• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İzmir’de İslâm düşmanları yine camilerimize saldırdı

Salgından dolayı camilerin ibadete kapalı olmasını fırsat bilen İslâm düşmanları ard arda camilerin merkezi ses sistemlerine sızıp hoparlörlerden müzik çalmıştı. İlk olarak 20 Mayıs 2020 tarihinde İzmir’in çeşitli yerlerinde İtalyan devrim müziği olarak bilinen ‘Çav Bella’ marşı çalındı. Ardından 21 Mayıs 2020 tarihinde Bornova ve Bayraklı ilçelerinde Selda Bağcan şarkıları çalındı. Gerçekleşen saldırıların ardından Diyanet’in merkezi ezan sistemden vazgeçilmesi tavsiyesinin ardından İl Müftülüğü merkezi sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son vermişti.

Yeniakit Publisher
2022-05-27 09:21:00 -
İzmir’de İslâm düşmanları yine camilerimize saldırdı

Aradan geçen iki yılın ardından yine mayıs ayında camilerin merkezi ezan sistemine saldıran zındıklar İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan Yunus Emre ve Ayrancılar Merkez Camilerinin hoparlöründen Bülent Ersoy’un “Yüzünü göremem” adlı şarkısını çaldılar. Saldırı için özellikle mayıs ayını tercih etmeleri akıllarda soru işaretlerine sebeb oldu.

Çirkin saldırıya tepki gösteren Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, şunları dile getirdi: “Bin yıldan uzun süredir İslam’ın bayraktarlığını yapan ve yüzde 97’sinden fazlasının Müslüman olduğu bu güzel ülkede camilerin minarelerinde ezanların okunduğu mabetlerimize yapılan bu saldırı cüretini göstermek Müslümanlarına yapılmış bir saygısızlıktır. Camilerimiz üzerinden yapılan bu tahammülsüzlük kesinlikle kabul edilemez. Halkımızın dini değerleri ile alay etme ve aşağılama amaçlı bu saldırıyı gerçekleştirenler derhal ilk önce İzmirli halkımızdan ve Türkiye halkından özür dilemeli, haklarında halkın dini değerlerini aşağılayıp tahkir etmekten gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır.

Ezanlar dinmeyecektir

“Sevinciniz kursağınızda kalacaktır. Ezanlar her gün beş vakit minarelerde okunmaya devam edilerek yüreklerimizi okşayacak ve imanımızı artıracaktır. Ey ezan sesinden rahatsız olan zavallılar, sizin beyinlerinizde yine şimşekler çaktı, tarumar oldunuz. Bu minarelerden ezanlar yine okunacak, kulaklarınıza tıkaçları hazırlayın, yine okunacak ve mahşere kadar okunmaya devam edecektir, sevinmeyin. Yapmış olduğunuz bu alçakça saldırıdan dolayı sizi ve arkanızdaki karanlık güçleri şiddet ve nefretle kınıyoruz.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ahmet

merkezi sisteme zaten sıcak değildik,şimdi zararlarına şahit oluyoruz,neden tekelcilik yapıyoruz,bırakın her camii kendini özgürce ifade etsin,bahçedeki meyve çeşitliliğinden kimse rahatsız olmaz...

432

hep yunan avrupa göçmenleri kışkırtmıştır veya kendşleri yapmıştır o bölgeye istihbara ajanlığı yönünde çok dikkat etmek lazım akit özellikle bu yaz tatil kılıfı altında onları mite söyleyin orda fıor dolaşsın gece gündüz sonuçta nato karargahıo izmirde
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23