• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul'un göbeğinde dehşet! "Abisinin polis ve savcılarla fotoğrafları var"

Ümraniye'de lüks bir spor salonunda magandalar, darp ettikleri 19 yaşındaki genci karnından vurarak ağır yaraladılar. Ellerini kollarını sallayarak spor salonundan çıkan saldırganlar, 2 haftadır görüntülere rağmen yakalanamadı. Kendilerini polis olarak tanıtan saldırganların polis olmadığı ortaya çıktı. Bir saldırganın ağabeyinin ise polisler ve savcılarla sosyal medyada fotoğraflarının olduğu belirten gencin babası, spor salonunun "Bizim spor salonumuza silahla giriş yapılabiliyor" şeklindeki skandal açıklamasını da aktardı. Öte yandan soruşturma açılmasına rağmen aile, saldırganlar hakkında yakalama kararı çıkarılmadığını iddia etti.

Yeniakit Publisher
2021-12-24 19:02:00 - 2021-12-24 19:29:58

Ümraniye, Dudullu'da geçtiğimiz günlerde lüks bir spor salonunda yaşanan olayda 19 yaşındaki Emirhan Uymaz karnından vurularak yaralandı.

Hemşire olduğu belirtilen Emirhan Uymaz, üye olduğu spor salonunun soyunma odasında kendisine omuz atan saldırganlara 'Ne oldu abi?' dedikten sonra saldırganlar Uymaz'a 'işine bak' cevabını verdi. Daha da ileri giden saldırganlar, Uymaz'ı darp etmeye başladı. Uymaz'ın arkadaşlarının araya girmesiyle birlikte saldırganlardan Hüseyin Mısır, 'Biz polisiz' dedikten sonra emanet dolabından silahını alarak Uymaz'ı karnından vurdu.

"Yakalama kararı çıkarılmadı" iddiası

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Uymaz kısa bir süre önce taburcu edildi. 2 hafta önce yaşanan olayla ilgili savcılık soruşturma başlatırken görüntülere rağmen saldırganlar halen yakalanamadı.

Saldırganların ifade ettikleri gibi polis olmadıkları da belirtildi.

Ayrıca ailenin iddiasına göre, soruşturma açılmasına rağmen yakalama kararı çıkarılmadı.

"Güvenli diye buraya gönderdik, oğlumuzu vurdurup gönderdiler"

Yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulunan baba Mücahid Uymaz, ''Biz polisiz' deyip gelip, Hüseyin Mısır, gidip silah alıp benim oğluma ateş ediyor. Güçlü olan haklı değildir, haklı olan güçlüdür. Adalet tecelli edecektir. Güvenli diye buraya gönderdik, oğlumuzu vurdurup gönderdiler.'' ifadelerini kullandı.

''Saldırganın ağabeyinin polis ve savcılarla fotoğrafları var"

Baba Uymaz, saldırgan Hüseyin Mısır'ın halen yakalanmamasının ardından, sigortacılık işiyle uğraşan ağabeyinin savcı ve polislerle olan fotoğraflarını işaret ederek, şüphelerini dile getirdi.

Spor salonundan skandal açıklama!

Spor salonuna da tepki gösteren baba, spor salonlarına silah sokulmaması yasağına rağmen o silahın oraya nasıl girdiğinin de araştırılması gerektiğini vurguladı. Mağdurun babası, spor salonunun "Bizim spor salonumuza silahla giriş yapılabiliyor" şeklindeki skandal ifadesini aktardı.

Kaynak: Habervakti

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

önce o kamu görevlilerini araştırmak sart

............
 • Yanıtla

Ferit

Bu olayı televizyonlardaki adli olayları sunan proğralara götürsen işin içinde polis ve savcı olduğu için bakmazlar sizin bu haneri yapmanız ne kadar cesur olduğunuzu gösyeriyor işte Türkiyenin gerçeyi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23