• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İsrail'i 'Erdoğan' korkusu sardı! Netanyahu'ya bakın nasıl yüklendiler

Terör devleti İsrail'de seçim kampanyaları, dünya mazlumlarının umudu olan Başkan Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yapılmaya başlandı. Netanyahu'nun rakibi Benny Gantz, “Eğer Netanyahu bir dönem daha yetki alırsa (Erdoğan) görevde kalacak." dedi.

2020-02-27 09:29:00 - 2020-02-27 10:26:41
İsrail'i 'Erdoğan' korkusu sardı! Netanyahu'ya bakın nasıl yüklendiler

İsrail, 2 Mart’ta, üçüncü kez erken seçime gitmeye hazırlanırken, adaylar “Erdoğan düşmanlığı” üzerinden oy kapma yarışına girdi. Ülkede iki güçlü aday arasında “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’yi kim engelleyebilir?” tartışması yaşanıyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun son yıllarda Türkiye’ye karşı bölgesel bir siyaset izlediği ve iç politikada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan açıklamalarda bulunduğu biliniyor. Son olarak İsrail’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’yi hedef alma yarışına, Netanyahu’nun seçimlerdeki en büyük rakibi, Mavi-Beyaz İttifakı lideri, eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz da eklendi.

Rakibi Netanyahu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı engellemekte başarısız olduğunu iddia eden Benny Gantz’ın, kendisine ait Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısında yaptığı eski bir konuşmanın görüntüsünü, “Eğer Netanyahu bir dönem daha yetki alırsa görevde kalacak. Erdoğan yönetimini ancak Mavi-Beyaz İttifakı engeller” ifadeleriyle paylaşması dikkat çekti. İsrail’in bölgede kendisine rakip olarak Türkiye’yi gördüğü daha önce istihbarat servisi Mossad’ın başkanı Yossi Cohen’in, “Bölgede İran’ın gücü kırılgan, gerçek tehdit Türkiye” açıklamasıyla ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Yeni Şafak

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

emre

bi tasmalı haber yapmış senaryolu konulu bu diğer tasmalıda onu kaynak göstermiş bi s. g. ya algıcı trol sözde gazete
 • Yanıtla

Cüneyt beyaz

Etmeyin eylemeyin ...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı