Irkçı başbakanı korku sardı: Müslüman nüfus gittikçe artıyor

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, göçmenleri kabul eden ülkelerde Hristiyan sayısında azalma olduğunu söyledi. Orban'ın ırkçı sözleri, 'Müslüman nüfusunun artmasında korkuyor' yorumlarına neden oldu.

10 Şubat 2019 Pazar 22:56
Irkçı başbakanı korku sardı: Müslüman nüfus gittikçe artıyor

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, göçmen kabul eden ülkelerde Hristiyan-Müslüman dünyası meydana geldiğini ve söz konusu ülkelerde Hristiyanların oranının azaldığını iddia etti.

Başbakan Orban, başkent Budapeşte'de düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısında, gündeme ve mayısta düzenlenecek Avrupa Parlamentosu seçimlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Mayısta düzenlenecek seçimlerde göçmen taraftarı ve göçmen karşıtlarının mücadele edeceğini öne süren Orban, göçmen taraftarı olduğunu belirttiği Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros'un halihazırdaki Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans'ı göçmen taraftarlarının lideri olarak seçtiğini söyledi.

"Hristiyanların oranı düşüyor"

Tüm Avrupa'da her geçen gün daha az çocuğun dünyaya geldiğini ve Batı Avrupa ülkelerinin bu sıkıntıyı göçle çözmeye çalıştığını belirten Orban, ''Göçmen kabul eden ülkelerde Hristiyan-Müslüman dünyası meydana geliyor ve Hristiyanların oranı sürekli düşüyor ama biz Orta Avrupalıların kendi geleceğimiz var.'' dedi.

Orban, bugün bazılarının açık toplumlar oluşturmak, uluslar üstü bir dünya hükümeti kurmak ve ülkeleri farklı kültürlere sahip insanların akınına uğratmak istediğini savundu.

Kota getiriliyor

AB'nin Avrupa'yı göçmen kıtasına çevirmek istediğini ileri süren Orban, ''(Göçmenler için) Zorunlu kota getirmek, üye ülkelerin sınır savunma hakkını zayıflatmak istiyorlar. George Soros göçmenleri korumayı hedef olarak belirlediğini ilan etti zaten.'' diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Şubat 2019 Pazar 22:56

YORUM YAZ

 • vagifvagif8 ay önce
  Avropalilarda muselmanolarsaBURADAKI MUSEMANLARNEREYE kacacak???KACKIN MESELESI ARADAN KALKMAZMI
 • ihsanihsan8 ay önce
  gel sende müslüman ol orban kurtul
 • ihsanihsan8 ay önce
  orban gel yol yakınken sende Müslüman ol
 • FarukFaruk8 ay önce
  Korkmana gerek yok henüz. Zamane Müslümanları olan bizler, İslam'ı layıkıyla yaşasaydık, sende dahil olmak üzere herkes Müslüman olmak için can atardı.
 • Bünyamin Bünyan Bünyamin Bünyan 8 ay önce
  SayınViktor Orban Macar Başbakani . daha düne kadar Ülken Avrupanın Fuhuş Başkentiydi. ne çabuk unuttunuz Şimdiislam Düşmanlığımı yapıyorsun
 • saddisaddi8 ay önce
  Bu adam Atiilanın torunu Hun Türkü.. Hunlar, avarlar, bulgarlar, yakutlar, çuvaşlar, gagauzlar, avarlar, İSLAMLA tanışmadan hristiyan oldular. Şimdi bunları kim türk sayabilir? ASLA TÜRK OLAMAZLAR. Atiilayı de türk sayabilirmiyiz? Hayır. Orta asyadan göçen türk boyları şahsiyetlerin kaybedip asimile oldular. YAZIKLAR OLSUN. Demekki neymiş, Tanrı Türkü Korumuyormuş. Doğru cehenneme. Cehennemde türk nüfüsü bayağı kalabalık olacak. Öyle görünüyor.
 • FerhatFerhat8 ay önce
  Bu hicbirsey ifade etmez. Zira Türkiye de nüfusun %99 müslüman, fakat mevcut adalet düzeni ateist ve masonlarin belirldigi yasalar dogrultusunda sekillenmekte.
 • HalukHaluk8 ay önce
  Bırakın gelsin Mülteciler. Avrupa Ülkelerine genç nesiller lazım Devletlerin devam sürdürülmesi için. Müslümanlar kimseye zarar vermemiştir. Korkuları yersiz bence. Adamları alsınlar eğitsinler her meslek dalında (dinlerine karışmamak şartı ile) sonra işe yerleştirsinler. Avrupada çok yerlerde eksik kadro var. Öğretmen ve Doktor gibi vs. vs.
 • oğuzoğuz8 ay önce
  biz de burada hristiyan ve ortadoulu nüfusunun artmasını istemiyoruz. son derece doğal bir tepki evli evine köylü köyüne
 • mehmet önenmehmet önen8 ay önce
  Kan icici yahudi Soros icin asya avrupa fark etmez önemli olan kendi kazanacagi seyler.
 • Omer Omer 8 ay önce
  Müslümanların sayıca artmasından korkmasın. Bugünün dünyasında uyduruk yönetimler sayesinde tüm müslümanların ağırlığı çöp kadar yok.
 • meltemb41meltemb418 ay önce
  merak etme orban hangi tedbiri alırsanız alın eşcinsellik, uyuşturucu bağımlılığı ve aile yapısının yıkılması er geç avrupanın soyunu kurutacak müslümanlıkher halukarda artacak yani nafile ne yaparsanız yapın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019