• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

İmamoğlu hakkındaki soruşturma haberleri sonrası İçişleri'nden açıklama

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, İBB Başkanı İmamoğlu hakkında çıkan soruşturma haberlerine ilişkin, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir işlemi bu. Her Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen işlemlere nasıl rutin olarak yapmamız gerekenler varsa bu süreçte yürüyor." dedi.

Yeniakit Publisher
2021-05-04 12:12:00 -
İmamoğlu hakkındaki soruşturma haberleri sonrası İçişleri'nden açıklama

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldığı haberleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çataklı açıklamasında şunları söyledi:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir işlemi bu. İstanbul Başsavcılığı bir talepte bulunmuş, sayın İmamoğlu’nun HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, yine ziyaret ettiği belediye başkanlarını ve anılan partiyi desteklediği, bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yaptığı iddiaları ilgili. Bu iddialara üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir işlem var. Bize gönderildi. Dolayısıyla her Cumhuriyet Başsavcılığından gelen işlemlere nasıl rutin olarak yapmamız gerekenler varsa bu süreçte yürüyor.

Murat Ongun doğrulamıştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medyadan yaptığı açıklamada iddiaları doğrulamıştı.

Ongun, "Cumhuriyet Gazetesi’nde Barış Pehlivan imzalı köşe yazısında belirtilen bilgiler ne yazık ki doğrudur. Niyet okuma odaklı, izandan yoksun yeni bir soruşturma hazırlığı için Başkanımızın ifadesi istenmiştir." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

turiste samimiyet adı altında sanki türkiyede normal karşılanıyormuş gibi  dokunmak turiste rahat vermemek eğlendiriyor sanıp sürekli eşek kadar adamlara şaklabanlık ettirmek öpmek el şakası yapmak gibi olaylara karşı da tedbir alınmalı! bu milleti ırz düşmanı veya i.ne gibi göstermemek lazım! kadın turisti erkek tellak yıkıyor! böyle şey olur mu ya? godoş mu bu millet? milli imaj önemli dikkat edelim!
 • Yanıtla

Kahin

Bence bu olmadı bırakın adam görevini yapsın böyle engel oldukça adan daha çok deger kazanıyor
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23