İskenderpaşa Cemaati 31 Mart kararını verdi!

İskenderpaşa Cemaati lideri Muharrem Nureddin Coşan, yayınladığı mesajla Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıkladı.

24 Mart 2019 Pazar 10:09
İskenderpaşa Cemaati 31 Mart kararını verdi!

İskenderpaşa Cemaati, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde milli iradeden yana olduklarını açıkladı. İskenderpaşa Cemaati lideri Muharrem Nureddin Coşan’ın imzasıyla yapılan açıklamada, “Barış ve selamet elçisi İnancımız her daim baki ve payidar olacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Nureddin Coşan imzasıyla yayınlanan açıklama şu şekilde:

CUMHURUN MÜTTEFİKİ AZİZ BAŞKANIM

"İçini tutuşturulmuş ateşle dolduran hendek sahipleri KAHROLMUŞTUR"

[ BURUC  85 (1-9) ]

İyilik elçilerini; iz’ansız, kapkara, kokuşmuş düzenlerini korumak algısıyla, taşlayarak, kalleşçe öldürenler KAHROLMUŞTUR.

4 Şubat 2001’i tasarlayan, görmezden gelen, unutturan meş’um zihniyet KAHROLMUŞTUR.

Rabb’lerinin hoşnutluğunu kazanmak için Cuma günü camide toplananları katleden, yaşam modeli iddiası sahibi hegemonya KAHROLMUŞTUR.

Bizi bize, bizi nefsimize, kardeşi kardeşe, Kürt’ü Kürt'e, Arap'ı Arap’a, Alevi'yi Sünni'ye, Türk’ü Türk’e, Agop’u Abdullah’a, milleti de zillete düşüren KAHROLMUŞTUR.

Ayrıştıran, bölen, ötekileştiren, itibarsızlaştıran, tefrika sokan, şeytan güdümlü, tek dişli canavar KAHROLMUŞTUR.

Barış ve selamet elçisi İnancımız her daim baki ve payidar olacaktır.

Bu bağlamda, biz de

( EVET ) ile sizi destekliyoruz.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mart 2019 Pazar 10:09

YORUM YAZ

 • Sağduyu ve FerasetSağduyu ve Feraset1 ay önce
  Gerek seçimlerde, gerekse ülke için ve islam alemi için hassas dönemlerde bu gruptan bir açıklama var mı diye bakıyorum. Maşaallah isabetli kararlar ile halkımızı iyiye, doğruya, hakka yönlendiriyorlar. İskenderpaşa sitesinden geçmiş açıklamalara bu açıklama vesilesiyle tekrar baktım özellikle 2011 seçim açıklaması ve Sağduyulu ittifak açıklaması çok isabetli olmuş. Allah gerçek feraset ehlini başımızdan eksik etmesin.
 • 1 ay önce
 • salihsalih1 ay önce
  dini bir oluşumun niyeti insanların dünya ve ukba sını kurtarmaya niyet etti iseırk . dilçoğrafya meşrebmezheb ve SİYASİ tercihlerine bakmadan herkeze eşit durması veyayanaşması ile olur. bu ifade ise ile bu cemaat artık Türkiyedeki işlevinin % 50 sini kaybetmiştir.. Eğer efendimiz sav bir oluşumu desteklemiş olsaydı İslam Arab yarımadasından çıkamazdı .. Akıl çooook büyük nimet!!
 • ADEMADEM1 ay önce
  İskender paşa cemaati bir partiye göbekten bağlı değildir. Partinin misyonuna bakar hedeflerine bakar İslam’a hizmet edecek yönleri varsa değerlendirir eksikleri yanlışları varsa uyarır. Dinlerlerse destekler dinlemezlerse desteklemez. Amaç burAda halka ve dine hizmet edecek yöneticileri getirmektir.AK Parti’yi de 2003 den beri zaman zaman 2 Mart 2003 tezkeresi konusunda, başörtüsü konusunda ve MHP ile ittifak konusunda uyarmıştır. Sonunda Ak parti’yi istediği çizgiye getirmiş ve bu gün koşulsuz ve herhangi bir çıkar gözetmeden desteklemiştir. Bunu AK Şemsettin hazretlerinin Fatih Sultan Mehmet’i uyarıları ile çocukluğunda yetiştirerek İstanbul’u Fetih sırasında dualarla desteklemesine benzetebilirsiniz. Bu destek sarasında (önceki cemaat görünümlü terör örgütü gibi) herhangi bir cemaat yararı gözetmez kuran ve sünnet ışığında doğru bildiğini söyler ve istikametten asla şaşmaz.
 • KAMİLKAMİL1 ay önce
  ANADOLU DA BİR SÖZ VARDIR..,İTİN HATRI YOKSA SAHİBİNİN HATRI VARDIR DİYE...SÖZÜN ŞİRAZESİNİ KAYBEDEN BAZILARI RAHMETLİ ESAD ÇOŞAN HOCA EFENDİYİ AMA ESERLERİ AMA MÜCADELESİYLE TANIYIP SORSALAR...SÖZLERİNDEN RUCÜ EDİP TÖVBEYE DURURLARDI...HERŞEYİN HIZLICA TÜKETİLDİĞİ DEMLER DE KADİRŞİNAS OLABİLMEK..,AHDE VEFAYI HATIRLATTIP İKAZ ETMEK DE FAKİRE DÜŞTÜ VESSELAM...
 • reşitreşit1 ay önce
  kalbi hala mutmain olmadığındanyekten söyleyeceğini söyleyememiş,siperde kendini emniyete aldığını düşünmüş.zamane cemaat liderlerinin devlet yöneticilerine böylesi stepne olması çok görüecek bir şey değil.sadece geçmiştekiler onların yanlarına yaklaşmaktan bile imtina ettikleri aklımıza geldi.ehh bukadarınada razı olsunlar.
 • DOĞAN ATMACA DOĞAN ATMACA 1 ay önce
  BU KARŞI ÇIKAN ARKADAŞLAR SÖYLESİNLER NE YANLIŞ VAR BU FİKİRLER DE. BEN OKUDUM BİR YANLIŞ GÖREMİYORUM. BU YAZILANLARA KARŞI FİKİRDE OLANLAR HERHALDE KAHROLANLARDAN OLSA GEREK DİYE DÜŞÜNÜYORUM OBJEKTİF BAKINCA. YANİ MÜSLÜMAN İNSANIN HAYATI AYET HADİSTİR. BAŞKA NE YAZACAK. NE GÜZEL KAHROLANLARI YAZMIŞ İTTİFAK KARŞISINDA DA KAHROLANLARI YAZMIŞ. KARŞI ÇIKANLAR KAHROLANLARI MI SAVUNUYOR DİYE DÜŞÜNMEKTEN ALIKOYAMIYOR İNSAN KENDİSİSNİ.....
 • Veysel Veysel 1 ay önce
