İsrail'den çok sert açıklama: Bu devrimin son yıl dönümü olabilir

İsrail Başbakanı Netanyahu, İran'ın 'ABD saldırırsa İsrail'i yok ederiz' açıklamasına çok sert yanıt verdi. Netanyahu, “İran, Tel Aviv ve Hayfa’yı yok etmeyi deneme hatasını yaparsa bu onların kutladığı devrimin son yıl dönümü olabilir.” dedi.

12 Şubat 2019 Salı 00:36
İsrail'den çok sert açıklama: Bu devrimin son yıl dönümü olabilir

İsrail Başbakanı Netanyahu, 'Eğer bu rejim (İran) Tel Aviv ve Hayfa’yı yok etmeyi deneme hatasını yaparsa ki bunu başaramaz ama bu onların kutladığı devrimin son yıl dönümü olabilir.' dedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran’dan gelen “ABD bize saldırırsa biz de Tel Aviv ve Hayfa’yı yer yüzünden sileriz.” açıklamasına tepki göstererek, “İran, Tel Aviv ve Hayfa’yı yok etmeyi deneme hatasını yaparsa bu onların kutladığı devrimin son yıl dönümü olabilir.” ifadelerini kullandı.

"Devrimin son yıl dönümü olabilir"

İran Devrim Muhafızlarından bir komutanın İsrail’i hedef aldığı sözlerine Başbakan Netanyahu yaptığı kısa açıklamayla karşılık verdi.

İran’dan gelen tehditleri göz ardı etmediğini ancak bu tehditlerden de korkmadığını söyleyen Netanyahu, “Eğer bu rejim (İran) Tel Aviv ve Hayfa’yı yok etmeyi deneme hatasını yaparsa ki bunu başaramaz ama bu onların kutladığı devrimin son yıl dönümü olabilir. Bunu hesaba katmalılar.” ifadelerini kullandı.

İran ne demişti?

Devrim Muhafızları Komutanlarından Yadullah Cavani, bugün İran resmi haber ajansı IRNA’ya yaptığı açıklamada, “ABD bize saldırırsa, biz de Tel Aviv ve Hafya’yı haritadan sileriz.” açıklamasını yapmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 00:36

YORUM YAZ

 • HuseyinHuseyin8 ay önce
  Atma kâfir netanyahu Biz de biliyoruz ki it iti ısırmaz!
 • ahmetahmet8 ay önce
  bunlar göz boyama işi perde arkasında çok güzel anlaşıyorlar bunlar 50 yıldır birbirlerini ısıracaklar ama tık yok hele iran hiç bir kafir ülkeyle savaşmamıştır.
 • fahrifahri8 ay önce
  Şia ve şii mezheplerinin ortaya çıkması çok eski bir yahudi projesidir. Bir yahudi dönmesi ajan tarafından, aynı fetö gibi mısıra kadar yayılan fitne sonunda müslümanları biribirine düşürmüş ve bu hale gelmiştir. Sonuna kadar bu projeyi kullanmaya devam edecekler, ta ki artık gerek kalmadığını düşündüklerinde ancak İran'ı elden çıkarırlar. İran bu amaca hizmet etmeye devam ediyor.
 • Siyonist IranSiyonist Iran8 ay önce
  It iti isirmaz, bunlar birbirine laf atat arada sunni muslumanlari keserler. 40 yildir bu boyle
 • mehmet önenmehmet önen8 ay önce
  HITLERIN YAPTIGI GIBI yildirim ( blitz krieg ) SAVAS israilin sonunu getirirmi aceba
 • OguzOguz8 ay önce
  İranı kafaya alabilirler onların korkusu iran değil.Irak,Suriye,Kıbrıs ta çıkardıkları kaos üzerinden Irakta ve Suriyede besledikleri pkk ile tampon bölge(sözde kürt halkı hükümeti) oluşturup,hiçbirşeyden haberi olmayan Kürtleri kandırıp,Kıbrıs Rumlarını inceden inceden silahlandırıp sivillere Türk nefreti aşılayıp kendi karton! devletlerine kalkan yapma çabasındalar.İran sadece bir oyuncu hemde öyle bir oyuncuki kendini müslüman ülke diye pazarlayıp müslümana yahudiden daha fazla zarar veren bir ülke.Yahudilerin kitaplarında ilgi çekici bir ayet vardır.O da israilin sonunu kuzeyden gelecek,devletleri mahveden bir aslandan (ülke) bahseder.Hatta adamlar o kadar inanıyorlarki bu hadiseye.Bu ırak,suriye ve kıbrıs üzerinden Türkiyeye karşı bir kalkan devletler kurma çabası yeni bir olay değil.
 • H. AliH. Ali8 ay önce
  İsfahan yahudileri ile tel aviv yahudileri birbirine parmak sallıyor. Bunların kavgası da bitmeyen bir tiyatro. Hırlayan ama birbirini asla ısırmayan köpekler gibiler.
 • nostaljinostalji8 ay önce
  iki şerden birini seçme zorunda mıyız. ? İsrail kötü İRAn ondan 100 kat kötü
 • Recep GülerRecep Güler8 ay önce
  İRAN-SİYONİST CANİ İSRAİL-EVANJELİST ABD,,NE ZAMAN DİDİŞSE-FİLİSTİNLİ MÜSLÜMANLAR ÖLÜYOR(((-İRAN DEVRİMİNDE CUMA NAMAZI SAFININ EN ÖNÜNDE HAHAM-ABD KONSOLOSU-PAPAZ VAR???

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019