THY- Euroleague

İstanbul'da TIR dehşeti! Facianın eşiğinden dönüldü

Sultanbeyli’de sürücüsünün park etmeye çalıştığı TIR'ın freni boşalınca facianın eşiğinden dönüldü.

18 Mayıs 2018 Cuma 08:43
İstanbul'da TIR dehşeti! Facianın eşiğinden dönüldü

Enis Ateş isimli sürücü tırı park etmek istediği sırada aracın freni boşalarak kontrolden çıktı. Freni boşalan tırın oyun oynayan çocukların üzerine doğru ilerlediğini gören bir kadının çığlığı, çocukları tırın altında kalmaktan son anda kurtardı.

BİNAYA ÇARPARAK DURDU

Sürücünün durdurmak için uğraştığı tır, hızlanarak 2 katlı bir binanın giriş katına çarparak durdu. Çarpmanın etkisiyle tırı durdurmaya çalışan sürücü hafif yaralanırken, kazayı gören vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kaza sonrasında doğalgaz kokusunun yayılması üzerine panik yaşayan vatandaşlar yetkilileri aradı. 

Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek vatandaşları uzaklaştırırken, sağlık ekipleri ise olayda hafif yaralanan tır sahibine müdahale etti. 

Olay yerine elektriğe müdahale etmek için gelen ekipleri binaya uzanan kabloluları keserken, doğalgaz ekipleri ise herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için doğalgaza panosuna müdahale etti. Kaza mahallinde çalışma yapan polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Kazayı anlatan tırın sürücüsü Enis Ateş, “Arabayı park edecektim, arabanın freni tutmadı, tutmayınca panik yaptım ve aşağıya attım kendimi, durduramadım arabayı buraya kadar geldim. Herhangi kimseye bir şey olmadı” sözlerini kaydetti.

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 08:43

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    17 Ekim 2018