İmamoğlu’nun kozmik oda şaibesi sürüyor

31 Mart seçimlerinden sonra ‘mazbatam mazbatam’ diye ortalığı velveleye vererek geçici görev yaptığı 18 günde belediyenin verilerini adeta FETÖ taktiğiyle dışarıdan getirttiği şahıslara kopyalatmak isteyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mağdur edebiyatıyla rekor kırdığı yenilenen seçimden sonra da bu huyundan vazgeçmiyor... Proje Ekrem’in son olarak İBB Bilgi İşlem’in başına getirdiği Şeref Can Ayata’nın da Silivri Belediyesi’nden kovulduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 12:21
İmamoğlu’nun kozmik oda şaibesi sürüyor

Yalan ve boş vaatlere dayandırdığı seçim kampanyası sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni ele geçiren Ekrem İmamoğlu’nun, kurumun en stratejik birimine yaptığı ‘partizan’ atamanın usulsüz olduğu belirtildi. İBB Bilgi İşlem Dairesi’ne atadığı Şeref Can Ayata’nın sicilinin arızalı olduğu belirlendi.

Hukuksuzluğa direnen müdüre tırpan

CHP’li Ekrem İmamoğlu, Belediye Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz, 31 Mart sonrasındaki “veri kopyalama” hukuksuzluğuna direnen İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut’u görevden aldı. “Ölürüm verileri kopyalatmam” diyerek skandala geçit vermeyen Karabulut’un yerine İmamoğlu, Şeref Can Ayata’yı atadı. İBB’nin en stratejik birimi olan Bilgi İşlem’in başına getirilen Şeref Can Ayata’nın sicilinin arızalı olduğu belirlendi. Ekrem’in müdürü Ayata’nın, birim müdürü veya müdür vekili olabilmek için gerekli yasal şartları taşımadığı, bu sebeple geçmişte Silivri Belediyesi’ndeki görevinden atıldığı bildirildi.

-Şeref Can Ayata

Silivri’den atılan adamı getirdi

CHP’de olduğu dönemde Silivri Belediyesi’nin Bilgi İşlem Müdürlüğü’nü vekaleten yürüten Şeref Can Ayata’nın bu görevde bulunması için yeterli olmadığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı’nın uyarısı üzerine Kasım 2015’te Silivri’deki görevinden alındığı kaydedildi. Ayata’nın görevden alınmasının ardından tuhaf kararla Şişli Belediyesi’ne kaydırıldığı öğrenildi.

İmamoğlu tarafından İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı yapılan Ayata’nın İBB internet sitesindeki “özgeçmiş” kısmının boş bırakılması dikkat çekti. Atama, hem yetkinlik hem de liyakat tartışmalarını beraberinde getirdi.

Liyakati yok, partizanlığı var

Belediyedeki atamalarda partizanlığı değil liyakati esas alacağını vaat eden İmamoğlu’nun, CHP’den başka geçmişi bulunmayan Ayata’yı stratejik göreve getirmesi tartışma konusu oldu. Sözde partizan olmayan İmamoğlu’nun atamasını yaptığı Ayata’nın kariyeri tamamen CHP’den ibaret.

İBB’nin Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na getirilen Ayata’nın kariyeri şöyle: CHP Gençlik Kolları, CHP Silivri Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü, CHP Silivri Belediyesi Silkent Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, CHP Şişli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Temmuz 2019 Pazartesi 12:21

