İtalyanların Türkiye açıklaması Rumları paniğe soktu

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hamlesinin ardından bölgeden çekilen İtalyanların “Karşımızda savaş gemisi varsa, sondaj yapmayız” açıklaması, Kıbrıs Rum yönetimini paniğe soktu.

12 Ekim 2019 Cumartesi 09:37
İtalyanların Türkiye açıklaması Rumları paniğe soktu

İtalyan enerji şirketi ENI'yi arayan Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis, "ENI’nin sondaj planlarında bir değişiklik yok” dedi.

ENI’nin CEO’su Claudio Descalzi öncesi gün Roma’da gazetecilerin Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmalarıyla ilgili sorularına, “Karşımızda savaş gemisi varsa, sondaj yapmayız” karşılığını vermişti.

Rum Bakan Lakkotripis, ENI ile temas kurduklarını belirterek, “Sayın Descalzi, şirket personelinin güvenliğine öncelik vereceklerini kastetmiş, yoksa Kıbrıs açıklarında sondaj çalışmalarında bir değişiklik yok” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 09:37

YORUM YAZ

 • fetösavarfetösavar2 gün önce
  düşünün şu yetersiz, üç beş metrobüsü yürütemeyen mütahitin reisin yerine geldiğini... ulan devlet değil türk diye bir şey kalmaz....
 • mutmainemutmaine2 gün önce
  KILIÇDAROĞLU OKUSUN, Akdenizde yokuz diye konuşurken hiç utanmadı
 • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 3 gün önce
  RUMLAR KAŞAĞILANMAYI ÇOK SEVERLER.ATALARIDA YUNAN OLDUGUNDAN.ESKİ YUNANDA SENETÖRLER BIT SALGINDAN ŞİKAYET EDERLERKEN.MUHAKKAKİ BU HAYVAN OLMASA BİZ BÖYLE TATLI TATLI KAŞINMAZDIK SONUCUNA VARMIŞLAR.KAŞINMAYI ÇOK SEVERLER.
 • VatanseverVatansever3 gün önce
  TSK, KKTC ile birlikte 7 Ekim'de AkdenizFırtınası Tatbikatı'na başlamıştı (Dün bitti). 9 Ekimde de Barış Pınarı Harekatı başlayınca, "Türkler buraya da dalacak, tatbikatla harekatı birleştirecekler, topuklayalım" diye düşündü herhalde italyanlar hahaha gürlememiz bile ödünüzü bokunuza karıştırıyorsa, sağanak şeklinde yağdığımızda ne yapacaksınız bi düşünün kuduz köpekler.
 • aliali3 gün önce
  kemo akdenizde herkes var bir Türkiye yok yalanını söylerken iyi miydin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019