• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul lise taban puanları kontenjanları yüzdelik dilimleri İstanbul’da hangi liseye kaç puanla girilir?

İstanbul lise taban puanları kontenjanları yüzdelik dilimleri ile İstanbul’da hangi liseye kaç puanla girilir? Soruları hem öğrenciler hem de veliler tarafından araştırılmakta. 20 Haziran’da gerçekleştirilen 2020 LGS sınav sonuçları 16 Temmuz Perşembe günü açıklanacak. LGS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte de lise tercihleri yapılacak. Peki İstanbul lise taban puanları nedir? İstanbul liseleri LGS yüzdelik dilimleri 2020 tercih kılavuzu yayınlandı mı? İstanbul’da hangi lise kaç puanla öğrenci alıyor? İşte MEB e okul lise tercihi taban puanları, kontenjan ve en küçük yüzdelik dilim ve en büyük yüzdelik dilimleri.

Yeniakit Publisher
2020-07-14 18:38:00 - 2020-07-15 09:23:13
İstanbul lise taban puanları kontenjanları yüzdelik dilimleri İstanbul’da hangi liseye kaç puanla girilir?

İstanbul lise taban puanları, yüzdelik dilimleri, lise kontenjanları 2020. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yazılı açıklamasında, LGS kapsamındaki merkezi sınav uygulamasının, 20 Haziran'da başarıyla gerçekleştirildiğini vurguladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sınav sonrasındaki süreçle ilgili açıklama yaparak şunları dile getirdi: "Sınav sonrasında hiçbir soru iptali olmadı. Sınav sonuçları uzmanlarımız tarafından hazırlanan değerlendirme raporuyla birlikte 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak. Değerlendirme raporunda sınavda öğrencilerin gösterdikleri performans ve testlerin özellikleri detaylı bir şekilde ele alınacak. 16 Temmuz 2020'de merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, aynı gün içinde tercih kılavuzu da açıklanacak. Sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler, aynı gün yayımlanacak tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre tercih işlemlerine başlayabilecek. Sürece büyük emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." 

İstanbul lise taban puanları yüzdelik dilimleri kontenjanları

2019 LİSE YÜZDELİK DİLİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Lise tercihleri nasıl yapılacak?

Öğrenciler tercihlerini Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı tarihler arasında yapacak. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas nakiller, iki dönemde gerçekleştirilecek. Tercihleri doğrultusunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler, yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi tercihlerini MEB’in belirlediği tarihler arasında yapacak.

Tercih işlemleri, öğrenci ve velisi tarafından “https://e­-okul.meb.gov.tr” internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden gerçekleştirilecek. Yapılan tercihler, ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak. Her nakil döneminde, merkezi sınav puanıyla öğrenci alan, yerel yerleştirmeyle öğrenci kabul eden ve pansiyonlu okullar olmak üzere her grup için en fazla 3’er tercih yapılabilecek.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı