• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İnstagram yeni TikTok olma yolunda ilerliyor. Reels özelliği duyuruldu

Sosyal medya platformu olan İnstagram TikTok'un Reels özelliğini kullanıcıları ile paylaştı. İnstagramın yeni özelliği nedir? İnstagram reels özelliği ne işe yarar? Instagram Reels videosu nasıl kaydedilir ve paylaşılır?

Yeniakit Publisher
2020-08-06 12:07:00 - 2020-08-06 12:55:22
İnstagram yeni TikTok olma yolunda ilerliyor. Reels özelliği duyuruldu

Tüm dünyaca kullanılan popüler uygulama olan İnstagram, kullanıcılarından aldığı geri dönüşler ile uygulamasını daha iyi hale getirmeye çalışıyor. Özellikle diğer sosyal medya uygulamalarındaki özellikleri bünyesi alarak tekel olmak isteyen İnstagram, yeni özelliği reels'i duyurdu. Aslına bakacak olursak "reels" özelliğini ilk defa İnstgram'da görmüyoruz. İlk olarak TikTok'ta aktif olan özellik kullanıcıları cezbetmişti.

2019 yılında kullanıcıları büyük bir ayrıma düşüren iki uygulama adeta birbiri ile yarışır hale geldi. ABD'de yasaklanacağı açıklanan TikTok eğer ABD'li bir şirket tarafından alınırsa faaliyetlerine devam edecek. Hal bu şekilde İnstagram, ülkede yasaklanması öngörülen TikTok'un beğenilen reels özelliğini İnstagram üzerinde kullanılabilir hale getirdi.

"15 saniyelik videolar çekilebilecek ve video içine müzik eklenebilecek"

Temel çalışma prensibi TikTok'la aynı olacak özellik, kullanıcılara 15 saniyelik videolar üzerine müzik ekleyerek paylaşma imkanı tanıyor. Yüklenen videolar, tıpkı IGTV içerikleri gibi ana sayfadaki akışta gönderi olarak kullanıcıların karşısına çıkacak.  Ayrıca Instagram’ın keşfet akışında da Reels videolarıda görüntülenebilecek.

İnstagram Reels nedir?

Instagram Reels, kullanıcılara 15 saniyelik kısa videolar yükleme imkanı sunan bir içerik formatıdır. Kullanıcılar, yükledikleri 15 saniyelik videoların üzerine Instagram Müzik aracılığı ile şarkı ekleyebilirler.

Instagram Reels videosu nasıl kaydedilir ve paylaşılır?

 • Adım 1: Instagram uygulaması Hikaye oluşturma ekranını açın,
 • Adım 2: Ekranın alt bölümünde ki kaydırmalı menüden REELS’e gelin,
 • Adım 3: Kaydettiğiniz ya da galeriden seçtiğiniz video üzerinde dilerseniz müzik ekleyin,
 • Adım 4: Paylaş butonuna tıklayın,

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ehli sünnet müdafii

millete absürd ve dahası zararlı şeyler öğretmeyin.tik tok belası zaten yetiyor.siz millete bu sosyal medya uygulamalarının zararlarını ve gerçek amaçlarını(tabii biliyorsanız) öğretin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı