• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İkinci el otomobil pazarında durum nasıl? Vatandaşlar böyle anlattı

Bir zamanlar tıklım tıklım olan ve araç koymak için yer bulunamayan otomobil pazarında yaprak kıpırdamıyor. Pazara gelerek eli boş dönen vatandaşlar, bu sessizliğin ise artan fiyatlardan kaynaklı olduğunu belirtti.

Yeniakit Publisher
2022-01-30 17:26:00 -
İkinci el otomobil pazarında durum nasıl? Vatandaşlar böyle anlattı

Denizli’de her hafta Pazar günü kurulan otomobil pazarında eski günlerden eser kalmadı. Geçen yıla oranla satışların bir hayli düştüğü pazarda, birçok yer ise boş kaldı.

Sabah saatlerinde erkenden gelerek satışa sunulan araçlara bakan vatandaşlar, umduğu fiyatla karşılaşamayınca eli boş döndü.

Araç satıcıları fiyatların değişiklik göstermesiyle ortada bir karasızlık olduğunu belirtirken, araçların düşmesinin beklendiği için satışların gerçekleşmediğini belirtti. Sayılı şekilde araçların satıldığı otomobil pazarlarında, yazın gelmesiyle beraber satışların artması bekleniyor.

"Fiyatlar çok yüksek"

Araç almak için otomobil pazarına gelen ve alamadan geri dönen Kadircan Polat, “Sabah erken saatlerde geldik. Fiyatlar çok yüksek ve umduğumuz gibi çıkmadı. Talep de yok yani, araçları kimse alıp satamıyor. Geçen sene oranla piyasa durgun. Niye böyle olduğunu bizde anlamıyoruz. Bu pazaryeri çok doluydu ama şu anda yarısından fazlası boş” ifadelerini kullandı.

Pazarda otomobilini satan Mehmet Gökçe ise vatandaşların sadece fiyatları sorduklarını belirterek, “Pazar gördüğünüz gibi durgun. Herhangi bir alım satım yok. Fiyatlar yüksek satalım diye geldik ama satış olmuyor. Vatandaş sadece sormaya geliyor” dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Salihce

Daha iyi günlerimiz unlar, asıl kıyamet Mart an sonra!!

Sakaryalı

Eee vatandaş uyandı geçte olsa.ben 1 yıldır kızdım almıyorum..şimdi düşünüyorum almamda hadi aldım diyelim yakıt fiyatları kasko sigorta muayene sanayi düşününce direk vazgeçiyorum..bi dünya borca girmeyede gerek yok..bu fiyatların bu hale gelmesinde etkisi olan fırsatçılara, bundan sonra hayırlı işler diliyorum.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23