YORUM YAZ

 • Ahmet Ahmet 1 ay önce
  Kozmik oda hakkında yorum yapabilecek en son kişiler sizlersiniz.
 • Haydar AliHaydar Ali1 ay önce
  TARİH VE MİLLET KİMİN SAMİMİ KİMİN ŞÖHRET BUDALASI/KUKLASI OLDUĞUNU FAZLA SÜRMEZ ORTAYA ÇIKARIR. KİMSE TALAŞ ETMESİN.
 • türktürk1 ay önce
  bir garip bu vatan haini trabzonlu olamaz demiş halt etmişsin sen yıllardır ülkeyi trabzonlular ve rizeliler yönetiyor sanki başka şehirde kafası çalışan kimse yok bak hükümete bakanların çoğu trabzon ve rizeli ve şuanda bunların arasında en iyiside İMAMOĞLUDUR geri kalanlar hain mi bilemem
 • hırsız gördüm.hırsız gördüm.1 ay önce
  kemal başkanlık gelecek bütün bakkallar başkanın emriyle hemen kapatılacak derken embesil gibi oy veriyordunuz. niyeti kötü olan birnden bahsediyoruz ekomen niyeti kçtü olan biri açık ne net.
 • hak ve haklıhak ve haklı1 ay önce
  Faruk Arslan kardeşim..yaşca büyüğün olduğum için sana bir tavsiyede bulunayım..bir insanınbaşka bir insanıgörmeden şahit olmadan karalamaya kalkarsa ortalama zekası olanlar bile ..( ki bizim insanımız zekidir ve basiretlidir ) bu karalamanın sebebini ya bir kine yada bir menfaate dayandırır bunu bilesin...bir başka tavisyemde şu... bir insan eğer 17 seneden boyunca bir insanın yada bir kısım insanların yanlışlarınayada yolsuzluklarına bin kere şahit olduğu halde bu durumakendini kör ve sağır ettiyse ortalama zekası olanlar bile ( yine tekrarlıyorum ki aklına yer etsin.. bizim milletimiz oldukça zeki ve basiretlidir ) bu körlüğü ve sağırlığı ya menfaate yadayazmak istemediğim şeylere dayandırır bilesin...o yüzden iyi bir müslüman gibi bir bekle...bakalım eski başkanlardan iyimi yönetecek yoksa kötümü..hakkı ve haklıyı gözetenlerden ol...yoksa çocukların ve torunlarına anlatacak güzel anılar biriktiremezsin
 • bir garipbir garip1 ay önce
  Buvatan hayinibualcak tramzonlu olamazbirkaradenizli olarakbunun haraketlerin den utanuyoruz benim kimlik bilgilerimikopyaliyamazbu alcak gitsin kendiyandaslarinin verilerini kopyalasin kiniyorum veBUmemleketteolcaklarolmusturolacaktir....
 • Osmanlı TokadıOsmanlı Tokadı1 ay önce
  Saçmalamayın artık, belediyenin ne kozmik odası olacak??? asıl Bülent arınçın ve Tayyibin fetöcülere açtırdığı kozmik oda ne olacak???
 • UnkownUnkown1 ay önce
  Noldu yoksa yapilan yolsuzluklar ortaya cikacak diye mi korktunuz?e hani yolsuzluklar yalandi.onlar hep fetoculerin uydurmalariydi.bide su dediginiz cok sacma yani imamoglu bu verileri amerikaya verse ne olacak cok merak ettim .amerika ne yapacak ,ibbde yapilanihalelerin bilgileriyle turkiyeyi mi yok edecek?yani yolsuzlugunuzu gizlemek icin baska bir yalan bulamadiniz mi?
 • kozmetik odakozmetik oda1 ay önce
  Bülent Arınç ve RTE tek nin girilen soyulan kozmumik odası hakkında niye yargılanmıyor?
 • Cüneyt beyaz Cüneyt beyaz 1 ay önce
  Ülkemiz ak parti iktidarı sayesinde liyakat ile tanıştı ve şimdi partizanlık başladı milletimiz çok pişman olacak
 • MilletMillet1 ay önce
  KAFİRİN DÖLÜ BAŞKAN SEÇİLİRSE OLACAĞI BUDUR EY EMNİYET EY MİT TAKİP EDİN BU KÖPEKLERİ
 • CabirCabir1 ay önce
  Üretim ekonomisi yerine tüketim ekonomisi bunların yolunu açtı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019