İbrahim Kalın'dan Yeni Zelanda'daki saldırıya dair açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Yeni Zelanda'da iki camiye saldırılmasına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

15 Mart 2019 Cuma 08:49
İbrahim Kalın'dan Yeni Zelanda'daki saldırıya dair açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Yeni Zelanda'daki iki camiye yönelik saldırıya ilişkin, dünyanın artık İslamofobik faşist terörizme dur demesi gerektiğini belirtti.

Kalın, Twitter hesabından, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. "Yeni Zelanda Christchurch’te Nur Camisi'ne yapılan ırkçı ve faşist saldırıda onlarca kişi hunharca katledildi" diyen Kalın, saldırıyı şiddetle kınadı ve ölenlere Allah'tan rahmet diledi.

Kalın, mesajında şunları vurguladı:

"Bu saldırı, İslam karşıtlığının ve Müslüman düşmanlığının geldiği noktayı göstermektedir. İslam ve Müslüman karşıtı İslamofobik söylemlerin sapık ve canice bir ideolojiye dönüştüğünü defalarca gördük. Dünya artık bu söylemlere karşı sesini yükseltmeli ve İslamofobik faşist terörizme dur demelidir."

Yeni Zelanda'da camiye saldırı! Çok sayıda şehit var

Yeni Zellanda’daki Cami saldırısının ilişkin 4 şüpheli yakalandı

İşte Yeni Zelanda'daki camiye saldırı anı

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 08:49

YORUM YAZ

 • ERSİN KAMİL BEKTAŞERSİN KAMİL BEKTAŞ4 gün önce
  Yok kınıyoruz yok düşmanlıkta son nokta ...Yeter ulan bu kadar taviz ..................
 • ahmetahmet4 gün önce
  11 eylülü bizzat düzenleyen neocon evanjelik-siyonist ABD/İSRAİL/NATO, "islamiyeti düsman ilan etmiş" ve DEAŞ vs yi laboratuarda imal ederek "islam ve terör" algısıyla nefreti körüklemiştir. Genlerinde varolan haçlı ruhu, siyonist ruhu ingilterede "bir müslüman öldür" kampanyalarına, özgür!! Hollandada, Avusturya vb engizisyon ve haçlı ruhlu ırçlığa hızla geri dönen Avrupada siyasetçiler tarafından dahi dile getirilir olmuş, AP raporlarına yansımış, Filistinde-Suriyede-Afrikada-Türkiyede, dünyanın her yerinde "silahı ortak çeken ve azmettiren el olmuştur"... içimizde dahi uzantıları vardır bu islam-ezan-bayrak düşmanlarının... sadece müslüman olmak ve inancını yaşamak dahi bu alçakların düşmanlığına yeterlidir!
 • ÜmitÜmit4 gün önce
  Onlar bundan memnun sen neyin kafasıyla böyle açıklama yapıyorsun onlar bak Erdoğan bunu dedi kalın ooo böyle dedi deyip elinizi ayağınızımı öpecek kardeşim sende artık boş boş konuşmalar yapmayı bırakın aç Ayasofya yı yok açmıyorsan ver Ayasofya’yı kilise yapsınlar höd zöt hayt demenizle olmuyor yada istifa edin aciz korkakça konuşmalar yapmayın
 • şenay doğan şenay doğan 4 gün önce
  katilini affederek ölen cennete dilediği kapıdan girer hiç bir müslüman nasıl öleceğini bilemez her müslüman rabbine eğer öldürülürsem katilimi affettim bu yüce zatına vasiyetim ve emanetimdir ölüm anımda bana emanetimi kerem eyle ey izzet ve ikramının sonu olmayan ilahım vahşinin elini hamzanın eline kavuşturduğun gibi benim katilimin elini de benim elime kavuştur diye dua etse duasına icabet alsın veya almasın canını allah yolunda vermiş olarak rabbine kavuşacaktır dünyayı yardıma çağırmaya tercih ederim allaha emanet olun
 • AbdullahAbdullah4 gün önce
  Suçu hep karşı tarafta aramayın, tüm dünya neden müslümanlardan nefret ediyor, müslümanları 5.sınıf insan görüyor onu araştırın.
 • Yeter!!!Yeter!!!4 gün önce
  Bunun adı Hıristiyan terörüdür. Bu adam da hristiyan teröristtir. Bu saatten sonra söylemin bu olması lazım.Mescidi Aksa ile ilgili ülkemizdeki Musevi ibadet haneleri kapatılmalı,Yoksa kınama ile kimsenin bir şey anlayacağı yok. Aynı tavrı ve söylemleri yaşamaları lazım.
 • ihsanihsan4 gün önce
  müslümanlar birlik olmazsa daha bunlar artar islam birliği ve barış gücü şart deflarca yazdım kimse dinlemiyor işte bunlar olur

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Mart 2019