  Habaerin altına bilği sahibi olmadankötü zanda bulunan, itham ve iftira atanlar umarım ne yaptığınızın farkındasınızdır. Bu ülkede yazarından sanatçısına , sendikalardan bir takım STK'lara kadar herkes siyasi veya sair görüşlerinipaylaşma hakkına ne kadar sahip ise herhangi bir kanaat önderi veya bir Hocaefendide o hakka sahiptir. İsteyen dikkate alır , isteyen almaz
 • Ahmet ÖzdemirAhmet Özdemir1 ay önce
  2011 de Cumhur İttifakının temelini atan Nureddin Coşan'dı!!!şimdi anla(ya)manlar o zamanda aynı sözleri etmişti. Araştırmadan boş konuşanların durumu çok acı, yazık üzülüyorum. Onlar İçinde Allah'a dua ediyorum.
 • AlperAlper1 ay önce
  Araştırdım,Bayağı servet yapmış,ayet falan yazdığına göre helaldandır umarım.Ama ,Kuranın hangi öğretileri ülkemizde uygulanıyor,mesela faiz,dünyanın zirvesinde değil mi?Diğerlerine de bakın,bırakın artık din tüccarlığını.
 • emiremir1 ay önce
  hala cemaat hala ayni kafa uslanmadi bu siyasetciler bakalim bunlara ne isteyipte verilecek bunlar ne yapacak
 • Obiri feto' nun yolunda!Obiri feto' nun yolunda!1 ay önce
  alihan, meral' i destekleyecekmiş; babası kim la bunun? Bileniniz var mı? Anasını ön plana çıkaracaz diye babasını gömdüler betonun altına!
 • ImamImam1 ay önce
  Bu ülke cemaatlerden ne çekti be bakalım bunlardan ne çekeriz
 • Şéner poyrazerŞéner poyrazer1 ay önce
  Rahmetli hocamız M.E.Cnin yolundan gidenlerede bu yakisir
 • KaleliERKaleliER1 ay önce
  Hamd olsun feraset sahiplerine , Cumhur a yol gösterenlere ! ... Allah razı olsun .
 • ismail ALLAHın kuluismail ALLAHın kulu1 ay önce
  İslamı kuranı kullanarak bu saf müslumanları kandıranları caydıranları islami söylemlerle bizi tefrikaya sokanlarihertürlü şerre evet derken bile islami terimleri kullanarak insanları kandıranların cezalarıni versin rabbim kişi kim olursa olsun bir gurubun bir takımin öncusu veya başkani olması hicde önemli değil milleti ALLAHla kandıranların ALLAH iki cihanda cezasıni versin...
 • Esma gül Esma gül 1 ay önce
  Atatürk peşinden gidenler CHP diye demeç veriyor da neden bir kanaat önderi fikrini açıklayamıyor bundan doğal ne var?Birisi de demiş feto içinde Allah akıl fikir versin sana zaten merhum prof. Esad Coşan hocamızı şehid eden bu Alçaklar bütün cemaarlerde az çok bulundum İskender paşa cemaati kur'an ve sünnet yolunda ilim ışığında Tüm dünya müslümanlarına hitap eden ve varlığını çığ gibi devam ettiren bir cemaat..
 • DüşünenDüşünen1 ay önce
  Sayın Muharrem Nurettin Coşan çok ferasetli bir zat ne diyorsa odur.
 • ErathornErathorn1 ay önce
  İskenderpaşa, bugüne kadar yaptığı açıklama ve yönlendirmelerle, eskiden olduğu gibi yakın tarihimize de yön verdi. Dikkat edilirse 1 Mart tezkeresinde kardeş kanına girilmesinin önüne geçti; 2011 seçimlerinde MHP'ye destek vererek barajı geçmesini sağladı ve FETÖ'nün planlarını bozdu; genel seçimlerde ve CB seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ı destekledi, yaptığı "sağduyulu ittifak çağrısı" ile "sağduyunun birlikteliği" ni sağladı.
 • Okur Yazar Okur Yazar 1 ay önce
  O zaman ben akp den vaz geçtim,çünkü o cemaatinde fetöyü taklit ettiğine inanıyorum.
 • Türkay Türkay1 ay önce
  Cemaatler siyasete bulaşma hastalığından kurtulmalıdır.Bu büyük bir yanlış tır.Herkes tabii ki istediği kişiye veya partiyeoy verebilir ama bu bir cemat ise siyasi niyetini gizli tutmalıdır.Aksi takdirde din ve dini hayat siyasileşiyor ve siyasetin kölesi haline geliyor
