İmamoğlu, 'Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?' sorusunu cevapladı

Dün mazbatasını alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İsmail Küçükkaya'nın "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?" sorusuna "Şu an sadece İBB Başkanı'yım" sözleriyle cevap verdi.

18 Nisan 2019 Perşembe 10:18

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İsmail Küçükkaya'nın "İstanbul'da başarılı olursanız Cumhurbaşkanı adayı olabileceğinizi biliyor musunuz?" sorusuna, "İsmail bey şu an sadece İBB Başkanı olduğumu biliyorum" cevabını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox Tv'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programında açıklamalarda bulundu.

Sosyal medyadan gelen soruları, İmamoğlu'na aktaran Küçükkaya "İstanbul'da başarılı olursanız Cumhurbaşkanı adayı olabileceğinizi biliyor musunuz?" diye sordu. İmamoğlu, şu şekilde yanıt verdi:

"İsmail bey şu an sadece İBB Başkanı olduğumu biliyorum. Siyasette her zaman arkadaşlarıma şunu söyledim, 'Siyaset bir meslek değil, siyaset bir görev ve siyasetteki kariyerinizi yol haritanızı kendiniz belirlemeye çalışırsanız kaybetmeye başlarsınız.'"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Nisan 2019 Perşembe 10:18

YORUM YAZ

 • sahravansahravan1 ay önce
  Bunlar böyledir işte. Ovaya yeni düşen bir tezeği parlatır bundan efsane yaratırlar. Sonra gizemli hayvan aslana rakip olur. Sonra bu bakarsın işin altından uyuz bir tilki çıkmış.
 • sahravansahravan1 ay önce
  Bunlar böyledir işte. Ovaya yeni düşen bir tezeği parlatır bundan efsane yaratırlar. Sonra gizemli hayvan aslana rakip olur. Sonra bu bakarsın işin altından uyuz bir tilki çıkmış.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  ulan sen kimsin ne yaptın icraatın ne dalkavuk fox parlatıyor şimdiden daha ibb yi yönetmemiş cumhurbaşkanılığını dillendiriyorlar.15 temmuz düşmanları hdpkk chp lilerle halay çekiyorlar utanmazlar
 • mustafamustafa1 ay önce
  CÜMLEDEKİ DETAYA DİKKAT BENİMLE YOLA ÇIKANLAR HANİ SEN HERKESİN BELEDİYE BAŞKANIYDIN ŞEREFSİZ. DAHA ŞİMDİDEN NİYETİNİ BELLİ EDİYOR. BENİMLE OLANLAR BENİMLE OLMAYANLAR. CeHaPe NİN GERÇEK YÜZÜ. BİZDEN OLANLAR BİZDEN OLMAYANLAR.
 • MuzafferMuzaffer1 ay önce
  Sayın c. Başkanı bu sebeble kendinden sonra hep düşük profilli insanları istanbula aday olarak gösterdi, sonuç kendisini 17 yıl iktidarda tuttu, belki bi 5 sene daha iktidarda. Keşke önceliği hep millet olsaydı, o zaman 17 değil 37 yıl iktidarda olurdu, keşke rantcılara faiz lobilerine imkan tanımasaydı, keşke ab değilde d-8 in patronu olduğunu idrak etseydi.
 • Yok anasının gözüYok anasının gözü1 ay önce
  Tabi tabi ne demek hemen cumhurbaşkanı seçelim onu(!)
 • earphoneearphone1 ay önce
  süt kuzusu daha o canım benim...! hahamoğlu seni
 • balon balon 1 ay önce
  balona fazla hava basarsan atmosfere gider patlamadan da yere inemez
 • FikriFikri1 ay önce
