• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Irak Türkiye kararını dünyaya ilan etti

Irak'ın Enbar Valisi Ali Ferhan Duleymi, Türkiye ile işbirliği yapmak istediklerini söyleyerek, 'Tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz' dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-14 10:52:00 -
Irak Türkiye kararını dünyaya ilan etti

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Irak'ın Enbar vilayetini ziyaret ederek, Vali Ali Ferhan Duleymi ile görüştü. Vali Duleymi, 'Enbar'daki projelerde Türk şirketlerini her zaman davet etmeye açığız. Sanayi ve inşaat alanındaki Türkiye'nin rolü ve tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Biz, siyasi irade olarak aldığımız karar sonucunda Türkiye'den faydalanmak istiyoruz.' dedi.

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Irak'ın Enbar vilayetini ziyaret ederek, Vali Ali Ferhan Duleymi ile görüştü.

Türkiye'nin Irak'ın çeşitli alanlarında ve Enbar'daki kalkınma projelerine imza atmak istediğini ifade eden Güney, "Bizim yatırım alanlarındaki şirketlerimizden iyi şekilde istifade edebilirsiniz. Biz, sizinle her türlü işbirliğine hazırız." dedi.

Enbar'a iş dünyasından temsilcilerle geldiklerini ifade eden Güney, ticaret ve yatırım alanlarında iş birliği projelerini geliştirmekten yana olduklarını vurguladı.

Büyükelçi Güney, Bağdat'taki inşaat ve alt yapı gelişmelerinde de Türk şirketlerinin katkısının bulunduğunu söyledi.

"Türkiye'den faydalanmak istiyoruz"

Vali Duleymi, Türk şirketlerinin vilayete çok zor şartlarda girdiğini aktararak, "Yerel hükümet olarak girişlerini kolaylaştırdık ve değerlendirmek istedik bunda da başarılı oldular. Enbar'daki projelerde Türk şirketlerini her zaman davet etmeye açığız. Sanayi ve inşaat alanındaki Türkiye'nin rolü ve tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Biz, siyasi irade olarak aldığımız karar sonucunda Türkiye'den faydalanmak istiyoruz." diye konuştu.

Gelecekte Türkiye ile iş birliği vizyonunun geliştirileceğini ve Türk şirketlerine Enbar'da daha fazla yatırım alanı açacaklarını vurgulayan Vali Duleymi, Enbar'dan çok sayıda kişinin seyahat için Türkiye'yi tercih ettiğini ve vilayetteki Türk vize şirketinin açılışının da önemli olacağını sözlerine ekledi.

Enbar Valisi Duleymi, vilayette enerji alanında da Türkiye ile iş birliğini geliştirmek istediklerini dile getirdi.

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Güney'in, Enbar'da Türk vizesi başvuru şirketinin açılışını yapması bekleniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abc

PKK yi temizlerseniz refaha erisirsiniz kiymetini bilin türkiyenin ikili oynamayin

TALAT

IRAK IN ŞU ANKİ DURUMU 1923-2005 TÜRKİYE Sİ RÜZGARA GÖRE DALDAKİ YAPRAK GİBİ. ALLAH YARDIMCILARI OLSUN
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23