• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İHA ve SİHA'lara hayran kaldılar! Tüm dünya Türkiye'nin başarısını konuşuyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait SİHA'lar, Suriye'de rejime ait hedefleri tek tek imha ederek kısa sürede büyük bir başarıya imza attı. Portekizli siyaset bilimci ve Hudson Enstitüsü Araştırmacısı Bruno Maçaes Türkiye'nin silahlı insansız bir güç haline geldiğini ifade ederek SİHA'ları üreten Baykar firmasının Teknik Müdürü ve Türkiye’nin ilk milli S/İHA Sistemi Bayraktar TB2’nin mimarı olan Selçuk Bayraktar için "Orta Doğu'nun kaderini değiştiren adam" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-03-02 07:50:00 - 2020-03-02 14:47:46
İHA ve SİHA'lara hayran kaldılar! Tüm dünya Türkiye'nin başarısını konuşuyor

İdlib'de askerlerimize yönelik hain saldırıların ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait SİHA'lar Halep'ten Lazkiye kırsalına kadar yüzlerce rejim askerini etkisiz hale getirdi, çok sayıda hedef nokta atışıyla imha edildi.

Bu başarılar vesilesiyle dünyanın gündemine oturan Baykar'ın üretimini üstlendiği İHA ve SİHA'ların destansı başarısıyla ilgili çarpıcı yorumlar gelmeye yapılıyor.

"Orta Doğu'nun kaderini değiştiren adam"

Portekizli siyaset bilimci ve Hudson Enstitüsü Araştırmacısı Bruno Maçaes, Türkiye'nin Suriye'deki büyük askeri başarısını soayal medya hesabından dile getirdi.

Türkiye'nin havada büyük üstünlük kurmasını sağlayan SİHA'lara hayranlığını gizleyemeyen Bruno Maçaes, Twitter hesabından önce

"Türkiye nasıl insansız silahlı süper güç haline geldi?" sorusunu yöneltti. Maçaes ardından, İHA ve SİHA'ları üreten Baykar firmasının Teknik Müdürü ve Türkiye’nin ilk milli S/İHA Sistemi Bayraktar TB2’nin mimarı olan Selçuk Bayraktar için "Orta Doğu'nun kaderini değiştiren adam" ifadelerini kullandı. (Yeni Şafak)

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mümin

Allah celle celali. Buyuruyor ki. . Müminin ferasetinden korkun . Elin Gavuru anlar bizim gavurlar havlar
 • Yanıtla

Hasanali köse

Hani tamad diye havlayanlar varya besktasli itler cehennempartisinin yandaslari köpekler alin size tamad Trabzonlu olmak böyle birsey iste zorunuza gitsede böyle bu vatan sevgisi bu iste anlamayan hainler münafiklar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı