE ÇIKIŞ YAPARSAŞAŞIRMAM İNGİLİZ PİYONU NUN
 • cccccc10 gün önce
  Hadi buna da cevap ver. İzmir deki Dev heykel hakkında ne düşünüyorsunuz okullar önündeki heykeller hakkında ne düşünüyorsunuz. Temell..
 • cccccc10 gün önce
  Hadi buna da cevap ver. İzmir deki Dev heykel hakkında ne düşünüyorsunuz okullar önündeki heykeller hakkında ne düşünüyorsunuz. Temell..
 • ahmet yükselahmet yüksel10 gün önce
  ge.erdiğin gün namazını kılmam bu adam müslüman değil sakallı münafık diye şahitlik ederim.yazıklar olsun refah partisi için maddi manevi yıllarca çalıştık.haklarımız senin gibi hain haramzadeye zehir zıkkım olsun.
 • nene hatunnene hatun10 gün önce
  MABETLERİMİZE DİL UZATANIN DİLİ KOPSUN İNŞAALLAH.HİÇ BİR CAMİ İSRAF DEĞİLDİR.BU NE ZİHNİYET YA RABBİM....
 • mehmet selim polatmehmet selim polat10 gün önce
  Anıt kabir sadece israf değil.büyük haram ve şirktir.varlığı islama aykırıdır...o camiye gelince vallahi israftır..sadece siyasilerin mitink için gittiğinde cemaatı gösteriyorlar..hele birde vakit namazlarında veya başka tarihte göstersinler..sabah namazı ise sadece imam..
 • SâdâkâtSâdâkât10 gün önce
  Şaşıyorum sizi bir ülke liderliğine aday olarak düşünen inançlı kardeşlerime. Açın kalp kulaklarınızı bu adam ne diyor. Cami diyor ne gerek vardı diyor israf diyor. İslama hizmet diye takdim ediliyor diyor. Hdp dese CHP dese şaşırmamda ya bu Erbakan hocanın veraseti üzerine kurulu parti deyince hazmedemiyorum.Sizin mantığınızla FSM SULTAN AHMET KSS hep israf etmiş öyle mi? Hal böyle iken ardınızca gitmek müslümana yakışmaz. Zaten şu ana kadarki duruşunuzda milli görüşe hiç uymadı. Türk toplumu sizi asla aklamayacak. İmdi ters kürde oldunuz
 • YiğidoYiğido10 gün önce
  Bir sivas' lı olarak utanıyorum bu herif(tahrif olmuş,buzulmuş adam) ten. 
 • BiçareBiçare10 gün önce
  Hem de nasıl, hem de nasıl...
 • ilkgun salihilkgun salih10 gün önce
  ben haci olarak ve z3kat veren oruc tutan birisi olarak hatta karamollao%lunu hicbir konuda tasvip 3tmedigim halde goszeris v3 isr;fin haram oldugu kana;tind3yim.umarim bu vesile ile cemaat artar hayirlara vesile olur
 • OkumuşOkumuş10 gün önce
  Öğlen yemeği de mi la bu paylaşacam!
 • Ali AydınlıAli Aydınlı10 gün önce
  Soysuzluk nedir millet malıyla saltanattır. Ayet hadis okumak zalimlikten kurtarmaz kimseyi. SN SP lideri onurlu biri.
 • MEHMET MEHMET 10 gün önce
  Boşuna sormuş.Zira bu adamın Ak parti dışında el eleştirisi yok. Hdp hendek kazarken sessiz kaldı . Demirtaş hapse atılınca demokratik değil diye açıklama yaptı.
 • bonabona10 gün önce
  sbu nasil bi algi operasyonu adam camiye degil israfa karsiatatürkcü de degil
 • KEMALİSTKEMALİST10 gün önce
  AH !AH! BİRDE O ANITKABİR YANİ TÜRK ULUS MÜCADELESİNİN BAŞLATILDIĞI YER ;KİŞİ BAŞLATAN İNSAN ,OLMASAYDI, HERHALDE KİLİSE SAYIMIZ CAMİ SAYIMIZ ÇOK ÜSTÜNDE OLABİLİRDİ? KALDI Kİ ,HEYKEL ADI ÜZERİNDE SANAT ESERİDİR BELLİ BİR KİŞİ ADINA İNSAN ADINA YAPILIR BÜTÜN DÜNYADA BÖYLEDİR...KİŞİYE GÖRE YAPILIR ONUN ŞAHSİ MANEVİ KİŞİLİĞİNİ HATIRLATMAK İÇİN YAPILIR ULUS ADINA....PUT; İSE BİR KİŞİ ÜZERİNE YAPILMAZ DAHA ÇOK FİGÜRLERİ VAR OLDUĞU SANILAN EVRENİ,YERYÜZÜNÜ,GÖKYÜZÜNÜ ADINA TANRI KOYULARAK HİTAP EDİLEN NESLELERDİRVEYA HAYVAN FİGÜRLERİDİR... HEYKEL İSE SANAT ESERİ ADINA YAPILIR PUT ,DEĞİLDİR O! ORADA BU ULUSUN KURTARICISI YATIYOR, BİRAZ SAYGILI OLUN BU GÜN CAMİ İNŞASINA İSTEDİĞİNİZ YERDE KARAR VERİYORSANIZ BUNUN ONDA ÇOK PAYI VAR, BUNU DA UNUTMAYINIZ....!