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Türkiye nin en ferasetli Hocaefendi si Nureddin Coşan dır, cumhur ittifakın mimarıdır araştırın
 • SapmazSapmaz1 ay önce
  Doğrular ve gercekler dile getirilince,bazıları hemen zipliyor
 • Necmittin karaNecmittin kara1 ay önce
  Siyaset yüzdebir%1 in işi ve öyle,asıl iş;ahlakta,aışverişte,komşulukta muamelatta.. siyasete istikamet vermek için karışırız,bunu anlayın otto efendi..ve de Bediüzzamanın da tarz o..bunu anlayın otto efendi.
 • haynunhaynun1 ay önce
  millet itifakina oy verin.ki dininiz soyunuz tükensin dinsiz imansiz satilmis teröristlerin pislikleri.AKP nin yaptiklarini türkiye 99 senede görmedi namerdin cikmalari chp türkiyeyi soydu ve teröristlere teslim etti bunu görmüyormisunuz onun bunun cikmalari.
 • birkanbirkan1 ay önce
  İskenderpaşa Cemaati allah razi olsun her sey türkiyemiz icin müslümanligin hayirlari icin .
 • fatihfatih1 ay önce
  Zor zamanlarda kritik açıklamalarıyla her zaman devletimizin yanında durdu. Kimi zaman uyararak, kimi zaman kırgın bir şekilde, kimi zaman destek vererek. Rabbim sizden razı olsun. Doğru yoldan ayırmasın, saptırmasın.
 • LütfiLütfi1 ay önce
  Ölüleride kaldırın oy kullandırın demedilermi?
 • Asım CengizAsım Cengiz1 ay önce
  2011 seçimlerinde mhp’nin meclis doşı kslmaması ve AkParti ile dayanışması için Mhp’yi destekleme kararını ve "Birleşsin güçler def etsin akbabaları, şanımız yürüsün cihanda. Sefillere uşak olmayalım" mesajı vermişti.Cumhur ittifakı o gün kuruldu ve chp-hdp tekliflerine Devlet beyin red cevabı ile gelişti 15 temmuzla perçinlendi.Yüce Allah yar ve yardımcıları/yardımcımız olsun
 • OttomanOttoman1 ay önce
  Bir zamanlar diğerleride destekledi başımıza gelen ortada, siz ibadetinizi yapsanız, siyasete devlete karışmasanız olmazmı
 • FarukFaruk1 ay önce
  İşte millet ittifikana oy vermemiz için bir sebep daha.
 • AlperAlper1 ay önce
  Akp nin vekilleri ne iş yapıyor? malesef gene halktan kopuklar biraz halkın arasına karışıp insanlarla zaman geçirsinler,sorun çozsunler,dost olsunlar.Malesef yok lar yokkk.
 • HGHG1 ay önce
  Maşallah, tebrikler on numara,İslam dünyası ve Türkiye için umut dolu ,içinde müjdeler barındıransonuçları yaşanmış.yaşanan İçimizi huzurla dolduran büyüklüğü ,içtenliği fark edilen ve edilecek olan bir çağrı,deyiş,söylev, güzel yaşanmış sözler dizimi.......
 • mahmud toroslumahmud toroslu1 ay önce
  iskender paşa'yı tebrik ediyorum. gücünü bu topraklardan alan cemaatler kendini belli ediyor. Allah razı olsun.
 • Müteahhit Olamamış Mücahit Müteahhit Olamamış Mücahit 1 ay önce
  Müridleri aynı düşüncede değil gibi
 • RukiyeRukiye1 ay önce
  Cumhur ittifakina oy vermemek icin bir sebep daha.
 • Dadaş 25Dadaş 251 ay önce
  Hala cemaatler piyasada şimdi kimin ocağını sönderecekler. Akıllarını kiraya verenler var. Ancak Allaha kul.Hz kuranın emirlerini yerine getirmekle olur.
 • mertmert1 ay önce
  atatürkçü ve laik türkiyecumhuriyetinde ayetlerleseçmene mesaj vermek oyunun rengini açıklamak çooooooook ilginç
 • tanyeri17tanyeri171 ay önce
  Allah razı olsun aklın yolu birdir. dört bir yanı pampirlerle çevrilmiş ülkemizin selameti için bütün vatanseverler CUMHUR İTTİFAKI"nı desteklemeli..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019