• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşgalci İsrail tutuklamıştı! 6 yıl sonra çocuklarına kavuştu

İşgalci İsrail tarafından 2015'te tutuklandığında en küçüğü 8 aylık olan 7 evladını geride bırakan Filistinli Nesrin Ebu Kumeyl, 6 yıl sonra çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yeniakit Publisher
2021-10-21 23:25:00 -
İşgalci İsrail tutuklamıştı! 6 yıl sonra çocuklarına kavuştu

İşgalci İsrail tarafından 2015'te tutuklandığında en küçüğü 8 aylık olan 7 evladını geride bırakan Filistinli Nesrin Ebu Kumeyl, 6 yıl sonra çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

İsrail hapishanesinden pazar günü serbest bırakılan ancak ailesinin yaşadığı Gazze'ye geçişine dün izin verilen Ebu Kumeyl, 6 yıldır uzak kaldığı ailesine kavuştu. Filistinli kadın Gazze'de tebrik için kurulan kabul çadırında çocukları ile birlikte kendisini ziyaret edenleri karşıladı. Ebu Kumeyl, henüz 8 aylıkken ayrılmak zorunda kaldığı 7 yaşındaki oğlu Ahmed'e ise ayrı ilgi gösterdi.

AA muhabirine konuşan Ebu Kumeyl, 6 yıllık ayrılıktan sonra çocuklarıyla ilk gecesinde hissettiklerini şöyle anlattı:

"Odalarındayken uyumadım, çocuklarımla evimde miyim diye rüya görüp görmediğimi anlamaya çalıştım. Hala çocuklarıma kavuştuğuma inanamıyorum. Her saniye onları kontrol ediyor ve kalabalığa rağmen yanımda olmalarını istiyorum."

İsrail'in Gazze'ye gelişini 3 gün geciktirdiğini söyleyen Ebu Kumeyl, "Bu sırada çocuklarımla telefonla konuşmak o anlık acımı hafifletti." dedi.

"Çocuklarıma hasretimden her gün binlerce kez öldüm"

Ebu Kumeyl, bir annenin çocuklarından bu kadar uzun süre ayrı kalmasının çok zor olduğunu belirterek, "Hapishanede çocuklarıma hasretimden her gün binlerce kez öldüm. Bir annenin neşesi, çocukları gözünün önünde büyürken onları izlemek ve gelişimlerinin her aşamasını takip etmektir." diye konuştu.

Çocuklarıyla ilk sabahını erken kalkarak değerlendirmeye çalıştığını aktaran Filistinli anne, şunları söyledi:

"Yorgunluk ve halsizliğe rağmen yeniden doğmuş gibiyim. Sabah saatlerinden itibaren çocuklarımı izledim. Kahvaltıyı erken yaptık ve bu hayatımın en güzel kahvaltısıydı. Etrafımdaki herkes 6 yıllık bir üzüntüden sonra gülüyordu."

Kardeşlerinin "küçük annesi" oldu

Annesi hapisteyken kardeşleriyle ilgilenen 17 yaşındaki Amira, 6 yıllık dönemde kardeşlerinin "küçük annesi" olduğunu ve onlarla özel bir ilişki kurduğunu ifade etti.

"Annem tutuklandığında henüz 11 yaşındaydım. Benim yaşımdaki bir kız için, emzirme, sağlık takibi gibi annenin yapacağı şeylere ihtiyacı olan bir bebeğe bakmaya çalışmak çok yorucuydu." diyen Amira, bu süreci babası ve kardeşlerinin yardımı ile yürüttüğünü belirtti.

Filistinli genç, "Yaşadığım tüm yoksunluk ve kayıp anlarını telafi etmek için her zaman annemi bekledim." dedi.

Hayfa kenti doğumlu Filistinli Ebu Kumeyl, Gazze'ye gelin olarak geldikten sonra burada yaşamaya başladı.

Ebu Kumeyl, 18 Ekim 2015'te Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Hanun (Erez) Sınır Kapısı'ndan geçerken terörist İsrail güçlerince gözaltına alındı.

İşgalci İsrail makamları, Filistinli kadını "ailesini ziyaret ettiği 2014 yılında casusluk amacıyla Hayfa Limanı'nın fotoğraflarını çektiği" gibi birtakım suçlamalarla 6 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Ebu Kumeyl'in Firas (19), Faris (18), Amira (17), Melek (15), Dalya (13), Nadin (9), Ahmed (7) adlı 7 çocuğu bulunuyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

deniz

İSRAİL NE ZULÜM YAPTIYSAN ONU YAŞATACAĞIZ SANA EMİN OL BİZ TURANCILAR OSMANLI GİBİ MERHAMETLİ OLMAYACAĞIZ BENİM ORDUMA KADINLARINIZI CARİYE YAPTIRACAĞIZ EŞ OLAMAZLAR ANCAK FAHİŞE OLACAK İSRAİL DUYDUN MU BİZ TÜRKLERİ ÇOK ÇOK ÇOK KIZDIRDINIZ EMİN OLUN HAİN ULUS SİZLERİ YOK EDECEĞİZ ÜLKEMDEKİ TÜM YAHUDİLERİ FİŞLEYİN SOYADI KANUNDAN YARARLANARAK TÜRK GİBİ ARAMIZDA GEZMESİNLER KOLLARINA YAHUDİ OLDUĞUNU BELİRTEN İBARELER EKLEYİN Kİ BİLELİM İTLERİ HEPSİNİN MALINA ÇÖKÜN KOVUN O SANAYİCİ VARYA MASON ETEKLİ O AİLE OSMANLI TÜRK MİRASINA ÇÖKTÜ ROCKFELLERİN MASASINDA OTURAN O İTİN TÜM MALINA ÇÖKÜN KOVUN İSRAİLİN EN BÜYÜK DÜŞMANI BENİM SİYONİSTLERİ YOK EDECEĞİZ
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23