  O kadar gaz vermeyin şuna. Hele 5 yıl boyunca işini yapsın bakalım. Onu oraya getirenlere diyetini bir şekilde ödeyecek. Ondan sonra İstanbul halkı akan suyu akmaz olduğunda, çalışan metrosu çalışmaz olduğunda, toplanan çöpler toplanmaz olduğunda, çeşit çeşit balıkların bulunduğu Haliç b.k. koktuğunda kıçına bir tekme vurmasını iyi bilir.
 • HAKİKATHAKİKAT1 ay önce
  oraya hazırlık yapacak tezgah kuracak hele bir ibb koltuğuna otursun sonra nasıl fetöcüler her dalavere işinde parmakları varsa bundada bir oyun oynayacaklar (akparti uyanmadığı süürece cb de gider diğer bldiyelerde)genel müdürler 30.000 tl maaş ve bakanların akrabası yüksek maaşlı kişiler bakanların adamları olduğu müddetçe bu iş olmaz halka ineceksiniz halka garip gureba dolu ortalık..ekibi kuracak nasıl istanbulu aldılarsa???oraya mutlak ve mutlak cb aday olacak abd israil bunu bırakmaz..
 • zeynepzeynep1 ay önce
  olurmucanımmmmtrampyerınede geçecekmiş çüşşşşşşşşşşşşşşşaz çüşşşşşşşşşşş yüksek uçan sertdüşermiş.allahçaksın sizitepeüstü
 • berat karaberat kara1 ay önce
  valla adam iki ay kendini tanıttı, koca cumhurbaşkanını yendi. insanlar yeni bir alternatif arayışındaydı zaten, bunu da ekrem imamoğlunda gördü sanırım. herşeyi dış güce bağlamayın zira akparti de 2002 de amerikaya gitti referans aldı yahudi kuruluşlarından, hatta reis dedi ki "amerikalı mümtaz yahudi kuruluşlarıyla beraber olup ortadoğudaki terörizmle mücadele edeceğiz"... bu apaçık beni destekle ben de senin çıkarlarını koruyacağım demektir.günümüz siyasetinde hiçbir güç dışarıdan bağımsız olamıyor malesef. emperyalistler için sadece sol güçler yoktur kullanılacak, milliyetçi, muhafazakar, dini kisveli yapılar bile desteklenebilir. nitekim 28 şubat sürecinden sonra batı makas değiştirmiş, İslami görünümlü bir partner bulmuştur kendisine o da ak partidir. vesselam...
 • cccccc1 ay önce
  Genel müdür koltuk gidecek korkusu ile Cumhur başkanı adayı yapar bunu demedi demeyin.
 • MuratMurat1 ay önce
  Hileyle olursa neden olmasın deiğil mi.
 • hercaihercai1 ay önce
  Yok yok, Sultan yapalim, daha cok yakisir bu suratsiza!
 • ErselErsel1 ay önce
  Haberini yapmayın bu fetöcü dangalağın yarın Birgül foyası çıkar meydana
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Buna İmam oğlu karar veremez Küreselciler karar verir Çünkü bundan Sonra CHP,yi Şekilendiren ve Yönetecek olan Küreselciler olacak ,,Çünkü Başkan Erdoğan onlara göre çok ileti gitti durdurmaları gerek neyle durduracaklar kendileri Cumhuriyeti kuruluşuyla kurdukları Parti CHP,,.Biraz düşünmemiz gerek şimdiye kadar kaç parti kuruldu Tarih sahnesinde yok olup gitti CHP gitimi hayır neden çünkü bu PartiKüreselcilerin partisi gitmez beyler gitmez YARIN AK PARTİ GİDER AMA CHP KALICIDIR..ÇÜNKÜ ANAYASA VE KANUNLAR ONLAR İÇİN GETİRİLDİ VE ONLAR İÇİN ÇALIŞIYOR ,,KİMSENİN AKLINDA İMAM OĞLU BAŞKAN OLACAĞINI AKLINA GETİREN VARMIYDIVHAYIR,,ÇÜNKÜ EMİR ÜSTEN GELDİ İMAMOĞLUNUN ŞAHŞİYET YAPISI KENDİLERİNE GÖRE HİZMET EDEN BİR YAPIYA SAHİP ..Vesselam..