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu10 gün önce
  Camiler insanların en çok uğrak yeri olan semtlere yapılır. Dağ tepelerine gösterişli görünüyor diye cami yapmamak lazım. Oraya harcanan para ile bir es 400 füze batkaryası alınıp Filistin'e verilirse daha faydalı ve sevaplı olur.
 • antipaganantipagan10 gün önce
  Memleketin her tarafı irili ufaklı heykel dolu ve bunlar israfgörülmez, kafayı adamlar camiye takar. Bir de uyduruk uyduruk törenlerle milleti heykelin önünde heykel ederler. Putlarının önünde bizi dünyaya rezil ederler. Hem maddi israf hem de manevi israf.
 • Yunus 16 Yunus 16 10 gün önce
  ANITKABİR BİR TANE ONA KADAR SORULACAK BAŞKA SORULAR VAR! MESELA ONLARCA MODERN STADYUMLAR!! ÜSTELİK DEVLET PARASI İLE YAPILIYOR! 15 GÜNDE BİR DEFA MAÇ YAPILIR!!! CAMİİ LERE KOLAY KOLAY DEVLET PARASI GİRMEZ! HAYIR SEVER VATANSEVERLER TARAFINDAN YAPILIR! ANLADIN MI TEMAAAAAL. CAMİİ KONUSUNDA İNGİLİZ İLE FRANSIZ İLE AYNI FİKİRDESİN TEMEEEL....
 • Yunus 16 Yunus 16 10 gün önce
  BU ZATIN, DİNDARLIĞI YANİ MÜSLÜMANLIĞI FGÜLEN İLE AYNI!! ANLADINIZ. HOCA KILIKLI ŞARLATAN, AMERİKAN AJANI HAÇLI NIN PAPAZI ÇIKTI!! SAKAL KILIFLI TEMAL NASIL BİRİSİ TAKDİR SİZİN.
 • Hak Hak 10 gün önce
  Ebu Süfyan'ın çocukları bu söylenenleri anlamaz. Anıtkabirle konunun hiç ilgisi yok. İsrafın karşılaştırması da olmaz.
 • cemilcemil10 gün önce
  tiksiniyorum bu adama bakmaktan artık. resmen birileri buna sivas olaylarının diyetini ödetiyor, yoksa işi yaş bence gibi.
 • Okumuş Okumuş 10 gün önce
  Sayın profesör külliye hakkında ne düşünüyorsunuz paylaşır mısınız?
 • aliali10 gün önce
  samimi isen büyük stadlar yapılırken de itiraz etmeliydin.
 • misafirmisafir10 gün önce
  ANITKABIR SADECE BIR TANE 120 BIN TANE DEGIL.. MUKAYESE YANLI$!..
 • Salih CankurtaranSalih Cankurtaran10 gün önce
  Neden Ayasofya gündeme gelince hele bir Sultan Ahmed di doldurun diyorsunuz da Çamlıca ya gelnce buranın Cemaati nereden burayı dolduraçak diye sormuyorsunuz. Sultan Fatih in VASİYETİ ORTADA İKEN. Asır SAADET Asrı. Temel emmi yoluna devam et.
 • sabrisabri10 gün önce
  CHP Sözcüsü Öztrak: ABD'yi devreye sokarız tehdidi. busaldırganlar dikkat edin hemen başka bir saldırıya geçiyor. bunları serbest bırakırsanız ülkemizi yıkıncaya kadar bu saldırılarına devam edecekler.canla başla oylarımızla seçtiğimiz hükümet bunlara dur demeli.
 • Ali ayvaliAli ayvali10 gün önce
  Canlıca nin israf olduğunu profosor sende biliyorsun.biraz islam tarihi islam ahlakı okumuş herkes biliyor..ama elmanın yanına armut koyarak eksikler tamamlamaya çalışıyoruz.islami her yönüyle taşıyacaksın ki toplum yücelsin bak buda şöyle diyerekyanlışı doğru gösteremezsin.. allah dinini kıyamete kadar korur ama sen toplum olarak bu israfların altından kalkamazsın.. allahın bir de gazabı vardır bunu unutmayin
 • sabri-sabri-10 gün önce
  Bu adamlara zor soru yoktur. bunlarajandır. bunlara sorular zor gelmez bunlar pişkinve sakin şekilde görevlerini yaparlar. ülkemizi yıkmak için dört değil bin koldan saldırıyorlar. ve her saldıranınyaptığı yanına kar kalıyor vedebu saldırganlar bil saldırıdan sonra başka bir saldırıya geçiyorlar. bunlara kanunlar çıkartılıp dur denmeli.
