İstanbul Din Görevlileri'nden Diyarbakırlı annelere destek ziyareti!

İstanbul Din Görevlileri Derneği üyeleri, terör örgütü PKK'nın kaçırdığı çocukları için HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemi düzenleyen ailelere destek ziyaretinde bulunmak amacıyla yola çıktı.

20 Eylül 2019 Cuma 22:49
İstanbul Din Görevlileri'nden Diyarbakırlı annelere destek ziyareti!

İstanbul Din Görevlileri Derneği üyeleri, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan annelere destek vermek için yola çıktı.

İstanbul Din Görevlileri Derneği Başkanı Metin Kaçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek üyesi 45 din görevlisi ile birlikte İstanbul'dan Diyarbakır'a doğru yola çıktıklarını söyledi.

Dernek olarak her türlü yoksulluğa rağmen bin bir meşakkatle büyüttükleri evlatlarına bir an önce kavuşmak isteyen anaların her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Kaçar, "Bu noktada İstanbul Din Görevlileri Derneği olarak terörle mücadele tarihinin en anlamlı başkaldırısı olan bu Diyarbakır analarının haklı mücadelesine destek veriyoruz. Dağa götürülen evlatların bir an önce annelerine teslim edilmesine katkı sunmak için cumartesi günü anneleri ziyaret edeceğiz." diye konuştu.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma 22:49

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ekim 2019