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  Aç tavuk kendi darı ambarında görürmüş. Nerde başkanlık yahu? Bu terör yanlısı medya nasıl da başladılar!
 • HanzoHanzo1 ay önce
  bu tür organize usülsüzlükle bir iti bile cumhurbaskani edersin. bir kac belediyeye it oglu itleri hirsizlikla sectirenlerin vay haline.
 • MematıMematı1 ay önce
  1 Nisan da mazbata verilse bu kadar popıler olmazdı adamı kahraman ettinız cumhurbaşkanı deyıl artık devlet başkanı odur an itibariyle İstanbulu yoneten ülkeyi yönetir
 • serdarserdar1 ay önce
  hile ile yalan ile tehdit ile herşeyi yapar bunlar. Allah herşeyin hayırlısını versin.
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  hangi bilgi birikimiyle yapacak o işi? tayyip beyin adımlarına basmaya çalışıyorlar, lakin o özel bir insan.
 • BilalBilal1 ay önce
  Eimamoglu da bir ab/abd projesidir!!!
 • Şener Şener 1 ay önce
  Hırsızlıkla herşey olur eh istanbullu susuzluk günlerinizi unutmuş rahata kavusmuștunuz haliçin pisliğindende kurtuldunuz ama bu zihniyet özlediğiniz pisliğe sizi kavusturacaktır sonuçta istanbulda yaşayan sizlersiniz ben kocaelideyim insanlar hak edildiği şekilde yönetilirler iyi oldu size kurunun yanında yaş da yanacak ama her işte bir hayır vardır inşallah bu şerden hayır doğacaktır.
 • ihsanihsan1 ay önce
  Israil ajanı foxve elemanı İsmail işi erdoğana kadar zıttı niye emir yahudidende ondan yagudinin borazanı bunlar chp imamoğluda onların elenmanı
 • hasohaso1 ay önce
  olacak tabi.. ama önce 4,5 sene çalışacak.. sonra reis midir nedir, o diplomasızı indirecek. halk demokratik bir ülkede nispeten daha eşit ve dışlanmamış olarak nasıl yaşanacağını görecek. kişiye, hanedana müteahhide para yedirmeyecek inş.
 • Fırat KalkanıFırat Kalkanı1 ay önce
  Mazbata Ekrem mazbatayı alınca havaya girdi...Yarın Başkanlık koltuğumu verin bana diye Anıtkabire giderse şaşırmayın...Salya sümük Mazbata Ekrem...
 • SalihSalih1 ay önce
  İBB başkanı değilsin mazbata almış olabilirsin ama hukuki süreç devam ediyor çokta kaptırma kendini
 • şükrüşükrü1 ay önce
  EKREM AGA BELEDİYE RİİSİ OLDU DOLAR1 LİRA OLMUŞ. DOMATES 50 KURUŞ OLMUŞ. ASGARİ ÜCRET 5 BİN LİRA OLMUŞ.HER YER ÇİÇEK AÇMIŞTA NOTREDAMA MUM DİKERKEN MUM KATEDRALİ YAKMIŞ.ŞİMDİ DİYECEK KELİME ÇOKTA ÜSTÜ ÖRTÜK BAŞI BAĞLI BUNLARI YAZDIK BAKALIM NERELERNE OLUCAK SEYRELE MEVLAM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER
 • Fırat KalkanıFırat Kalkanı1 ay önce
  Mazbata Ekrem uçuyor/uçuruluyor...Fol yok yumurta yok bu ne iş Mazbata Ekrem..Adamın derdi İBB değil ki, C.Başkanlığı..Amaç, Türkiye'yi batırmak..Kimsin sen ya...Kabın ne, çapın ne...Bir Trabzonlu olarak bu tiplere biz şöyle deriz..Kaç kuruşluk adamsın sen......Kuruş Ekrem...
 • orak çekiçorak çekiç1 ay önce
  pentegonun taktirine bağlı
 • SelimSelim1 ay önce
  Şişirin şişirin bu gidişle dünya başkanı olur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019