 • AlperAlper10 gün önce
  Karaşeytan kendi agziyila konuşmuyor siyonist ve ingiliz lavrennesin ağzıyla konuşuyor kara iblis kime hizmet ediyor kimin emirlerini yerine getiriyor her gün bir adım dahi mezara yaklaştıkça şeytanın askeri olarakdan gideceksin mezara Allah senin gibilere hidayet versinde doğru yolu bulasin Allah bu dünyada ayakları katmanlardan eylemesin amin amin !
 • Cevat Cevat 10 gün önce
  Bunak ne dedigini iyi anladim....den kimin aparati oldun. Oma aklini.yor fetonun pkk nin aaparatisin demirtas sionisti ciksin DIYECEK kadar aklini kaybettin belkide englanda ajan olarak yetistirildin...Karin ingiliz....aptal bunak......bu sözleri kendine dinlenecek kadar bunaksin....selanik sabataist sionistlerinin itikat terakinin.chp pesine kim takti seni fetomu.......satilik mal oldun partiyide bitirdin..seni fatih erbakanda kovdu iyide yapti...fetonun adresi belli degil git kandile yerles....durbunle ucaklari gozlersin sipnist demirtasa Fax ceker sin........vadedilmis topraklar....git bunak evinde otur balkonda. Otur
 • KahramanKahraman10 gün önce
  Karamollaoğlu ingiliz eniştesi senin bindiğin birtirliyonluk araba israf değilmi sen CHPnin uşaklığınımı yapiyorsun hadi ordan müslümanların camisine dil uzatma .
 • HaticeHatice10 gün önce
  Camilerin dolmasini engelleyenler senin gibi munafiklar fitnecilerdir islam dinin diregi bes vakit namazdir ama sizin gibi munafik ve fitneciler sayesinde insanlar inancini yitiriyor kafirlere imrenerek yasiyor ve islam dinini basite indiriyor once senin ittifak yaptigin zillet ittifaki nin dini kemalizimdir sen dinini degistirdin senin islam diniyle isin bitmis senin dinin cikarcilik olmus senin camilerle isin bitmis camiye gidip namaz kiliyorsan ki sanmiyorum o camiye gostermelik gittigini dusunuyorum dini butun bir kisi peygamberimizi onder alir onun hayatini ornek alir islam dini yayilma esnasinda inananlar cogalinca ilk isi cami yaptirmak olmustur ama artik seni ahirette arkadaslarinla domuz eti yiyenlerle hasredilirsin insallah yazik ki ne yazik dustugu su duruma bak allahtan cuma gunu bu cami doldu tasti ramazanda bayram namazinda dolup tasacak insallah sana beynamazlarla birlikte kapkara kalbinle basbasa birakalim suratinda nur bile yok
 • OmerOmer10 gün önce
  Elma ile armudu karşılaştırmayın. Ne alaka?
 • TakipçiTakipçi10 gün önce
  Karamullaoğlu kendine ingilizlerden iletilen sözleri söylüyor , gizli trörist.
 • Ali ayvaliAli ayvali10 gün önce
  Çamlıca camii ide van gölü kenarına yapılan saray da..o makam araçları da israf akit isterseniz süslü mabetleri bir gün sayın dilipak yazsın...bir gün de maun süresini yazsın.. gerçekten bilmiyorsanız.. maliyetini bir araştırın bu caminin içine faizli para girmiş mi ona bakın...arkasindan..bursa ulucaminin ortasına yapılan havuzu araştırın.. manşetinizi atın.. haram veya helal diye.islamin gerçeği orada duruyor...ama çok gözbakıp birşey göremiyorsa islamin yapacağı birşey yok..
 • tuğrultuğrul10 gün önce
  Senin dünya da olman başlı başına israf. Sen gider ayak yoldan sapanların durumuna düşmüşsün. Allah'ımız (C.C) hidayet versin sana.
 • ATAKURTCUATAKURTCU10 gün önce
  Bakalim bu cigersiz budala bu basit sorunun dogru secenegini bulabilip agziyla soyleyebilecek mi?
 • alkanalkan10 gün önce
  İSLAM İNANCINA GÖREMİ YAPILDI ANITKABİR.TEMELBEY İSLAM İNANCINA GÖRE YAPILAN BİR İSRAFTAN BAHSEDİYOR.AMA SİZİN GİBİLERİN AMACI ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAGCIYI DÖVMEK OLDUGUNDAN AKLINIZCA TEBMELBEYİ LAİK DÜZENİN MABEDİ HAKKINDA KONUŞTURUP FAKA BASTIRACAKSINIZ.BİRAZ EDEP İLLADA EDEP.
 • SelimSelim10 gün önce
  Asıl israf bunun gibileri haber yapıp zaman ve düşünce israfı yapmanız.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019