• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşte CHP belediyeciliği! Çöpleri toplamak yerine vatandaşa hakaret etti

CHP'li Çanakkale Belediyesi, sokaklarda biriken çöpleri toplamak yerine Çanakkaleli vatandaşları "medeniyetsizlik" ile suçladı. Vatandaşlar, "Bize vatandaşlık ve görgü dersi veren belediyeye, birileri de Belediyecilik dersi vermeli" diyerek duruma isyan etti.

Yeniakit Publisher
2021-07-22 16:54:00 - 2021-07-22 17:12:11
İşte CHP belediyeciliği! Çöpleri toplamak yerine vatandaşa hakaret etti

Çanakkale Belediyesi çöp konteynerlerinde biriken çöpleri toplamakta yetersiz kalınca suçu Çanakkalelilere attı. Günlerdir boşaltılmayan çöp tenekelerini, biriken çöp yığınlarını görmezden gelip kenara bırakılan çöp poşetlerine kızan belediyenin sosyal medyadan yaptığı "medeniyet çağrısı" büyük tepki topladı. Vatandaşlar, "Bize vatandaşlık ve görgü dersi veren belediyeye, birileri de Belediyecilik dersi vermeli" diyerek duruma isyan etti.

Utanmadan ders vermeye kalktılar

Çanakkale Belediyesi, haftalardır toplanmayan çöpleri, ağzına kadar dolu olan çöp tenekelerini ve çevre sakinlerinin isyanını görmezden gelip durumu kendi lehlerine döndürmek için garip bir plan hazırladı. Çöp tenekesinin yanına bırakılan çöplerin fotoğrafını çeken Belediye, sosyal medyada paylaşarak "Biz toplar, temizleriz görevimiz. Ama sizin de (kullandığını korumayı bilmeyenleredir sözümüz) vatandaşlık görevleriniz yok mu?" yazdı.

Başkan sorgulamadan paylaştı

Çanakkale Belediyesi'nin paylaşımını Belediye Başkanı Gökhan da kendi sayfasında paylaştı. Gökhan'ın ağzına kadar dolu olan çöp tenekelerini görmezden gelip mahalle sakinlerine medeniyet ve görgü dersi vermesi Belediye ile vatandaşları karşı karşıya getirdi.

Çanakkaleliler tepki gösterdi

Günlerdir toplanmayan çöplerden rahatsız olan Çanakkaleliler, Belediye'nin gerekli hizmeti vermeyip üstüne bir de vatandaşlık dersi vermesine büyük tepki gösterdi.

"Çöp tenekelerinden gelen kokuya mı, geceleri sivrisineklerden pencere açamadığımıza mı, yoksa terbiyeden yoksun suçlamaya mı yanalım" diyen çevre sakinleri, "Hem suçlular hem de pişkinler. Bu bölgede yeterli çöp tenekesi olmadığını ve düzenli hizmet alamadığımızı belediye ekiplerine bildirdik. Fotoğrafta da görülüyor. Çöp tenekesi ağzına kadar dolu. Belediye acaba çöp tenekeleri doluysa nereye atmamızı bekliyor? Basit bir belediyecilik hizmetini veremeyen Belediye, bize vatandaşlık dersi vermeye kalkıyor. Biz çöplerimizi boş olan çöp tenekelerine atacak kadar Çanakkale'yi seven insanlarız, peki yaz siz çöpleri zamanında toplayabilecek kadar çalışkan bir Belediye misiniz? Bize vatandaşlık dersi veren belediyeye, birileri de Belediyecilik dersi vermeli" dediler.

"Çöpü siz ürettiniz, bizim değil"

Haftalardır toplanmayan çöpler, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın iki yıl önce 10. Ulusal Katı Atık Yönetimi Kongresi'nde sarf ettiği cümleleri akla getirdi.

Gökhan programda, "Belediye olarak her gün çöp toplamak bizim görevimiz değil, Avrupa'da böyle bir şey yok. O çöpler sizin atıklarınız ve biraz sizin sorumluluğunuz da olması gerekir. Biz çöpleri her gün toplamak zorunda değiliz. Siz çöpünüzü evinizde muhafaza etmelisiniz. O çöp size ait, siz ürettiniz onu" demiş ve büyük tepki almıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

BK

chp tatilde bir yıl çook çalıştılar şimdi tatil ve dinlenme zamanı
 • Yanıtla

Seren

Fetonun son kalıntıları yine iş başında  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23